Author Topic: cekanje cekanje cekanje  (Read 3468 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
cekanje cekanje cekanje
« on: 08/January/2017 »
Pozdrav moreplovci.. Prošao sam int za recepciju negdje u mayu 2016. Od tada čekanje, ni traga ni glasa. Agent samo ponavlja kako će mi javiti čim bude nešto znao. Kad bih barem mogao vidjeti koji sam na waiting listi. Ima neko u sličnoj situaciji?

Offline ina988

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • Tough times don't last ; Tough people do !
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #1 on: 08/January/2017 »
Cao. Rotacija za recepciju na Viking je spora. Za sada ima 2 broda i ukupno mozda 10 guest relation officers. Mom kolegu recepcioneru dali su posle 6 meseci ugovor cak 4 meseci vacation, jer tako je uradjena rotacija, ili daju 4,5 meseci kraci ugovor. Dobra vest je da sada idu 2 novi broda, jedan  je 23.01, tako da mislim da bi trebalo uskoro da te zovu. Pozdrav i srecno

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #2 on: 08/January/2017 »
Cao. Rotacija za recepciju na Viking je spora. Za sada ima 2 broda i ukupno mozda 10 guest relation officers. Mom kolegu recepcioneru dali su posle 6 meseci ugovor cak 4 meseci vacation, jer tako je uradjena rotacija, ili daju 4,5 meseci kraci ugovor. Dobra vest je da sada idu 2 novi broda, jedan  je 23.01, tako da mislim da bi trebalo uskoro da te zovu. Pozdrav i srecno

Hvala, nadam se da ću biti 23. Na brodu :) imate li neki mail tipa crew assistance. Želio bi ih pitati za svoj položaj na Waiting listi

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #3 on: 08/January/2017 »
Čekaj šta tebi fali na Royalu? Ne sjećam se da si se tužio ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #4 on: 08/January/2017 »
Čekaj šta tebi fali na Royalu? Ne sjećam se da si se tužio ..

Ništa mi nije falilo,  međutim ta priča je gotova i idemo dalje ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #5 on: 08/January/2017 »
a mi nećemo doznati detalje te priče  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #6 on: 09/January/2017 »
a mi nećemo doznati detalje te priče  no;;;

hahaha, ma nema se tu šta puno za reć.. Ali stvarno bi volio kontakt od HR departmenta ili crewassist službe ako netko zna. Naime, pokušao sam kontaktirati osobu koja mi je bila na finalnom intervju-u, nakon čega je moj mail proslijeđen agentu, koji me onda nazvao i nadijelio mi se svega jer mu kao pravim probleme i rekao mi je da ako imam bilo kakva pitanja, nek se obratim njemu. Naravno, svaki put kad ga pitam dali ima novosti u vezi mog ukrcaja, on samo ponavlja: neznam još ništa, čim budem znao, javim ti. I tako već 8 mjeseci  :smack: :tuctuc: :waiting:

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #7 on: 09/January/2017 »
Evo isto tako sam ja cekao prvi ukrcaj za Princess preko 18 meseci za poziciju bar steward, nakon zavrsenog ugovora sam dobio odmor preko 7 meseci. I na sve to plata u baru je malo preko 1000 dolara. Kada sam aplicirao prica je bila 15% od prodaje, a kada sam dosao na Sun Princess realnost je bila 10% i to samo od regularnih cekova, od all inclusive nismo imali procenat. Divna jedna kompanija, zato sam i odlucio da je promenim.

Offline Anjica

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #8 on: 09/January/2017 »
Ubacujem se u ovu temu, u pitanju je recni kruzer, prosla sam intervju za Sea Chefs po preliminarnim rezultatima pocetkom decembra, tokom cekanja na konacne rezultate na forumu sam videla da su neki dobili konacne rezultate gde su prosli i da su oni u 1.grupi, ali da nisu stigli konacni za sve...nakon par dana zvali su me iz agencije da pitaju da li sigurno idem na brod, zbog zakazivanja termina za vizu u Nemackoj ambasadi, potvrdila sam i pitala da li su stigli konacni i za mene, receno mi je da jesu i da sam primljena za poziciju Cabin Steward i da pripremim novcana sredstva. Od tada nema noviteta, poslala sam poruku agenciji sta se desava, receno mi je da vijaju termin u ambasadi koji je tesko dobiti i da ce javiti sve, dok sam na forumu videla da su neki vec dobili termin krajem januara. Sad me kopka da li je stvarno problem termin ili sam u grupi ljudi koja ce cekati mesecima da ode...? Da li neko ima iskustva sa tim?

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #9 on: 09/January/2017 »
Za ambasadu se čeka termin, koliko se sjećam,  meni je to dosta brzo išlo prvi put.. čak i sam ukrcaj na moj mrvi brod za Royal je bio munjevito brz, al zato sada upoznajem drugu stranu medalje :) 23. Ide novi brod za viking i nadam se da ću biti na tom brodu. Znam da ljudima javljaju doslovno po 5 dana prije ukrcaja. Ako se to ne desi, bojim se da ću morati potražiti drugog poslodavca :(

Offline Anjica

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #10 on: 09/January/2017 »
Znaci jos ima nade za mene...  :yeah:
Pa zelim ti srecu da odes 23eg  :rolleyes:

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #11 on: 09/January/2017 »
evo još jedne interesantne situacije.. Naime, za viking imam mađara za agenta (aplicirao sam direktno kompaniji preko oglasa koji sam vidio na internetu, pa bio prosljeđen tom mađaru). Međutim, moji se podaci također nalaze u još jednoj agenciji koja me danas nazvala i kaže: Dobar dan, imamo uzbudljivu ponudu za Vas. Radi se o poziciji recepcioniste na jednoj od boljih kompanija (sada ja čekam da kaže o kojoj je kompaniji riječ). Recite mi, jeste li možda čuli za Viking Ocean?  oT oT Nadam se da to znači da će sve nas koji smo u pipelineu sada ukrcati, pa prave nove intervjue :)

Offline kayzer soze

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Disney
  • Recruitment Agency: EP
Re: ?ekanje ?ekanje ?ekanje
« Reply #12 on: 10/January/2017 »
Slična situacija ,prošo intervju za Viking Ocean prije tri mj ,pozicija bartender i agent ponavlja ,čekati i čekati do neuma :) .
Kad sam se ukrcaval na Royal posle intervjua za dva dana došli papiri .