Author Topic: Fakultet i Cruiser  (Read 26995 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maskerano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #30 on: 11/May/2011 »
Fantsticna tema ... i ja sam u toj grupi ljudi koji zavrshavaju fakultet ove godine a misle otici na brod  ... stim sto ja sam u blagoj predosti ( ako sam uopshte i u prednosti ) jer zavrshavam faks za fitnes instruktora . Koliko je to dobar posao na brodu o tome se moze raspravljati  al sigurno znam da ne zelim da radim ovde taj posao ( srbija ) jer ovde bi mogao imati nekih 300-400 eura  eventualno 500 i to je maksimum  ... stim sto kaze shef da ovde ce slabo sta da se promeni  i u narednih 10 godina pa i vishe . Sa neke moje strane gledishta  nevezano za brodove bolje raditi  i 10 godina u inostranstvu i zaraditi neku lovu pa se vratiti  u srbiju i otvoriti svoj biznis ili kupiti stan  nego patiti se 10 godina u srbiji jer ces imati para samo da zivish nizasta drugo  tako da sam ja video brod kao jednu lepu mogucnost posla sa obizazenjem nekih mesta sto u zivotu u srbiji nikad ne bi otisao i plus mozesh da se zaradi  . Cela ova moja prica je da hocu da kazem da podrzavam ljude koji posle fakulteta odu da rade u inostranstvo bilo koji posao jer nikad ne znam kad ce ti se ukazati neka nova prilika koju ces moci da ostvarish .... :yahoo:


P.S. Moj rodjeni brat je trebao trebao ici 2001-2002 u ameriku da radi posle zavrshene srednje shkole  al nije otisao jer je morao da odsluzi vojsku a odmah potom se i ozenio  i tako da nije ni otisao (a imao gantno pismo i posao ) ... sad vozi kamion za nekih 300 eura mesecno i sam se kaje sto nije otisao dok je mogao .... meni uvek kaze mali idi dok mozesh i dok si mald posle neces moci da odesh kad budesh hteo sto se dogodilo sa njim. Tako da necemo znati sta ce nam se sve prilike pruziti i kakva poznanstva cemo imati dok neodemo na brod . Tako da ljudi nema zasto da se ustrucavate ako imate zelju samo idite  nikako necete se kasnije kajati moze vam to biti samo veliki plus u zivotu  :)

Sorry malo sam se raspisao al ok toliko od mene  pozz  :deda:  oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #31 on: 11/May/2011 »
Sa neke moje strane gledishta  nevezano za brodove bolje raditi  i 10 godina u inostranstvu i zaraditi neku lovu pa se vratiti  u srbiju i otvoriti svoj biznis ili kupiti stan  nego patiti se 10 godina u srbiji jer ces imati para samo da zivish nizasta drugo 


 ::yes::

Sagledati svoju situacija i svoj zivot iz sire pespektive je nemoguce ako se zarobis u rutinu kava, bus, posao, bus, vecera, krevet. Tamo negdje na sred Atlantika spoznas sto su prave vrijednosti i isplati li se zrtva.
Ja ne zaboravljam jednog rumunja, profesora klavira, koji je kiselinom ribao kuhinjske podove u brodskim kuhinjama.
Pitam ga "Isplati li se?"
Kaze "Moji kolege profesori zarade za mjesec 80e, a ja ovdje 900e. Reci ti meni jel se isplati"

Nitko u ovoj temi nema problem sa matematikom, ali neki ljudi imaju problem u glavi i osjecaju se bijedno ako moraju uzeti metlu u ruke i pomesti hodnik kojim prolaze njihovi kolege, ili uopce posluzivati druge ljude.
Ukorijenjen je stereotip da ako si fakultetski obrazovan, intelektualac, onda je sramota raditi u ugostiteljstvu.

Sve se svodi na pitanje "Koliko si se spreman zrtvovati za stvari koje zelis?".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #32 on: 11/May/2011 »

Ukorijenjen je stereotip da ako si fakultetski obrazovan, intelektualac, onda je sramota raditi u ugostiteljstvu.
 

... dok ih nije sramota da ih u svojoj zemlji ponizava neki sef, gazda ili direktor b00/ bez mozga i skole, koji je zaradio novac na ko zna koji nacin i ponasa se prema radnicima kao da su stoka.
Covek koji radi u ugostiteljstvu, kuva rucak, sluzi ljude, pere case, cisti kabine je isti kao i doktor, inzenjer, pravnik, ekonomista.... Nijedan posao nije za potcenjivanje....
Gnothi Seauton

