Author Topic: Jacob83, Photographer, Carnival  (Read 2548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jacob83, Photographer, Carnival
« on: 07/December/2016 »
Korisničko ime: Jacob83
Država: Serbia
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Photographer


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvi put sam cuo u clanku u stampi, a onda sam guglanjem nasao ovaj forum, koji mi je dosta informacija pruzio.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvenstveno novac a onda i prilika da se putuje nekim zemljama koje ovako nikad ne bih video.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko 3 agencije ustvari i preko sve tri sam prosao intervjue i dobio posao, na kraju sam se samo odlucio za kompaniju koja mi je dala najbrzi ukrcaj.
Te tri agnecije su Safe cuise, Kouzon i EP. Nisam mnogo birao sto se tice agencija, najbolje je prijaviti se na vise njih.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Opet, prijavio sam se na vise njih, Carnival, MSC i Princess. Prijavio sam se kao fotograf jer se time i inace bavim.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Sa Princess je to bilo najbrze, trajao je jedva 20 minuta i sutradan sam saznao dasam prosao.
 Sa Carnivalom je bilo slicno, Julia je odrzala intervju za nekih 20 min i odmah mi je rekla dasam prosao.
Sa MSC je to bilo malo komplikovanije, prvo sam otisao u Skopje na intervju koji sam cekao ceo dan a onda je sam intervju trajao oko 15 min da bih saznao tek nedelju dana kasnije.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Sve ukupno oko 1500 eura gde je najveci trosak bila avio karta 900 eura.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Od stvari sam poneo najvise donjeg vesa i carapa i to je bila najbolja odluka.
Ali poneo sam premalo stvari za svaki dan, znaci sledeci put ponecu vise odece. Laptop je lifesaver jer ako imate gomilu filmova na njemu vi ste kralj.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Sasvim normalno, snasao sam se kao riba u void, brzo stekao prijatelje i snasao se na samom brodu.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija kao kompanija ne ali moj menadzer i tim su mi dosta pomogli.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, moj menadzer, nas covek, kao i ceo tim na Sunshine.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Sta znam nisam se osecao ograniceno uopste.
Jedino kad sam vise od 5 dana na brodu pocnem malo da se nerviram ali sve u svemu nisam se osecao ogranicenim na brodu.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne.
Za ono sto fotografi rade na Carnivalu zarada je premala. Sad ce neko reci jeste 1200 dolara ti je malo a u Srbiji ljudi rade za 200, ali za ono sto se radi to je premalo.
Fotografi bukvano rade sve, slikaju dining, gangway, oblace one glupe kostime od kojih su pojedini maltene sprave za mucenje kao lobster, ispod koga se preznajas kao u sauna i ne mozes da dises.
Onda slikamo portrete, setup i breakdown istih, prodajemo sve i svasta u galeriji, nudimo canvase, moramo da bukujemo za Dream studio itd.
Znaci za obim posla premalo para.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno. Carnivalu uvek fali menadzera, asistenata, wedding fotografa, lab techova i dream studio fotografa.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot je ok. Ima tu dosta zurki. Crew bar je uvek pun.
Mada sve to dosadi posle 3 meseca, sve isti ljudi a onda se i ti smoris pa kad dodju novi ljudi tebi se ne upoznaje.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Fenomenalni. Stvarno sam imao srece sa timom. Nas menadzer i jos dvoje Srba, jedan od njih moj cimer. i ostatak ljudi na brodu je super.
BTW Sunshine je skoro pajzano brod, HD, Bar manadzer, GSM, doctor, Staff captain, i mnogi drugi na visim pozicijama su pajzanosi.

