Author Topic: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?  (Read 8774 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JasnaSisljagic

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« on: 13/December/2016 »
Pozdrav ekipa. Nova sam na forumu.

Čitala sam vaše postove vezano za Sebourn kompaniju, ali koliko sam uspjela vidjeti uglavnom su to stariji postovi.
Da li ima neko ko još uvijek radi za Seabourn?

Naime, ja se 22.decembra ukrcavam u Singapuru, Sojourn, na poziciju Housekeeping-Stewardess.

Radila sam za Princess (jedan ugovor) i odustala od te kompanije još prošle godine. 01.11.2016.god sam naišla na sajt ww.allcruisejobs.com i tu sam aplicirala za nekoliko različitih kompanija, za sobaricu.
Agenti iz Seabourna su se javili, i počeo je moj proces zapošljavanja kod njih.
Prošla sam sve testove, Skype razgovore (mada moram naglasiti da mi ništa od svega toga nije djelovalo komplikovano).

Uglavnom, mnogo lakše sam dobila posao za Seabourn, nego za Princess-preko agencije u BG, a da ne spominjem da sam na Princessu bila poziciju ispod ove koju ću imati na Seabournu.
Moji troškovi odlaska su se sveli na 80eura (ljekarski 40eura i put do Zagreba gdje sam obavljala ljekarski). Vizu kompanija refundira (tako mi bar rekoše tako da to ne ubrajam u trošak).
Uglavnom, nikakvih dodatnih troškova nisam imala, za razliku od odlaska na Princess gdje sam morala platiti agenciji, ljekarski koji je 5x skuplji, vizu nisu refundirali, otprilike me sve koštalo oko 1000 eura.

Mene sada interesuje, kakva caka postoji sa Seabournom? S obzirom da daju daleko bolje uslove rada (veća plata-kraći ugovor) nego Princess?
Nekako mi sve ovo djeluje previše dobro da bi bilo istinito.  :hmm:
 Možda sam malo paranoična, ali i dalje kontam da postoji neka caka, jer sve sam prelako prošla, i sve jako brzo (s obzirom da je za Princess proces zapošljavanja trajao mnogo duže: od trenutka kada sam se prijavila do ukrcavanja je trajalo 9 mjeseci a za Sebourn od prvog koraka do ukrcavanja 1 mjesec i 20 dana).

Hvala unaprijed na informaciji. Pozdrav svima.  :wave:

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #1 on: 13/December/2016 »
Fora je u tome da te agencija u BG otresla za lovu, za sta nemaju pravo.
Moje misljenje. Sretno na Seabourn, cuo sam dobre stvari za tu kompaniju.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline JasnaSisljagic

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #2 on: 13/December/2016 »
Hvala. :)
Da, svjesna sam toga, ali nisam znala na koji nacin funkcionise zaposljavanje na kruzeru. Jer mislim da prvi ugovor ne bih mogla dobiti bez posredivanja agencije (bar tako mislim) pa sam morala nekako poceti. Ali drugi mogu, kao sto sam se i sama uvjerila. Bez nenormalnih troskova, bez puno za*****cije, i bez cekanja...

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #3 on: 15/December/2016 »
Pozdrav i sve cestitke.
Sobzirom da sam radila 3 ugovora na istom, evo par informacija:
Sto se tice Seabourna, nasih ima na svakom njihovom brodu ( Sojourn, Quest, Odyssey & Encore ), tako da se neces osecati usamljenom i ublazice ti homesickness. Kao i usvakom sectoru, sama organizacija dosta zavisi od Superior-a, te ni na SB nije nista drugacije. Neko je ok, neko ne ali ako se ti sama ok organizujes, izlecena si od " temperamentnih" bolesti :) bices sasvim ok. Gosti su high memeber class i kao takvi ocekuju "od ptice mleko" ,ali kontam da si se upoznala sa profilom kompanije pa ti ovo nije novo. MOras znati njihova imena, oni to jako vole i SB je poznat po tome. Imaces name testove, ali koliko su mi rekli nije strasno . pogotovo da zapamtis svoj sector soba. GOsti kao gosti, neko ok neki gnjave,dave ali zato poklanjaju. Ja licno nisam radila u HSK, ali dosta imam prijateljica koje jesu, te ti prenosim njihove utiske.
Budi kolegijalna ( ne kazem da nisi, ali te ne poznajem :) ). Svesna sam da je posao jaaako tezak i naporan, ali desava se da ukoliko i nesto pogresis, superior ce ti i pogledati kroz prste ukoliko si fer i korektan radnik. Naravno, niko ti nece zameriti ukoliko se strogo drzis svog sektora, ali veruj svi vole pomoc i znaju istu ceniti. Ukoliko si cula o GAY community, istina je. Izvinjavam se istoj populaciji i protiv nemam apsolutno nista, ali prosto cinjenica je da je isti jako jak na SB. Pa i predsednik kompanije je homosexualne opredeljenosti, te se nemoj iznenaditi ukoliko nisi upoznata.
Samo napred, budi prijatna, ljubazna, drzi se po strani na pocetku, ne daj na sebe, play fer and strait i bices super.  :wave:

Offline zlatko405

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #4 on: 15/December/2016 »
Pozdrav!

Hvala na ovim informacijama.

Ja sam dobio juce posao i datum ukrcaja na Odyssey 20.02.2017.- pozicija Bar waiter.
Stvarno sam zeleo posao sa njima. Odbio sam dve vrlo jake recne kompanije.

Bilo kakva info o bar  department-u je dobrodosla.

