Author Topic: Pomoc oko situacije - potvrda o osudjivanju  (Read 1818 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Juce su me vratili iz ambasade jer nisam imao potvrdu da nisam osudjivan i da se protiv mene ne vodi krivicni postupak.

U ambasadi sam im rekao da sam bio osudjen(pre par godina), a danas sam izvadio oba papira koji su mi potrebni, ali na njima pise da nisam nikad osudjivan. Na moje pitanje zasto pise da nisam osudjen, dobio sam odgovor: "Sta te briga, jel pise tu da nisi? Znaci nisi!"

Zanima me da li su mi sada sanse manje da dobijem vizu jer ispada da sam ja slagao da sam osudjivan a nisam, i sta da radim sada? Svaki savet je dobrodosao.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomoc oko situacije - potvrda o osudjivanju
« Reply #1 on: 05/January/2017 »
Reci ako te u ambasadi pitaju da je bila zabuna i da nisi osuđivan, imaš i papirče ... i pečat  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Pomoc oko situacije - potvrda o osudjivanju
« Reply #2 on: 06/January/2017 »
Reci da si se zabunio, da si bio samo prekršajno kažnjen , a ne kazneno, i to radi sudara. Mislim da to može proći !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 06/January/2017 »
 Ne zelim da te obeshrabrim ali negde sam citao da oni vrse duplu proveru u policiji. Sta vise obavezuju banana drzave sa Balkana da im daju pun pristup policijskim podatcima.
Pitace se onda neko zasto traze potvrdu da nisi osudjivan. Mislim da je to nacin da lako odbiju ljude za vizu. Recimo ti odneses papir na kome pise da nisi osudjivan a oni kazu lagao si zato te odbijamo a ne zbog tvog krivicnog dela.
To su radili ranije u vojsci. Vojnik dobije 3 dana zatvora. Kada dobije prekomandu oni mu daju kovertu u kojoj su svi njegovi papiri. Koverta se lako otvara. Vojnik izvadi papir gde je kaznjen sa zatvorom i zalepi kovertu.
Misli da se resio problema ali ne zna da postoji i druga koverta koja stize postom. Na taj nacin vojska proverava karakter vojnika(ili se za*****ava sa njima). Nesrecniku se dodaje jos nekoliko dana zatvora za to sto je uradio.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomoc oko situacije - potvrda o osudjivanju
« Reply #4 on: 06/January/2017 »
haha, i ja sam nosio tu kovertu .. nisam ju otvarao, kao i nitko iz grupe, smrdilo nam je na podvalu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)