Author Topic: Fakultet i Cruiser  (Read 26997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #15 on: 24/January/2010 »
Gledaj, ako si završio fakultet i briljirao na ispitima, tada je druga priča, tražit će te firme u svojim redovima, a ako si završio fax samo zato jer si ga započeo, a započeo si ga jer si imao mogućnosti i vjerovao da će biti posla, onda teško. Poslova je sve manje a kriza nikad veća.


Hm .. zanimljivo al se ne slažem s tim jer imam dosta prijatelja koji su briljirali na ispitima i sve davali u rokovima te nemaju posao. Nažalost situacija je takva da nitko ne prima nove zaposlenike zbog recesije a i zbog nedostatka radnog iskustva.

 A gle svi mi mislimo da kad zavrsimo fax da će nam se otvarat vrata al nažalost to nije istina. kao što je i kolegica rekla danas treba dat lovu nekome da te zaposli i da ti pruža priliku !!


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #16 on: 24/January/2010 »

Hm .. zanimljivo al se ne slažem s tim jer imam dosta prijatelja koji su briljirali na ispitima i sve davali u rokovima te nemaju posao. Nažalost situacija je takva da nitko ne prima nove zaposlenike zbog recesije a i zbog nedostatka radnog iskustva.

 A gle svi mi mislimo da kad zavrsimo fax da će nam se otvarat vrata al nažalost to nije istina. kao što je i kolegica rekla danas treba dat lovu nekome da te zaposli i da ti pruža priliku !!




Znam ja sve to...ali ako i nemas fakultet, nemas se cemu ni nadati !
Evo i ja, nakon 3 godine i vise, na brodu, upisah se od ove godine na studije na daljinu, pa da ucim kad imam time off na brodu. Treba misliti o tome, jer ne mozes vjecno biti na brodu, a isto tako neces uspjeti zaraditi toliko para, koliko god ostanes na brodu, da ti bude dovoljno da ne radis do kraja zivota. Ipak, fax je fax...
Imas razlog da dodjes i kazes: ''Hocu bolji posao'' !
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #17 on: 24/January/2010 »
I ja isto tako razmišljam.  Mene taj brod privlači iz razloga,  najviše da naučim strani jezik jer mislim da danas svaki mladi čovjek mora znat engleski jezik.
A i nadam se da će mi jednog dana i fax dobro doći. Ja od nikog ne tražim da me odmah stavi na direktorsku stolicu ali ako ulažem trud i dajem pozitivne rezultate na poslu da mi neko pruža priliku i da mi bude diploma odskočna daska. 

Offline anci

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #18 on: 24/January/2010 »
Za fakultet nikad nije kasno, poznajem nekolicinu ljudi koji su odradili par ugovora i onda se vratili kuci i upisali fax. Ili isto tako, ako je netko fax zavrsio, iskustvo rada na brodu za svakog je korisno tako i za njih.. pogotovo nama sto je stopa nezaposlenosti toliko niska bio ti sa faxom ili bez.

Offline vlado87

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #19 on: 22/September/2010 »
heheh super sada bar nisam jedini koji završava faks tj prekida u trećoj godini i koji ni otišao na brodić mada za taj korak čisto sumnjam da ću imati podršku roditelja tako da ću se ja vjerovatno morati kako snaći jednu godinu da skupim šta para pa ću gledati da za godinu dvije odem na brodiće pa taman me se svi odrekli  :D  :plovim:

