Author Topic: Posao na rijecnim brodovima za 2017.  (Read 3535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« on: 15/December/2016 »
Postovanje svima,

Kako sam u uskom krugu sa ljudima koji rade manning za sljedecu sezonu, zelim podijeliti sa svima vama neke informacije koje su dosle iz prve ruke.

Ne zelim obeshrabriti ama bas nikoga, ali situacija bas i nije sjajna i bajna.
Prica se (znaci nije 100% provjereno-ali gdje ima vatre ima i dima) da ce se sljedece sezone raditi selekcija posade.
Svi novi clanovi posade koji se prijave a koji nemaju EU putovnicu, biti ce zadnji na listi, i ukoliko uopce budu na istoj.

I onda ovo mi odgovaraju :
hank you for your e-mail. We appreciate your trust in our company.
Unfortunately the number of employees outside of EU / Switzerland that Uniworld can hire is limited by a quota, which we have reached and will not be able to proceed with your application until further notice (even with a visa).
I am sorry that I do not have better news.
We wish you all the best in your future endeavours!

Nazalost jamurash ovo je tocno. Cak i za moju kompaniju je tako. Postoji isto tako mogucnost da se niti stari zaposlenici nece moci vratiti, isto kao sto je i u Francuskoj.
Sto se tice Filipinaca i Indonezana, ni njima se ne pise sjajno. Oni su isto upitni.
Nemojte ovo uzeti bas 100% zdravo za gotovo, ali ovaj email iz Uniworld-a mi je samo potvrdio sumnju.

Molim vas sve, nemojte sad drvlje i kamenje na mene, samo sam glasnik i htio sam podijeliti ovo s vama.

Za sve one koji nemaju EU putovnicu:
1. Ako vec negdje radite na rijeci - nemojte traziti novu kompaniju jer su vam se sanse uvelike smanjile
2. Ako mozete "nabaviti" EU putovnicu - NABAVITE STO PRIJE
3. Ukoliko zelite raditi na brodu - pokusajte na velikim kruzerima - vece su vam sanse

Nemojte da vas ovaj post obeshrabri, ali.....

Za Francusku je 100% - nitko bez EU ne moze raditi tamo, a i puno brodova odlazi iz Francuske i vraca se u Europu.

Za one koji imaju EU putovnicu ovo bi trebalo znaciti da ce potraznja biti veca, a samim tim da je potraznja veca, a ponuda manja, place bi mogle poceti rasti.
plovim

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #1 on: 15/December/2016 »
plus, po novom radnici iz CRO moraju imat radnu vizu za švicarsku kompaniju za 2017 god.  :smack:
scared man cant win !

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #2 on: 15/December/2016 »
Iskren da budem, volio bih da je ovo dezinformacija, i da se ispostavi da je to samo bio dim. Da se vatra nije niti upalila.  :plovim: :plovim: :plovim:
plovim

Offline Privillegovan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • LiveLove
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #3 on: 16/December/2016 »
Ne verujem... Koja je onda svrha organizovanja intervju-a?! ( bio za Sea chefs pre dve nedelje)! :neceici:

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #4 on: 20/January/2017 »
Potvrda za Francusku. Samo drzavljani EU mogu na rijecnim brodovima raditi u Francuskoj. Moraju imati cist dosje (uvjerenje o nekaznjavanju ne starije od 15 dana od momenta ukrcaja na brod kao i medical).
S obzirom da je time eliminiran dobar broj kandidata za rad, pretpostavljam da su i kriteriji za zaposlenje snizeni, a za povecanje place to bi bila odlicna vijest.

Offline Privillegovan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • LiveLove
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #5 on: 22/January/2017 »
Zato ja dobih brod ... voza svuda samo ne kroz Francusku... velika steta  :airquotes:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #6 on: 27/February/2017 »
Na zalost ovo sto rece covek je tacno. Evo ja npr. sam pokusao sve kompanije na reci koje postoje i samo sam iz G&P-a dobio ugovor a 7 godina sam na reci i radio za Uniworld i Viking. Sto se tice Uniworld-a i Viking-a oni vise ne primaju radnike bez EU pasosa,ti intervjui sto spominjete to je samo cista formalnost jer moraju to da organizuju ali nikoga bez EU pasosa nece primati vise.Ovo se odnosi i za AMA,Schilla i ostale kompanije. Ne bih da obeshrabrim ja zelim svako da ode,vi pokusajte ali velika j verovatnoca da ce vam se samo zagvaliti. Ja koji imam toliko iskustvo i na recnim i na okeancu sam jedva,ponavljam jedva dobio posao. To sto sam otisao sa Vikinga je cisto privatan razlog nikako poslovan.Tamo je milina raditi.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #7 on: 27/February/2017 »
Ma milina, jednostavno nek usvoje zakon u EU parlamentu za zemlje koje nisu clanice EU a to su pretezno zemlje jugoistocne evrope da ih uopste ne smatraju kao dio Evropskog kontinenta...

 +U+   no;;;

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #8 on: 27/February/2017 »
ili jednostavno odes na Dark Web i kupis pasos.o jeste ako si spreman da rizikujes toliko. Ja sigurno nisam.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #9 on: 27/February/2017 »
Tamo cu se sigurno usreciti...

Offline Privillegovan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • LiveLove
    • View Profile
Re: Posao na rijecnim brodovima za 2017.
« Reply #10 on: 01/March/2017 »
Dvojica drugara idu sad 12.3. na brod (AmaWaterways) ja krajem marta... a iz Srb smo i nemamo EU pasos.Tako da za AMA nije tacna informacija
Pozdrav  :run: :run: