Author Topic: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???  (Read 9465 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Prije par dana sam imao, mogu reci opusten kontakt i razgovor sa predstavnicima ove kompanije, prije svega sa gospodjom HR Natasom Schulz skype razgovor...

Zna li neko nesto o njima, kako stoje stvari???

http://www.anqor.eu/

Pozdrav saborci  :uzdravlje:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #1 on: 06/January/2017 »
Ljudi zna li neko ko su ovi ''AnQor'', ili znate nekoga ko zna za njih tj ima iskustva s njima?!

Btw: Srecni vam praznici!!!

Cheers

 :uzdravlje:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #2 on: 20/January/2017 »
Nego, sad tek nadjoh na forumu da je ova kompanija http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=8742.0 sada pod drugim imenom ''AnQor'' http://anqor.eu/ (site is under construction)...

Btw ja sam za Anqor dobio posao i sad cekam dalja uputstva...

Kontakt:
 
-Maria Eleftheriou
Head of HR and Development
maria@anqor.eu

hr@anqor.eu
Natacha Schulz
HR Administrator

Iiiiiima li iko sa nekim svjezim informacijama sto se tice ove AnQor price???  :D

Pozzz  :uzdravlje:

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #3 on: 20/January/2017 »
Moja sestra se zaposlila preko ove agencije. Prvu sezonu je prekinula, nakon toga 2016. u 1. ili 2. mjesecu navecer je poslala mail Mariji sa upitom o ponovnom zaposlenju da bi je Marija ujutru zovnula i rekla da je dobila opet posao.
Uspjesno je odradila sezonu, i sada ponovo odlazi 1.03.2017 po treci put na isti brod. Kaze da je jako zadovoljna i sve je dosada ispostovano od strane poslodavca.
 Sto se tice ove agencije, promjenila je ime iz Pro's River, jako je dobra suradnja s njima i brzo odgovaraju na sve upite.
Takodjer sto se tice papirologije potrebno joj je bilo samo da potpise ugovor i posalje ga nazad. Za razliku od nekih drugih kompanija koje jako puno traze, od uvjerenja o nekaznjavanju ne starijeg od 15 dana, takodjer i medical isto tako...

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #4 on: 20/January/2017 »
Moja sestra se zaposlila preko ove agencije. Prvu sezonu je prekinula, nakon toga 2016. u 1. ili 2. mjesecu navecer je poslala mail Mariji sa upitom o ponovnom zaposlenju da bi je Marija ujutru zovnula i rekla da je dobila opet posao.
Uspjesno je odradila sezonu, i sada ponovo odlazi 1.03.2017 po treci put na isti brod. Kaze da je jako zadovoljna i sve je dosada ispostovano od strane poslodavca.
 Sto se tice ove agencije, promjenila je ime iz Pro's River, jako je dobra suradnja s njima i brzo odgovaraju na sve upite.
Takodjer sto se tice papirologije potrebno joj je bilo samo da potpise ugovor i posalje ga nazad. Za razliku od nekih drugih kompanija koje jako puno traze, od uvjerenja o nekaznjavanju ne starijeg od 15 dana, takodjer i medical isto tako...

Hvala za informacije, ako mozes  da napises jos na kojoj pozciji ti radi sestra i kakav je opis posla ukratko...

Ja ne znam jos koju poziciju cu dobiti jer sam izmedju Front deska i Restorana, tako su mi rekli...

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #5 on: 20/January/2017 »
Ona je u kuhinji (hladna kuhinja, salate...) ali je kod njih specificno sto je mal kapacitet broda (mislim oko 20 clanova posade) i 100 putnika, tako da svi rade sve. Tako da je ona i po potrebi dishwasher, ciscenje i pospremanje soba, ukrcaj robe, prtljage... svasta pomalo

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #6 on: 20/January/2017 »
Ona je u kuhinji (hladna kuhinja, salate...) ali je kod njih specificno sto je mal kapacitet broda (mislim oko 20 clanova posade) i 100 putnika, tako da svi rade sve. Tako da je ona i po potrebi dishwasher, ciscenje i pospremanje soba, ukrcaj robe, prtljage... svasta pomalo

U svakom slucaju hvala ti na informacijama...

Ja cu se potruditi da napisem sto vise detalja kako bude bilo u mom slucaju...

 :uzdravlje:

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #7 on: 20/January/2017 »
Nema na cemu. Mozete li osvjeziti one teme  sto ste pisali da cete ici na intervju pa da napisete dojmove kako su vam prosli ovi intervjui sa G&P i Sea Chefs?

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #8 on: 20/January/2017 »
Nemam nesto puno da napisem sto se tice G&P i Sea chefs...

Za G&P moj CV je bio prekvalifikovan, aplicirao sam za poziciju waitera iako sam im pokusavao objasniti da mi nije problem poceti sa startnih pozicija, tako da nisam otisao na intervju, nisam se puno bakcao oko njih...