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #20 on: 23/September/2010 »
Da dam doprins temi. Imam jos jedan ispit na Gradjevinsko - arhitektonskom fakultetu u Nisu odsek arhitektura. Prosecna ocena studiranja ce mi biti 8. Nadam se da cu ga uskoro poloziti odraditi diplomski pozdraviti se sa sebi bliznjima i otici na kruzer par godina. Dok sam na brodu (ako odem) usavrsicu jezik upoznati ljude i tudje kulture videti sveta. Ovde leba nema kada je posao u pitanju. Moja sestra je par godina mladja od mene i posle srednje skole sakupila stvari i otisla za beograd glavni grad. Radi dete za 300 jevrona i njoj dosta. Ja gledam da kad i ako zavrsim maximalno za svoj posao mogu da dobijem 20 000 jer niko nece vise da plati nekog ko je zavrsio fakultet koji ja zavrsavam vise a bez radnog iskustva. Moras da platis radno mesto ako hoces na njemu da se klatis. Sve u svemu sto kazem svojim roditeljima ako bi zeleo da prosperiram u poslu za koji zavrsavam faluktet moram imati moc a danas je to novac. Kritika postoji za posao koji hocu da radim i zasto su meni ispadale oci od crtanaj i nerviranje sa sebi dragim profesorima. Cemu sve to ako odem da nosim kutije. Medjutim, ne radi se samo na brodu da se nose kutije sto i uostalom govore primeri na forumu. Nisu ljudi upuceni sta je posao na kruzerima ali dobro. Sve u svemu moj slucaj je takav da sta god da radim ako radim necu da radim za male pare. Nikada necu da budem arhitekta ako trebam da crtam nekome za 20 000 RSD i da mu dajem blanko projekte a da ih on potpisuje. Znam da moram da prodjem i taj deo u zivotu i da crtam za sitne apre i da se drugi potpisuje na moje projekte ali dok sam mlad i dok imam mogucnosti za zaradom zelim da zaradim i da mozda postanem svoj covek i institucija za sebe.

Offline iker

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #21 on: 15/October/2010 »
A gle ja se u podsvijesti bojim da mi taj cruiser neće donijeti pozitivno s obzirom na moj studij . Ekonomija- financijski menađment . Htio bi se orijentirati prema Gift shopu jer mi je to najbliže al vidjet ćemo , daleko je jos to  b00/   


E i ja sam u slicnoj situaciji, imam jos par ispita do kraja ekonomskog fakulteta, ali se razmisljam da idem na brod, imam nesto malo iskustva kao konobar, ali mi se isto gift shop cini kao najbolja opcija...

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #22 on: 16/October/2010 »
Meni ostao diplomski pa sad malo to rastezem jer nije lose biti student  :rolleyes: , i trebalo bi do kraja godine da odem na brod.  :banana:

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #23 on: 05/November/2010 »
Ako mene lično pitate o ovoj temi sam tokom avgusta meseca vodila rat sa sopstvenim detetom, jer sam za to da se prvo završi fakultet, a onda krene u neke akcije poput ove zvane - odlazak na brod. U tome se nismo složile, jer je ona upravo upisala III godinu fakulteta i otišla. S obzirom da studira novinarstvo odabrala je varijantu da ne izadje na ispite u januarskom i aprilskom roku i da po povratku sa broda već u junu krene sa davanjem zaostalih ispita. Ja i dalje ne mislim da je to dobro, ali...Možda će i sam odlazak na brod biti put ka osamostaljenju i jedna dobra životna škola i nekome ko ima 21 godinu značiće na ovaj ili onaj način.

Medjutim, još uvek me duša boli zbog prošlonedeljne slike sa surčinskog aerodroma. Šest sati ujutro, Srbija spava, a mladi ljudi u velikom broju odlaze iz zemlje. Sa završenim fakultetom, studenti, neki, koji će možda tek upisati fakultet i ovo im je način da zarade novac ili oni, koji neće studirati - sve je to nebitno, jer naša deca ovde nemaju egzistenciju, teško se zapošljavaju i odlaze. Nije to samo u Srbiji, takva je situaciji i u susednim zemljama - Hrvatskoj, BiH, Makedoniji itd.

I mnogo sam ljuta u dubini duše zbog toga!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #24 on: 05/November/2010 »
Mislim da grijesis. Nijedno od tih mladih ljudi ne odlazi izvan zemlje zato sto moraju, nego zato sto zele.
Izbor postoji uvijek.
Nije u pitanju egzistencija, nego ostvarenje zelja.
Na forumu se dosta ljudi izjasnilo da imaju posao, ali ih ne zadovoljava. Isto je bilo i samnom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #25 on: 06/November/2010 »
Ja se slazem i sa mamom i sa sefom!!

Sa mamom jer ovde ne moze da se zaradi za sve, uvek nesto zrtvujes!!  I nema posla!!

Sa sefom iz razloga sto samo oni sto zele neko novo iskustvo,putovanja...odlucuju se na ovaj korak!! Ne smatram odlazak na brod nekom prisilom ili poslednjom nadom!
Smatram ga spojem lepog i korisnog!A skola ce se zavrsiti, samo da se zasucu rukavi,a posle naucene discipline na brodu to nije uopste tesko!!

Glasam i za brod i za fax!!!