Takodje, ako ima jos neko sa ovih prostora nek se javi.

Lep pozdraV!

Offline JasnaSisljagic

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #5 on: 16/December/2016 »
I ja sam poslije ugovora na Princessu ganjala rijecne brodove, ali kada sam obavila Skype intervju sa agentom Seabourna shvatila sam da Seabourn pruza bolje uslove (plata i ostalo) nego rijecna kompanija za koju sam bila aplicirala i trebala obaviti finalni razgovor 25.11.2016., i onda sam se stvarano trudla da prodjem te razgovore i testove i da dobijem priliku da se zaposlim kod njih.
Meni je trenutno u cilju zaraditi sto vise novca a Seabourn je do sada imao najbolju ponudu po tom pitanju, pa sam se zato malo iznenadila i zapitala da li postoji neka caka kod njih, jer do prije 1,5 mjesec nisam ni znala za njih a onda se odjednom desava situacija da mi nude 3x bolju zaradu nego sto sam imala na Princessu. :)

Offline zlatko405

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #6 on: 17/December/2016 »
Stvarno extra. I ja kad sam video uslove- ne znam sta da kazem. Samo neka sve bude ok.

Srecno, pa se mozda vidimo u buducnosti na nekom od Seabourn ships.!

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #7 on: 17/December/2016 »
Pozdrav ekipa, cestitam na dobijenim poslovima :clapping:
Ja imam intervju za bar u ponedeljak, pa Zlatko ako bi bio voljan da podelis iskustvo sa intervjua, bila bih ti zahvalna  :wave:
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline zlatko405

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #8 on: 17/December/2016 »
Naravno.
Ja sam VIking Recruitment upoznao u Berlinu i tamo sam razgovarao g. Rutterford koji je manager ( direktor), predstavio se rekao sta zelim, koji mi je motiv, vrlo kratko u 3min.
Cim sam stigao iz Berlina, docekao me e-mail, da nastavim apliciranje.
G. Warters, preko skype-a mi je rekao odmah da s obzirom da smo se upoznali tamo, nece dugo trajati, no opet trajalo je nekih 30 min.

Pitao me je koktele, vrlo lake: nekih petnaest, od kojih sam sve znao. Cosmo, Mojito, Manheten, Negroni, Champaign cocktails 3- 4, Sea breeze, Bay breeze, Daiquiry...

Vina, najpoznatije Spansko vino, Madjarsko - intersantno...
Ostalo vreme mi je objasnjavao sta i kako na Seabourn-u. Sutra dobio pozitivan odgovor i odmah datum ukrcaja.

Pozdrav i srecno!!!

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #9 on: 17/December/2016 »
Hvala puno na brzom odgovoru. Javljam se kako je proslo  ::yes::
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline JasnaSisljagic

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #10 on: 17/December/2016 »
Hvala puno na brzom odgovoru. Javljam se kako je proslo  ::yes::


Srecno! :)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #11 on: 19/December/2016 »
Je li bio kakav background check? Bilo je nekoliko takvih slučajeva od strane Viking Recruitementa za Seabourn.

Offline zlatko405

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #12 on: 19/December/2016 »
One girl kako je proslo? Jesi imala intervju?

Baroco, ja ne znam da li su mi proveravali backgound.

Pozdrav!

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #13 on: 20/December/2016 »
One girl kako je proslo? Jesi imala intervju?

Baroco, ja ne znam da li su mi proveravali backgound.

Pozdrav!

Hej, pa bilo je da. Ja sam sve u svemu zadovoljna kako sam se prezentovala, cak sam imala mnogo manje pitanja vezano za znanje, to je sve iz razloga jer sam mu predhodno detaljno objasnila gde sam radila i sta sam radila, covek je sam rekao da ne oseca potrebu da me ispituje mnogo jer vidi da znam. Inace je intervju drzao doticni Choaib, francuz, koji je bar manager na seabournu, intervju je bio ravno pola sata sa sve njegovim prezentovanjem kompanije i samog posla.
Od pitanja bilo je sta je manhattan, old fashioned. I tu je rekao ne moram dalje, imas IBA sertifikat i iskustva, verujem da znas. Poceo je da me pita kakve martinije generalno poznajem (osim klasike dzin vodka) pa nakon pojasnjenja da smo na oceaniji imali martini bar sa martini listom, nije osetio potrebu da me ispituje za recepte. Reko ok  :nokti: S obzirom da sam mu pojasnila da je na oceaniji takodje u rotaciji u toku ugovora obavezan rad samo u restoranu dva kruza, gde sluzis iskljucivo vino, kao i da imam wset lvl2 sertifikat, rekao je za vina cu ti verovati i samo me je pitao da mu preporucim crveno vino uz stejk i preporuku za suvo belo iz francuske. To je bilo to od pitanja. Ostatak vremena smo pricali kako je na seabournu i o samim uslovima, koji su kao sto ste i vas dvoje rekli, vise nego ok.  :D pitao me je kad sam available to join i eto.
Nakon toga odradila sam taj psiho test ili sta je vec i rece odgovor da ocekujem u sledecih 72 sata, da li sam primljena.
Kao sto rekoh, zadovoljna sam, dala sam najbolje od sebe i to mi je bitno. Kako ce rezultirati videcemo  :)
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline zlatko405

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Seabourn - prvi ugovor - neko sa Balkana?
« Reply #14 on: 20/December/2016 »
Odlicno. Ja sam siguran da ce to biti to!, pa da se vidimo na nekim od brodova Seabourn-a!

Budemo u kontaktu.

Lep pozdrav!
Zlatko