  • Kako biste opisali putnike?
Sve zavisi od luke i kruzeva. U Carlstonu su najbolji putnici, u Port canaveralu ima svakakvih, isto i sa Norfolkom. U NY su ubedljivo najgori, kradu, svadjaju se, agresivni su i prosti. Sve us svemu ima ih raznih.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Nekad da nekad ne. Problem kod foto je sto mi uvek moramo zavrsiti geng prvo ali uvek se nadje bar 3 sata slobodno. Video sam mogu slobodno reci svaku luku u kojoj smo bii, imalo se vremena.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
San Juan. Najbolja luka od svih a imalo ih je mnogo. Halifax i St John u Kanadi su takodje dobri, kao i Martinik.
Od ostrva sa plazama najbolji je Grand Turk jer je luka odmah blizu, samo treba otpesaciti do Jacks shack.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Upoznavanje dosta dobrih ljudi, novac koji ovde necete videte, posecivanje destinacija koje inace ne bi posetili, sticanje neprocenjivog iskustva rada za veliku kompaniju.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Premalo novca za previse posla, nemanje slobodnog dana u 6 meseci, losa hrana.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Svakako. Ovaj posao ce vas nauciti mnogo toga, kako raditi pod pritiskom npr, videcete i naucicete mnoge stvari.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Izaberite pazljivo poziciju na koju zelite ici. Ako hocete easy life ne birajte photo ili neku crew poziciju. Ako hocete novac idite u bar ili restoran nikako na staff pozicije.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Probajte, ne postoji lak posao na brodu ali i najgore placeni posao na brodu je bolje od onoga sto nam se nudi ovde.
Ako nista drugo naucicete vazne lekcije o zivotu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #1 on: 07/December/2016 »
Samo da dodam da sam za prvi ugovor video svasta, 5 relocationa, 3 GI outbreaka (u jednom sam nazalost i ja ucestvovao), 1 Coast guard visit, vise smrtnih slucajeva, dva uragana i 2 Alpha koda.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #2 on: 07/December/2016 »
Nastavljaš raditi za Carnival? Zašto ne probaš Princess, na forumu pričaju da su najbolji za fotografe ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #3 on: 07/December/2016 »
Menjam department, dobar sam sa menadzerom tog departmenta, vec je bio dogovor  sa hr i menadzerom da dolazim i ucim posao, jedino sto kao first contract nisam mogao nista zvanicno da uradim. Zato sam i trazio i dobio opet isti brod. Cim  stignem 29 januara trazicu transfer.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #4 on: 07/December/2016 »
Pametno.

Quote
    Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?

Sve ukupno oko 1500 eura gde je najveci trosak bila avio karta 900 eura.

Karta je bila puno jeftinija, sada sam gledao povratne ZG-Miami, 680 eura, a još kada uračunaš popust za pomorce i tadašnji tečaj kada si ti išao, EP te oderao za nekih 300tinjak eura ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #5 on: 07/December/2016 »
Da i mene su probali da oderu pre nekih nedelju dana, naime receno mi je da ce kompanija da mi kupi kartu jer je destinacija ukrcaja daleko pa oni hoce da mi daju kartu koju posle otplatim normalno (to su mi sami iz agencije rekli) i tako pre nedelju dana ja pitam za kartu a oni mi salju ponudu 960e do bridge town (barbados) sto je oko 1050$ a gledam na netu ima karte za 600-700$ i ja ih pitam reko to je ono da mi kompanija uzme kartu?
Medjutim oni kazu ne, to je sam da platis, ja odbijem i iscimam ih za ono sto su rekli i oni posle 4-5 dana posalju mi da mi je kompanija uzela kartu za 688$,  znaci hteli su da me zveknu za nekoh 300$  :embarrased:

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #6 on: 08/December/2016 »
A pazite nije kao da sam naivan i da odmah nisam zno da  me EP dere, samo mi je tada bilo vazno da  sto pre odem.

Offline DefenderSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Jacob83, Photographer, Carnival
« Reply #7 on: 08/December/2016 »
Ne ne Niko ne kaze da si naivan samo Eto neki utisci I sta se desava Ali realno uzimaj Oni mnogo vise nego sto Nas klepe za 300e  oT