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #26 on: 07/November/2010 »
Hvala šefe, hvala Dejanasrb apsolutno se slažem da brod predstavlja ostvarenje želja za putovanjem, za sticanjem novih iskustava, to je put ka osamostaljivanju, a i učenje disciplinovanom životu.

Ja se zaista divim svim mladim ljudima, koji se odluče na takav korak, jer svakako znaju šta žele i očekuju od života!!!

Offline systems

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #27 on: 13/January/2011 »
Danas sam se uclanio, otvorio neki drugi topic a sve sto mi je trebalo je bio ovaj post za malo self-esteema.

Zavrsavam Fakultet politickih nauka i nemam predstavu sta cu sa sobom u zivotu i ko ce me zaposliti.
Od poslednje 2.5 godine, ukupno sam proveo 14 meseci u raznim zemljama u inostranstvu da na kraju treba da molim za posao.
Vidim da ovde ima mnogo uspesnih koji su neuspesni zbog toga sto su rodjeni na pogresnom mestu u pogresno vreme.
Medjutim ja se ne zalim- samo bih voleo da me ljudi ne gledaju bledo kad im kazem da cu otici na brod- a tek se spremam da kazem roditeljima  :yahoo:
Moj cilj je da na brodu zaradim za jednogodisnje master studije u inostranstvu na nekom od najboljih univerziteta sa kojim mogu da se zaposlim bilo gde na planeti..
Ne moram da zaradim svih 30000e ali koliko god da zaradim znacice mi umesto da trazim celu skolarinu   :pop1:

Samo jos da nadjem link gde vidim koliko se ceka na posao- minimum i maximum da znam kako da planiram naredne mesece.

Offline cherrypita

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #28 on: 20/March/2011 »
Cao ljudi! Pozdrav svima!! Ja sam novi registrovani clan ovde (mada pratim forum vec duze vreme, posto jel, planiram da zaplovim)... Odlucila sam da se oglasim bas na ovom postu, posto sam osetljiva jako na ovu temu: fakultet/ posao/ brod i tako to...
Zavrsavam fakultet... Studiram Menadzment u hotelijerstvu (stvarno ne znam otkud ja ovde  :hmm:), i naravno, ne mogu da se zaposlim jer nemam dovoljno radnog iskustva...
Zapravo, sve cetiri godine faxa odradjivala sam prakse i u Srbiji, i u CG, i dva puta u Grckoj (a moguce da cu se uglaviti i ovog leta, dok ne uzmem diplomu), i ovako po malo radila u kaficima, al' ko me to pita, moj menadzment visi negde u vazduhu jer, steceno radno iskustvo se bazira na nosenju tacne i poliranju casa.
E sad, posto ja nisam bila lenja, uglavnom radeci u sanku na tim praksama, stekla sam rutinu u radu (o engleskom jeziku da i ne pricam), i sto je jos vaznije zavolela sve cari vezane za rad u sanku. Prijavicu se za poziciju barmena, pa kako bude... u svakom slucaju necu odustati, jer sam spremna na bilo koju poziciju, samo da odem....
Toliko o tome, za sad...
A sad me interesuje, po pitanju napredovanja (znam da je to pominjano, ali nisam nigde videla da postoji ''slucaj'' kao ja, sa ovakvom diplomom), da li neko moze da mi odgovori (mozda Šef Foruma  :D) kakve su sanse za napredovanje do ass menadzera (naravno posle odredjenog vremena), posto, teoriju imam, ali... prakse beeeez!!! ???   :plovim:  
Izvinite sto sam sve ovako nabacala, kao pokusavam celu svoju pricu ubacim ovde ''ukratko  :D ''
  

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #29 on: 06/April/2011 »
evo da se javim i sa osobnim iskustvom: dakle, trebala sam diplomirati prije odlaska na brod, međutim, stvari su se naravno zakomplicirale tako da sam ispit prije kraja i s diplomskim koji je bio već napola napisan otišla. mnogi će reći da je to bilo jaaako glupo, ali je zapravo jedna od najboljih odluka koje sam napravila. Zašto? Jer u protivnom ne bih sigurno ni otišla. Ovako sam tražila unaprijed tri mjeseca godišnjeg nakon završetka ugovora što mi je dovoljno da diplomiram i vratim se mirno opet na brod (osim ako ne nađem super posao doma).
Labor improbus omnia vincit.