Author Topic: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???  (Read 9411 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rosenn22

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #15 on: 03/February/2017 »
Poz,

Evo dobio sam i ja mail u kojem me poziva na skype intervju.
Mozete li napisati sta vas je pitala? Da se malo pripremim.

Hvala :uzdravlje:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #16 on: 03/February/2017 »


Za koju poziciju?

Offline rosenn22

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #17 on: 03/February/2017 »


waiter

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #18 on: 03/February/2017 »


Pitaju ko si, sta si, odakle si, gdje si radio, da li si zdrav, kako se setapira sto, koliko tanjira mozes da nosis, traze cak da im i pokazes preko skajpa kako drzis tanjire...

Uglavnom pricaj sa samopouzdanjem da znas da radis taj posao...

Onda ti objasnjavaju politiku kompanije...

Nista ''spektakularno''...

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #19 on: 08/February/2017 »
Eto toliko od ove kompanije, kad im posaljes mail cekas po 10-15 dana da odgovore:

Thank you for your email. We apologise for the late reply but due to the issues we are facing with Authorities and international employees I am afraid we are not able to proceed further with your application at this current time.
 
Thank your for understanding and have a wonderful day.
 
We wish you all the best in your future.
 
Kind regards,
 
Natacha Schulz
HR Administrator

Inace aplicirao polovinom 12-og mjeseca 2016, pa mi rekli u Januaru poslat ugovor itd itd...

To bi bilo to sto se tice doticne kompanije...



Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #20 on: 14/May/2017 »
Po vašoj priči tu, ta kompanija mi zvuči kao slična katastrofa poput Lueftnera, ali po ovom natječaju koji su objavili, čini se da ipak nude malo bolje uvjete od takvih, pa ipak baš nisu dno:

https://www.allcruisejobs.com/i3504/receptionist/

Konkretno mislim na "4 vacation days per month", što je na Lueftneru nepostojeća kategorija.

Zna li netko koji su to njihovi brodovi?

Offline xochicuicatl

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #21 on: 02/June/2017 »
Pozdrav, citam dosta po forumu ali samo iz senke, no stalo mi je da pomognem mozda nekome da donese pravu odluku da li je Anqor dobar odabir za njih ili ne, jer imam iza sebe jednu odradjenu sezonu pod njihovim ugovorom.


Dakle, legitimna je kompanija, nije nikakav scam i te stvari, ako te zaposle zaista se i ukrcas na brod. Ali jako pazljivo sa njima.

Dobra stvar? Plate stizu na vreme i onakve su kakve stoje u ugovoru. Uglavnom oko prvog u mesecu. Tips dobijes na kraju svakog kruza i celokupna svota se deli na sve clanove posade tako da svi dobiju jednako, uvek je u obliku kesa na ruke. Oprez: na interview-u vam obecavaju 500 eura tips mesecno sto je cista budalastina. Mi smo bili srecni ako smo skupili celih 300.

Lose? Sve ostalo. Dakle od organizacije, komunikacije HR tima sa zaposlenicima, pa i sposobnosti onih koji su zaduzeni za regrutovanje i koji "vode" citavu stvar.

Zeznuce vas kako god znaju i umeju, meni i jos nekima sa mog broda konkretno nisu ni isplatili onaj obecani putni trosak sa pocetka i - ono sto mi je licno najvise zasmetalo - izuzetno su nepouzdani. Dakle zavrsili smo sezonu u finom dogovoru "nista se ti ne brini, zadvoljni smo tobom i uskoro ti saljemo informacije za pocetak sledece sezone". To mi pisu u januaru po mom dolasku kuci. Nakon toga nista. Ja im saljem mejlove, prolazi vreme, oni ne odgovaraju, nego mi u februaru posalju nesto sturo u fazonu "sve pozicije su popunjene, zelimo ti srecu u nastavku karijere". Ako imas srece odgovore ti, nekad samo izignorisu bez pardona.

Ako odete sa broda zbog zdravstvenog razloga ("bolovanje") racunajte da se necete vise vratiti.

Ukoliko ste pocetnik i tek krecete da radite na brodovima mogu da posluze kao vetar u ledja jer sticete neminovno iskustvo i znanje, ali to je sve. Ako ikako mozete da ih zaobidjete, ucinite to u sirokom luku.

