Author Topic: Slanje novca ku?i  (Read 48326 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Slanje novca ku?i
« on: 21/January/2010 »

Slanje novca je uobičajeno preko Western Union iz luke (trenutan prijenos novca, ali skuplja varijanta) i money transfer sa broda (prijenos novca traje par tjedana, cijena transakcije $10-$20, potrebni su IBAN i SWIFT, broj računa, te adresa banke u matičnoj zemlji.

**************************
Edit: 10.06.2010.
Za slanje novca kući je daleko najpraktičniji servis Moneygrama, vidi daljnje postove.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Slanje novca ku?i
« Reply #1 on: 21/January/2010 »
i sa njega kasnije po potrebi saljemo na devizni racun u maticnoj zemlji?ili?
imao sam negdje zapisano od suzi opisano kako se moze slat u hrvatsku
kolko se sjecam nesto s acces card i crew member card  ;)

evo nasao sam tekst

Osim onog nacina prebacivanja novaca na svoj devizni racun u Hrv. koji sam vam spomenula u mojem proslom malom sastavku , postoji jos jedan nacin koji se ostvaruje pomocu dvije debitne
kartice: CrewCard i AccessCard (izdane u BankAtlantic-u).
CrewCard je besplatna, a AccessCard kosta $2.00. Nabave se na brodu kod paymaster-a. Umjesto gotovine, dobije se PIN-om zasticena kartica (CrewCard) na koju se prima placu. Ako se zeli slati novce doma, treba kupiti isto PIN-om zasticenu AccessCard karticu i poslati ju osobi (mami, tati, sestri, bratu, zeni, muzu itd...) koja ce biti odgovorna za nju. Prije nego sto se posalje AccessCard svojima doma, treba se zapisati negdje sesnaesteroznamenkasti broj koji pise na AccessCard kartici i paziti da ga se ne izgubi jer bez tog broja ne moze se poslati novce. Naravno, treba reci toj osobi kojoj se salje kartica, njen cetveroznamenkasti PIN. Radije ne slati novce, ako nisi siguran da je karticu i broj ta osoba dobila.
Novci poslani sa CrewCard kartice na AccessCard karticu sjednu u 2 sekunde. Jedno slanje (transfer) kosta $0.50.
I s CrewCard i s AccessCard karticom novce se moze podizati i stanje svog racuna provjeriti
kad god se pozeli na ATM-u (automated teller machine) tj. bankomatu koji na sebi ima logo Cirrus ili Maestro. S obje kartice je moguce kupovati u vecim trgovinama, a i u nekim manjim, u kojima primaju kartice koje imaju logo Cirrus ili Maestro, samo treba znati svoj cetveroznamenkasti PIN. S obje kartice zasebno dnevno se smije podignuti najvise US$1,000. Isto toliko se smije potrositi kupujuci s njom (CrewCard ili AccessCard). Ako se koristi bankomat na brodu ili BankAtlantic bankomate nista se ne naplacuje. Ako se koristi bankomat koji nije na brodu i nije BankAtlantic onda se naplati provizija $1.50, a mozda i vise, ovisno o vlasniku bankomata.
Kada se uzima novce s kartice u drugoj valuti (npr. kunama, a ne dolarima), s CrewCard karticom nece nista kostati, ali s AccessCard karticom ce kostati $2.50 na bankomatima koji nisu BankAtlantic. Ako je jedna od tih kartica neaktivna 270 dana naplacivat ce to poslije $10.00 svaki mjesec.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Slanje novca ku?i
« Reply #2 on: 21/January/2010 »
ja stvarno to neznam kako funkionise,al smo i ja i zena ovdje otvorili devizni stedni racun.nije htjela samnom na isti,ne vjeruje mi   :rofl:  e,sad kako se salje?bilo bi korisno da neko od veterana nam kaze

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Slanje novca ku?i
« Reply #3 on: 22/January/2010 »
Ako radite ze Carnival i zelite slati novac doma, mislim da je najbolja opcija onako kako je Suzy napiala. Mislim da imate pravo biranja ako zelite crewcard ili zelite dobivati cash. Ja sam imala crewcard i svaka 2 tjedna mi je lova sjedala na racun. Sa kartice mozete skinuti lovu na svakom bankomatu i kupovati s njom u svakom ducanu koji ima oznaku Maestro ili Cirrus. Ako novac podizete u Hrvatskoj dobiti cete u kunama ali posto imate na kartici dolare, uzet ce vam proviziju oko $1,50, tako vam vrijedi u svakoj drzavi koja ima neku drugu valutu umjesto dolara. Ja sam radila samo za sebe i nisam morala slati novac doma :). Ali znam da ako to zelite, napravite AccessCard i posaljete ju kuci. I kada zelite doma slati novac, saljete preko interneta, tako sto otipkate broj sa CrewCard kartice i pin da vam se otvori vas racun, upisete svotu koju zelite poslati i posaljete, novac ce stici doma na Access karticu za par sekundi i to kosta oko $0,50. Moje misljenje mislim da je to najbilja opcija, jer kad idete doma npr. ne morate nositi cash u rukama nego imate samo tu karticu. A opet mozete slati preko npr. Western Uniona sto je skuplja opcija ili preko broda. Preko broda se moze slati, ja mislim odjednom najvise $5000 i placa se $10, koliku god svotu slao placa se $10 i novac stigne kroz tjedan do dva. Uglavnom u postu koji je stavio Neno od Suzy je najbolje objasnjeno.

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Slanje novca ku?i
« Reply #4 on: 27/January/2010 »
A sta je sa nama koji rade za Princess i zive u Srbiji?

ZNa neko kako treba? i u kojoj banci treba da se otvori devizni racun.... da li se moze u banci u kojoj vec jesam i imam tekuci ili moram nesto drugo?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Slanje novca ku?i
« Reply #5 on: 27/January/2010 »
A sta je sa nama koji rade za Princess i zive u Srbiji?

ZNa neko kako treba? i u kojoj banci treba da se otvori devizni racun.... da li se moze u banci u kojoj vec jesam i imam tekuci ili moram nesto drugo?

Moras imati devizni, ne mogu ti US$ ili bilo koja strana valuta dolaziti na tekuci racun.
When it comes to money, nobody can be trusted !