Za Sea chefs sam bio na intervju u BG ali nisam prosao pao sam na prakticnom dijelu za restoran, inace nisam nesto zagrijan za restoran vise sam vezan za front desk, ali nisam mogao na recepciju jer sam slab sa Njemackim jezikom...

To bi bilo to ukratko...

Eto ako nije Sefu mrsko da prebaci post u odgovarajucu kategoriju...

Unapred zahvaljujem...

Offline kiflatz111

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #9 on: 23/January/2017 »
Prije par dana sam imao, mogu reci opusten kontakt i razgovor sa predstavnicima ove kompanije, prije svega sa gospodjom HR Natasom Schulz skype razgovor...

Zna li neko nesto o njima, kako stoje stvari???

http://www.anqor.eu/

Pozdrav saborci  :uzdravlje:

Pozdrav Vlado, 
ponovo sam "iskopao" sifru za ovaj forum samo da bi ti odgovorio glede Anqurve. Radio sam za njih i samo ti mogu reci da , ako ikako mozes - nadji neku drugu kompaniju. Imaju tek nekih 5-6 brodova, jako lose organizirani, svaki sef svoju politiku vodi. Los pristup radnicima, sve u svemu, ako mozes ikako za nekoga drugog (nemoj za seachefs lose su im palte) ti pronadji. Znaj da od onih obecanihz 400 i kusur eura koje su ti vjerovatno obecali kao tips skoro pa ni na jednom brodu nema toliko. Svi koje sam sreo sa iskustvom rada na brodu i rijeci uopste su ih zvali "ciganska" kompanija. Razmisli jos jednom, ako imas iskustvo, sezona je jos pred nama - nemoj za ove - to je moja preporuka. Inace su ime promijenili jer u sezoni 2015 su imali najgori rejting. Nek ti je sa srecom zemljak. ja idem za GP.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #10 on: 23/January/2017 »
Znas kako sve je to individualna stvar, meni je jasno sta hoces da kazes, to je tvoje licno iskustvo...

Ja sam malo kasnije aplicirao za rijecne kompanije, krajem Novembra, a inace to bi trebalo jos ranije da se radi jer dosta ljudi ima interesovanja za rijeke...

Iako imam brodsko iskustvo, tu nas uvijek malo koci sto nisam EU Citizen em sam slab sa Njemackim...

Inace okeanci su uvijek tu, pa rijeke mogu jos da pricekaju za sledecu sezonu...

Ima uvijek opcija, iako odem za AnQor i ne svidi mi se taj sistem najmanji mi je problem da se spakujem i odem kuci...

 :uzdravlje:

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #11 on: 23/January/2017 »
To je dobra odskocna daska za sve one koji nemaju prethodnog iskustva na brodu a zele otici bez velikih ocekivanja.

 Vec sa jednom odradjenom sezonom otvaraju se ponude za ove jace kompanije. Meni se sestra ne zali, iako je bilo problema prvu sezonu, sada joj je dobro.

Potvrda da je baksis mal, pogotovo kad su Holandjani gosti. Sve u svemu njoj nije lose, ubrzo se vraca, placena joj je povratna avionska karta.

Ona je aplicirala najprije za Viking, Uniworld, GCCL...svi su je odbili zbog nedovoljno iskustva (tada je imala 18 godina) i nedovoljno dobar engleski...sada vec i  njemacki pomalo prica.

Za nekoga sa visegodisnjim iskustvom to je vjerojatno losa kompanija, iako je sve od broda do broda. Ljudi su pisali da su radili na razlicitim brodovima pod istom kompanijom i imali su potpuno razlicita iskustva na tim brodovima.
 

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #12 on: 23/January/2017 »
Ma ima tu niz faktora, prednosti, mana...

100 ljudi, 100 cudi, 100 zena 200 dojki...

Offline BAMBI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
  • Mig 29
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #13 on: 25/January/2017 »
Pozdrav svima! Danas sam imao razgovor sa predstavnicom ove kompanije za poziciju konobara i bilo je ok, uobicajena pitanja kao i na svakom intervjuu, o sebi, poslednjem radnom mestu, planovima za buducnost...Natasa mi je pricala o zaduzenjima za moju poziciju, u sustini treba biti fleksibilan i spreman za pomoc ostalim kolegama iz kuhinje i HK, sto je verovatno slucaj i kod drugih kompanija, nista novo. Rekla je da ce me obavestiti sledece nedelje , kad se zavrse svi intervjui. Toliko od mene, ako bude neka novost,obavesticu :)
MIG 29

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #14 on: 26/January/2017 »
U sustini ista prica kao i u mom slucaju, sve ce se znati sledece nedelje, bar tako kazu  ;)...

Btw kako su mi napisali u mailu, oni imaju preko 6 svojih brodova u floti...