Najbitnija stvar je - ne pitajte nista i ne zalite se ako vam nesto smeta. A bice hiljadu stvari koje ce vas ubijati u pojam jer, ponavljam, orgnizacija je katastrofa, a i biranje miljenika od strane nadredjenih i slicne gluposti ce se sigurno desavati. Meni se desilo da su na jednom brodu skoro 80% radnika, sto hotel crew-a, sto nauticara, bili jedne nacionalnosti i to je kraj, oni su klan i vi samo mozete da cutite i radite sta vam se kaze. Pricaju na svom jeziku i boli ih uvo. Onog momenta kad se pozalite ili pokusate isterivati neku pravdu, i to na potpuno civilizovan i normalan nacin, u tisini iza vasih ledja ce srediti neku zamenu i poslace vas kuci bez reci. Bukvalno je bilo ljudi koji odrade smenu, pozovu ih u HM u office i uruce im kartu avionsku sa recima da se spakuju i napuste brod. Naravno, ima i onih koji stvarno prave probleme i opravdano dobiju otkaz ali ne govorim sad o njima.

Ne znam vise sa kojim sve chartererima rade, imaju brodove koje iznajmljuju Spanske turisticke agencije. To je ok, jer je njihov sistem da su citav dan po ekskurzijama tako da se desi cesto da nema ni jednog gosta na brodu satima i bude mir i tisina.

Ostalo su Nemci, Holandjani.. Ima ponesto Norvezana i kako ko uleti. Oni su matorci, ono do nivoa gerontologije i samo sede na brodu ceo dan i piju cajeve i kafe koje uglavnom imaju besplatno na raspolaganju 24/7 i onda to iscrpe do zadnje kapi.

Da napomenem samo da Anqor ne poseduje ni jedan brod kao kompanija, oni samo salju svoje radnike. Predominantno su vlasnici brodova na kojima rade njihovi ljudi iz kompanije Select Voyages, ili privatno ljudi poseduju brod pa ga iznajmljuju.

Brodovi na koje salju su Serenity, Serenade 1, Charles Dickens, Select Bellejour, Select Explorer, Bellriva.. Mislim da imaju jos 2, ne znam sad tacno koja. Uglavnom, osrednji kvalitet, nista posebno.

Ljudi koji rade su u redu. Ima onih koji ne znaju gde su dosli pa daju otkaz posle dva dana ali inace su svi normalni; kod mene se nisu desavali skandali sa kakvim ljudi opisuju da se susrecu na recnim brodovima - svi gledaju da odrade svoj posao sto brze i efikasnije. Ali to vec nije do kompanije nego do licnosti.

Uglavnom: ako postoji opcija B - Anqor nikako neka ne bude izbor.
Ako je ili to ili nista, bolje je otici pa samo gledati svoja posla i zavrsiti ugovor. Kasnije mozete kako hocete.

Ako ima nekih konkretnih pitanja, rado cu se potruditi dati odgovor, ali ovo je generalno moje iskustvo, nadam se od pomoci.

Offline Househead.

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: AnQor, Scylla
  • Recruitment Agency: Riverstar, Pro Crew Recruitment
  • Job Title: Night Auditor, Receptionist
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #22 on: 10/June/2017 »
Napisacu dosta o AnQoru sledece nedelje kad dodjem kuci, jer sam ovde drugu sezonu sa devojkom, posebno za deo koji se odnosi na recepciju i bar/restoran.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #23 on: 18/August/2017 »
Nije nista bolja situacija ni na Avalonu koji je kao medju top 3 kompanije na rijeci, jednostavno nema kvalitetnog kadra koji zeli da radi na kruzerima

Offline Househead.

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: AnQor, Scylla
  • Recruitment Agency: Riverstar, Pro Crew Recruitment
  • Job Title: Night Auditor, Receptionist
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #24 on: 04/September/2017 »
Evo i mene najzad sa postom vezanim za kompaniju AnQor za koju sam radio sezonu i dva meseca sa svojom devojkom.

Posao sam dobio krajem 2015-e godine preko agencije Riverstar, Smederevo za poziciju sobara, a ukrcao sam se 25-og marta 2016 godine. Na toj poziciji sam se zadrzao dva meseca dok nisam dobio promociju za Night Watcha, ili nocnog recepcionera, na kojoj sam se zadrzao do polovine juna 2017-e.

Zasto sam dao otkaz?
Jer je AnQor sigurno najgora kompanija za koju mozete raditi a da su u pitanju recni kruzeri na Dunavu, Rajni, Majni, Francuskoj, Volgi i u Portugalu.
Plate su ubedljivo najmanje (redovne su ali su UBEDLJIVO najmanje) sto je proverena informacija, svi brodovi za koje oni obezbedjuju kadar su tri zvezde ili cetiri (na misice), tips retko kad ide preko 100e (meni se desavalo da bude i po 50, 60, 70 po par nedelja za redom), radni kadar kojim ste okruzeni su ljudi koji su poprilicno spalili sve mostove ka drugim kompanijama pa se hvataju za poslednju slamku spasa, caruju Madjari i Rumuni koji se u stotinama prijavljuju za ovakve poslove bez trunke znanja, manira i kulture...
Mogao bih stvarno da pisem do sutra ali to nije poenta ovog posta.

