Author Topic: EP troskovi provizija  (Read 7121 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: EP troskovi provizija
« Reply #15 on: 17/January/2017 »
JJ101, ti kao da si se jučer rodio. Oni to tako rade 30ak godina, a to što dobiju od kompanije je za njih smiješna cifra. U tih 30ak godina su razvili reket do umjetnosti, pa intuitivno znaju koga mogu/smiju oderati, a koga ne, a nekada se nekome i smiluju pa ga oderu tako da i ne primjeti. A nekada se bogami i prevare pa nalete na majstora ... http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1934.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: EP troskovi provizija
« Reply #16 on: 18/January/2017 »
A čuj mislio sam da se možda nekaj promijenilo..ekipa iz Rijeke koja je mene zvala jer ih je kompanija sam obavjestila je odmah rekla da ne trebam ništa platiti i dapače da potpišem papir na kojem stoji da im ništa nisam platio.

Jer sam im rekao da sam sve sam obavio i da mi ne trebaju. Čak su ih i za budući ugovor obavjestili iz kompanije pa su me ponovo zvali da potvrde da li mi trebaju usluge njihove ili nisu. Vrlo pristojni i uredu. Iskreno mi zaista ne trebaju.

Pa se samim time i čudim ovakvim smradovima koji izrabljuju jadan narod i uzimaju im na prevaru zadnju prebitu paru. Ne idu ljudi van iz za*****ancije raditi (dobro većina :) )
i da imaju love na bacanje.

Offline lazar95

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: bar server
Re: EP troskovi provizija
« Reply #17 on: 18/January/2017 »
CEO,slazem se sa tobom potpuno.Razvili su sve to do te mere da se granici sa umetnoscu.I pre nego sto sa postavio ovu temu,procitao sam sve vezano za EP ovde na forumu pa tako i temu Majstora.Covek je potpuno na mestu i upravu ali kad pogledas to sa druge strane,da li neko kome je odlazak na brod trenutno jedina mogucnost da napravi nesto sa sobom,neko kome je hitno da ode,da li je neko takav u situaciji da im preti tuzbama,trazi racune a zna da im od njih zavisi sam odlazak na brod?Da li bi im iko platio bilo sta da zna da moze bez njih da ode kada mu jave da je prosao i dobio posao?Ne daje se ni meni bez potrebe 300,400e preko kao ni bilo kome ko je otisao i ko ce otici da radi

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: EP troskovi provizija
« Reply #18 on: 18/January/2017 »
lazare, sve je to meni jasno, i ja sam im dao 200€, nekada davno, upravo zbog razloga koje navodiš, iz straha da ne propadne sve, a oni to jako dobro znaju, i zato su mi bez grižnje savjesti uzeli pare koje sam posudio da im dam, i mirne duše su me poslali u pot wash, najgori posao na brodu. Zato uvijek reagiram i uvijek ću reagirati kada je ova agencija u pitanju. Baš me briga što su neki prošli džabe, ja nisam.
Hrvatska je banana država, carstvo korupcije, ali čak i takva kakva jeste, stavila je u zakon da posrednici u zapošljavanju ne smiju uzimati lovu od nezaposlenih.
Sve je to svima jasno, ali igra se nastavlja, jer Hrvati su uvijek bili dobre sluge, a loši gospodari, što važi za većinu ex-yu nacija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #19 on: 13/June/2019 »
Meni nisu tražili nikakvu proviziju. Cuo sam da agencije vole da uzmu proviziju, ali meni nisu nista trazili.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: EP troskovi provizija
« Reply #20 on: 14/June/2019 »
Vrijeme cuda cini brate :D zadnji post u januaru 2017e napisan

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #21 on: 14/June/2019 »
Vrijeme cuda cini brate :D zadnji post u januaru 2017e napisan
Da, da :D Jasno. Zato i nije loše da se informacije na forumu update-uju.

Offline Passoword0000

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #22 on: 14/June/2019 »
Da, da :D Jasno. Zato i nije loše da se informacije na forumu update-uju.

Mobile, ukoliko nije problem, da li možeš da  napišeš koliko su iznosili tvoji troškovi odlaska?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #23 on: 14/June/2019 »
Mobile, ukoliko nije problem, da li možeš da  napišeš koliko su iznosili tvoji troškovi odlaska?
Davno je to bilo. Avio kartu je kupila kompanija, medical je bio oko 120 evra, radio sam ga u Medicini rada. Oni su najjeftiniji što se tiče medicala i većinu rezultata daju na engleskom jeziku pa nema potrebe da se prevodi, jedino što neke analize ne rade pa te šalju u privatnu laboratoriju.

Mislim da je viza bila 150 do 170 evra, zaista ne mogu tacno da se setim. Možda sam imao još neke troškove prevođenja nekih stranica iz medicala, ali to nije bilo puno, a čak mislim da nije bilo ni neophodno, ali nema veze. Proviziju agenciji nisam platio, nisu ništra tražili. Pomorsku knjižicu mi niko nije tražio.

Offline Passoword0000

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #24 on: 14/June/2019 »
Davno je to bilo. Avio kartu je kupila kompanija, medical je bio oko 120 evra, radio sam ga u Medicini rada. Oni su najjeftiniji što se tiče medicala i većinu rezultata daju na engleskom jeziku pa nema potrebe da se prevodi, jedino što neke analize ne rade pa te šalju u privatnu laboratoriju.

Mislim da je viza bila 150 do 170 evra, zaista ne mogu tacno da se setim. Možda sam imao još neke troškove prevođenja nekih stranica iz medicala, ali to nije bilo puno, a čak mislim da nije bilo ni neophodno, ali nema veze. Proviziju agenciji nisam platio, nisu ništra tražili. Pomorsku knjižicu mi niko nije tražio.

Koliko sam ja razumeo sve zavisi od slučaja do slučaja, pre godinu dana sestra mog druga je otišla na carnival.
Troškovi:
Avio karta (do Majamija) 800e
Lekarski 300e
Viza 140e
Kada sam je pitao za proviziju ona mi je rekla da to nije plaćala, kada sam joj pokazao da karta do Majamija u jednom pravcu košta oko 500e bila je poprilično iznenađena.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #25 on: 15/June/2019 »
Hm... Jel sama kupovala kartu? Cena karte zavisi i od toga da li ima connecting flights i koliko ih ima.

Na koju kompaniju ces ti da ides?

Ja sam na NCL i oni plaćaju kartu i kada ideš na brod i kada završiš ugovor. Jedino ako tokom ugovora uzmeš work break onda apsolutno sve moraš sam da platiš, ne samo avio karte već i prevoz do i od aerodroma i hotele i ne pitaj koliko sve to košta, a samo si dve nedelje odsutan sa broda.

Što se lekarskog tiče, mislim da je najjeftiniji u Medicini rada, a pored toga oni rezultate daju na engleskom i nema potrebe da prevodiš.

Troškove medicala i vize NCL ti nadoknadjuje tako sto ti novac uplati sa drugom platom. Dakle, ako dodjes na brod sredinom septembra onda ces dobiti nadoknadu za medical i vizu sa platom koju dobijas za oktobar, a to je plata koju ces dobiti na racun pocetkom novembra. Nadam se da si shvatio, možda nisam precizno i jasno napisao.

Offline Passoword0000

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: EP troskovi provizija
« Reply #26 on: 15/June/2019 »
Agencija je kupila.

Još gledam sve opcije, ne znam tačno.