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #33 on: 17/June/2011 »
Evo da se i ja ubacim... Studiram prava, trebam sad tek da upisem trecu godinu, ali svakako planiram da odem na brod i pre nego sto zavrsim fax, tj u neko skorije vreme... Smatram da ce mi to biti jedno vise iskustvo u zivotu, da cu obici, videti, zaraditi i steci prijateljstva, i na kraju krajeva roditeljima pomoci finansijski... Tu su i odricanja naravno, ali sve u svemu, mislim da vredi, 6 meseci zivota u svakom slucaju prodje, samo je na nama da odlucimo kako cemo ih iskoristiti  :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline rocknrolla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #34 on: 17/June/2011 »
Toliko mladih ucenih pametnih ljudi odlazi na brod jer nemaju nikakvu alternativu...Velika tragedija za jednu drzavu ,  neopisiva.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #35 on: 17/June/2011 »
@rocknrolla potpuno si u pravu.. ali mislim da drzavu to mnogo i ne brine.. to mogu reci za svoju zemlju

a uskoro (mozda vec i sada) pocece da se pokazuju posledice ovoga sto mi koji smo ulozili veci deo svog zivota u skolovanje odlucili da napustimo ovu zemlju kao intelektualci bez posla i para da bi postali fizicki radnici... (ali sa nekim novcem u dzepu) dok ce se ovde na mesta intelektualaca zaposljavati ljudi bez skole ili sa kupljenim diplomama..
Gnothi Seauton

Offline NinaDjerlek

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #36 on: 17/June/2011 »
Nisam završila fakultet ali sam dovoljno pametna da vidim da na našim prostorima nema nafake za ljude koji bi nešto više nego :
u rutinu kava, bus, posao, bus, vecera, krevet. 
Imala sam solidno plaćen posao ovdje, samo što plate nema, hahaha! Cijenili su moj trud i rad sa laganim tapšanjem po ramenu i riječima hvale, čak sam i napredovala na mjesto šefa recepcije ali meni to nije dovoljno.
Neću da se za 10-15 godina osvrnem i pomislim kako ništa od života nisam napravila, kako sam bila kukavica išta drugačije probati i da gledam kako se moja djeca pate kao što se ja patim da otplatim mizerni kredit koji sa jednim kraćim ugovorom mogu da vratim.
Odbijam to i zato se želim "žrtvovati" par godina za, nadam se, bolju budućnost.



Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #37 on: 28/June/2011 »
Aj da se i ja nadovezem...zavrsio sam fax pre mesec dana, na brod sam hteo otici jos pre 4-5 god ali devojka, studiranje, itd...i ostao sam u Srbiji...sada imam diplomu, nemam devojku i nikakve nade da cu naci neki posao ovde.
Iako imam 30 god kontam da idem, ne vidim drugi izbor...porodica i ostalo ce morati da sacekaju...
Sad but true...a to parce papira na kome pise da sam zavrsio fax ce moci da posluzi jedino kada se budu vijali papiri za neku drugu zemlju a i to ne mozes bez nekih 4-5 hiljada €...
Znaci izbor ti je nikakav...protracis godine na fax i tek onda ti neke stvari dodju iz d***ta u glavu...
 :waiting:

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #38 on: 09/August/2011 »
Poz, zavrsavam fax u junu sl. godine, i hocu da se prijavim za JAP.

Kada je najbolje da se prijavim za intervju ako bi bio slobodan da odem tamo posle polovine avgusta? Verovatno sto ranije npr. februar? Koliko cesto budu intervjui?  :)

Offline ivaa_fiume

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #39 on: 23/October/2011 »
Eto i mene ...zanimljiva tema...

Zavrsila sam fax 2007 godine (diplomirani ekonomist-hotelski menadžment) ! Našla posao u nasoj socijali kao voditelj računovodstva (kud ćeš bolje u ovakvoj državi). Vecinom se ništa previše ne radi, radno vrijeme od 7 do 3, vikendi doma.. Godisnji po ljeti i po zimi kad god želiš samo ako napraviš svoj posao koji ako se potrudis je jako brzo gotov.. Placa mi je solidna za naše prilike..cca 5500 (+regersi, bozicnice, slobodni dani, izleti itd)...Idealan posao za neku babu koja ima svoju obitelj i koja ce bit svaki dan doma i prije 3 i obavit milijun i jednu privatnu stvar za vrijeme radnog vremena...zato nam je i ovakva država..nitko niš ne radi u državnoj upravi a svi primaju i te kako dobre plaće..


ALI razlog zbog kojeg sam se ja odlucila za odlazak i ukrcaj mi je za mjesec dana je taj sto nemam uopce motiva ostat na takvom radnom mjestu..nemam zelje ni volje otic radit kad 20 isfustriranih baba oko tebe samo gledaju tko sta radi, tko s kim prica a nitko ne radi svoj posao kojeg ni nema pretjerano..ljudi koji znaju da idem a nema ih previse svi govore "luda si, imas idealan posao-penzija, siguran"..puno moje generacije doma ceskaju onu stvar (s oprostenjem) i ne idu radit bilo sta jer imaju diplomu i cekaju da im s neba padne posao placen 8000-10000 kn za koji se nece ni potrudit..