Poenta je da ukoliko nemate nikakvog brodskog iskustva, a bogami i radnog za poziciju za koju ste se prijavili, aplicirajte i radite za AnQor. Prvi put cete morati da izdrzite sve da bi zavrsili taj ugovor i da bi se eventualno prebacili u neku novu kompaniju gde je plata veca od 900e i baksis veci od 60 - 70 e nedeljno.

IDITE SAMO AKO NEMATE DRUGI NACIN DA SE DOMOGNETE PRVOG UGOVORA!

Ukoliko imate nekih dodatnih pitanja, javite mi se u inbox.

Offline dixi

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #25 on: 06/September/2017 »
Evo da i ja malo napisem o svom iskustvu sa ovom kompanijom. Danas sam imala intervju sa doticnom Mariom. Ja sam aplicirala za head waitress , pitanja su bila smijesna. Ponudila mi je posao za tu poziciju , s tim da je plata 1100 eura i da radis sve po brodu, od nosenja kofera gostima do usisavanja. :smack:

Offline sidro1409

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #26 on: 02/October/2017 »
Pozdrav,

Sutra imam interview za AnQor pozicija Cabin steward
Ima li netko tko zna sto pita na interview?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #27 on: 16/January/2018 »
Nije mi baš jasna organizacijska struktura njihovog front deska. Obično na riječnim brodovima imaš Pursera (koj se na nekim kompanijama može zvati 1st Receptionist, Front Desk Manager ili Assitant Hotel Manager) i Receptionista (Front Desk Agent na Grand Circleu). Na nekim kompanijama imamo još i Concierga. E sad, kad odem na njihov offocial web site, na popisu pozicija ima samo Guest Relations Manager. Na brodovima to nije baš uvijek tako, ali po hotelima koji to imaju Gust Relations je zapravo nešto kao Concierge. S obzirom da sam siguran da to nemaju na Acqoru, vjeroajtno se zapravo radi o Purseru, ali prilično oskudan i općenit opis posla ne isključuje mogućnost da to bude i Receptionist. Je li moguće da na njihovim brodovima umjesto dvije pozicije imamo samo jednu koja ih objedinjuje i pokriva sve njihove poslove?

Offline Househead.

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: AnQor, Scylla
  • Recruitment Agency: Riverstar, Pro Crew Recruitment
  • Job Title: Night Auditor, Receptionist
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #28 on: 16/January/2018 »
Evo da ti pomognem posto sam bio deo tog Front Deska skoro dve sezone.

Glavni odgovorni za sve je Hotel Manager, takoreci vrh ledenog brega za Front Desk.
Sledeci je Front Desk Manager (FDM), neko ko je zaduzen za finansije, otvaranje i zatvaranje kruza, cash flow, elektronsku interakciju sa HR-om, pripremu za carinu, customs i ostale za*****ancije, kao i donekle za interakciju za gostima i problem handling.
Recepcioner je tu u toku dana vecinu vremena, menja novac, odgovara na pitanja, radi sign in i sign off sa FDM (kao i Check In i Check Out), prodaje suvenire, u kontaktu je sa Tour Managerom (ili Cruise Directorom), i nadredjeni je Night Watchu ili nocnom recepcioneru (kod mene je organizovao i Crew Show).
Night Watch mislim da nema potrebe da ti objasnjavam, to znas i sam.
Concierge ne postoji, a FDM se ne zove Purser iz razloga jer vecina FDM u toj kompaniji nemaju polozeno za prvu pomoc itd, pa ne mogu da ih nazovu tako.
FDM su generalno trazena roba i kad vidis oglas da ih traze stvarno pomislis da su to neki ljudi sa milion godina iskustva i sefovi, al stvarnost je malo drugacija... Bugari i Rumuni (negde i Ukrajinci/ke) koji su nabubali engleski, a nemacki retko ko prica...
Nadam se da sam ti pomogao bar malo, tekst je lose ispisan jer zurim.
Svako dobro.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #29 on: 17/January/2018 »
Jesi, poprilično si pomogao, sad je puno jasnije.  Znači, Guest Relations Manager i Front Desk Manager su ista stvar samo se čini da su u međuvremenu promijenili naziv pozicije iz nekog razloga. Možeš li još reći koji PMS software koriste na recepciji i ako ti je poznato koliku plaću ima Receptionist a koliku Front Desk Manager?