Author Topic: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???  (Read 9409 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Househead.

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: AnQor, Scylla
  • Recruitment Agency: Riverstar, Pro Crew Recruitment
  • Job Title: Night Auditor, Receptionist
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #30 on: 17/January/2018 »
Što se tiče softvera tu zavisi od broda do broda, na nekima nema ništa i radi se ručno u Excelu, na nekima je ProSoft, na trećima Resco :)
Receptionist početnu 1050, FDM čini mi se od 1300 do 1500, nisam siguran opet. Dobro razmisli dal ćeš otići tamo, moj prijateljski savet. Jedino ako su ti baš potrebne pare, nadam se da si već pročitao moj prethodni post o njima, neće te preskočiti ništa :)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #31 on: 17/January/2018 »
Što se tiče softvera tu zavisi od broda do broda, na nekima nema ništa i radi se ručno u Excelu, na nekima je ProSoft, na trećima Resco :)
Receptionist početnu 1050, FDM čini mi se od 1300 do 1500, nisam siguran opet. Dobro razmisli dal ćeš otići tamo, moj prijateljski savet. Jedino ako su ti baš potrebne pare, nadam se da si već pročitao moj prethodni post o njima, neće te preskočiti ništa :)

Nepojmljivo mi je da se takve stvari rade u Excelu jer čak i u nekim žnj kampovima postoji nekakav software u tu svrhu a za taj Prosoft nisam nikad čuo, a Resco je OK. Mislio sam da bih možda samo išao kao FDM, definitivno ne kao Receptionist, odradim jednu sezonu i onda ulovim poziciju Pursera na nekoj boljoj kompaniji s tim iskustvom, nekako mi se čini bržim takva strategija nego da se pitam kakve su mi šanse da me promaknu iduće sezone. Ali mogu ti reći da prema ovome što sam do sad pročitao da ipak nude bolje uvjete nego Lueftner, koji samo na papiru izgleda kao ozbiljna kompanija, ali čim postaneš njihov, sve se odmah izokrene i ne možeš vjerovati kamo si to došao.

Offline Househead.

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: AnQor, Scylla
  • Recruitment Agency: Riverstar, Pro Crew Recruitment
  • Job Title: Night Auditor, Receptionist
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #32 on: 17/January/2018 »
Veruj mi druze, nemam razloga da te lazem. Celu prvu sezonu sam proveo na brodu koji je radio preko Excel tabela, tj. ja sam sve radio nocu.
Kad je check-in, dobijem lepo 130+ pasosa i licnih karti i celu noc kucaj sve podatke iz istih u fajl koji se posle salje u Bec.
Slicno su radili Bar i Restoran, konobari su punchovali Original i kopiju racuna, gde original ide gostu a kopija meni na recepciju da nocu ubacim u fajl (iz kojeg se kasnije izvlaci finalni racun poslednjeg dana kruza). Par brodova znam da funkcionise na taj nacin 100%, dok su na ostalima Resco i ProSoft, mada za ProSoft vise nisam siguran iskreno da ti kazem.
Svakako ti zelim sve najbolje i da uradis to sto si zamislio onda, ja se tamo vise nikada ne vracam. :)
Pozdrav

Offline anjat

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #33 on: 11/August/2023 »
Pozdrav!

Nadam se da će neko videti moju poruku , obzirom da je post zastareo ali sam jedino ovde mogla naći relevantan info u vezi sa ovom kompanijom.
Elem , Anqor mi je ponudio poziciju Administratora za njihov 'COA Project' ( COA projekat su brodovi koji su dokirani u Holandiji i koji primaju EU i Internacionalne izbeglice ).
Plata je 1750 evra za 5 radnih dana , 2 dana slobodna
Ne zvuči mi loše , ali apsolutno nikakvu informaciju ne mogu da izvučem o samom projektu i kako to izgleda , gde je brod dokiran i kako to sve funkcioniše. Prilično šturo objašnjenje sam dobila , pa ukoliko neko ima neku informaciju ili podeli iskustvo , bila bih zahvalna

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #34 on: 11/August/2023 »
Plata 1750 evra za 5 radnih dana? 
Nema cruise kompanije koja ce ti to ponuditi. Bojim se da te netko pokusava preveslati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anjat

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #35 on: 27/August/2023 »
Pa i meni je bilo čudno , ali je zvaničan sajt kompanije i dole je mail koji sam dobila .
Nisam mogla da iskopam dovoljno informacija da bi se upustila u tako nešto.Tek sam nedavno dobila info od drugara da je upoznao nekoga ko radi kao kuvar na jednom od njihovih brodova koji su u tom projektu. Navodno jeste tako :/


''I hope this email finds you well.

Employment details:

Ship name: MS Esmeralda
Position: Administrator

Start date: 01st of September 2023 – to be confirmed. If it is possible to embark earlier.
End date: 31 December 2023. Possibility of renewal upon performance.
Salary: 1,750.00 Euro net.
Working hours : 5 days working /2 days off / 8 hrs daily.

Benefits include medical insurance, free food and accommodation, 1.7 days holidays per month and travel expenses reimbursement.

Should you accept this offered position please find attached the below-mentioned documents:

1.         Data sheet that needs to be completed in EXCEL, PDF will not be excepted for payroll purposes and send back to us together with ID copy.
2.         Employment contract to confirm your employment – will be issued and send to you after we receive your documents
3.         Code of conduct last page needs to be signed and sent back to us
4.         Uniform Guidance
5.         Starting Letter –

Location: Haarlem, the Netherlands

 Travel ticket must be arranged by you, once you have it, please send it to us.
For any questions or concerns please feel free to contact us.

Congratulations. Looking forward to your reply to this offer and welcoming you on board at ANQOR TEAM.''
 
Gxxxxxx Pxxx

ANQOR Team Manager

180 Leoforos Amathountos
4533, Parekklisia - Limassol, Cyprus
P.O. Box 52091, 4060 Limassol, Cyprus

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #36 on: 27/August/2023 »
Eh, to je nesto drugo, ja sam pomislio da je to plata za 5 dana, ali to je za mjesec. Sasvim legitimno.
Da mi treba posao, ja bih prihvatio. Nije mala para, na brodu sve besplatno. Zvuci kao da je brod dokiran, znaci mozes doci i prije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anjat

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kompanija AnQor, Cyprus Limassol!!! Iskustva???
« Reply #37 on: 28/August/2023 »
Hvala puno!
Rekla sam da ću im se javiti u Oktobru , jer sam trenutno na Emerald-u do kraja Oktobra pa taman da prezimim :)
U slučaju , i da ne ispadne dobro , nemam šta da izgubim
Još jednom hvala puno..