ALI idem...idem sa diplomom prat tko zna sta i uopce me nije briga..mozda se jednom ukaze kakva prilika pa ta diploma dobro dojde..imam 26 godina i cijeli zivot jos pred sobom..tko hoce radit ce radit tako i kad se vratim jednog dana nac cu posao..makar cistila..bolje to nego da se tucem jednog dana po glavi sto nisam barem probala...Life is to short to be too little..


"Nije strašno kada si probao nešto učiniti i nisi uspio, strašno je to kad nešto nisi ni pokušao, a mogao si..."


...ne sanjaj svoj život..živi svoj san...


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #40 on: 23/October/2011 »
Bravo ivaa_fiume  :uzdravlje:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #41 on: 24/October/2011 »
I think I love you, ivaa_fiume...  :-*

kad sam pročitao tvoj post kao da sam ga sam pisao... iz istih razloga napustio sam jedan od onih "luda si, imas idealan posao-penzija, siguran" posao i otišao na brod. Nekon jednog završenog ugovora, vraćam se opet. Sad sam i birao brod tako da idem na drugi kraj svijeta. Rad je rad, a na brodu se bome radi; zadovoljstvo je veće nego posao koji sam imao doma, polovicu radnog vremena radio, a ostatak zurio u plafon.

Sretno ivaa_fiume i mirno more ;)

Offline Sneska

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #42 on: 24/October/2011 »
A toliko sam puta sebi rekla-sad idem na brod i tacka. I onda sa mojom diplomom nadjem neki bzv posao, pa ostanem bez istog, pa onda novi posao i tako u krug!
Jer ljudi, diplomu nam niko nece uzeti! Pa ako se sta i promijeni u ovim nasim drzavicama, mislim da nam iskustvo sa broda moze biti samo plus !
Drzite mi palceve jer sada zaista zelim da odem!
Srecno svima, mozda se negdje i sretnemo :-))))'

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #43 on: 24/October/2011 »
Ja sam odlučio otići na brod iako još nemam završen fax. Radio sam kao konobar par godina(i studirao paralelno), i taj posao stvarno volim raditi i radim ga sa velikim zadovoljstvom, i odlučih se prijavit za posao konobara pa šta bude, i dobio sam posao. Evo putujem za koji dan. Naime 2 sam godina povijesti-zemljopisa, to stvarno volim i bilo bi mi krivo kada bi odustao od faxa, ali evo ja sam odlučio otići na brod raditi. I problem je veliki što mi starci govore gdje ideš, nisi završio fax, propustit ćeš puno na faxu, kad se vratiš samo ćeš učit, nećeš ti meni nigdje ići više, hoću da fax završiš pa poslije radi šta hoćeš. Mislim to sve stoji, al starci moji sorry, ja sam odabrao drugačiji put u životu, ako je vama bilo teško u ovoj zemlji, ne mora i meni biti teško. Ja svoj fax volim, dao Bog da ja ne odustanem od njega nikako, i da ga završim, al trenutno gledam sebe i svoj život, gledam da sebi zaradim koju kintu da starce ne pitam pare, gledam da postanem svoj čovjek koji ovisi o samom sebi, a ne o tome hoce li mi mama napraviti jesti, oprati ili dati koju kintu za kave. idem na brod odrasti, naučiti ovisiti totalno sam o sebi. Idem zaraditi para, ali takodjer idem i uživati koliko mognem. Pozdrav svima i mirno more  :uzdravlje:
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Fakultet i Cruiser
« Reply #44 on: 24/October/2011 »
Ja sam odlučio otići na brod iako još nemam završen fax. Radio sam kao konobar par godina(i studirao paralelno), i taj posao stvarno volim raditi i radim ga sa velikim zadovoljstvom, i odlučih se prijavit za posao konobara pa šta bude, i dobio sam posao. Evo putujem za koji dan. Naime 2 sam godina povijesti-zemljopisa, to stvarno volim i bilo bi mi krivo kada bi odustao od faxa, ali evo ja sam odlučio otići na brod raditi. I problem je veliki što mi starci govore gdje ideš, nisi završio fax, propustit ćeš puno na faxu, kad se vratiš samo ćeš učit, nećeš ti meni nigdje ići više, hoću da fax završiš pa poslije radi šta hoćeš. Mislim to sve stoji, al starci moji sorry, ja sam odabrao drugačiji put u životu, ako je vama bilo teško u ovoj zemlji, ne mora i meni biti teško. Ja svoj fax volim, dao Bog da ja ne odustanem od njega nikako, i da ga završim, al trenutno gledam sebe i svoj život, gledam da sebi zaradim koju kintu da starce ne pitam pare, gledam da postanem svoj čovjek koji ovisi o samom sebi, a ne o tome hoce li mi mama napraviti jesti, oprati ili dati koju kintu za kave. idem na brod odrasti, naučiti ovisiti totalno sam o sebi. Idem zaraditi para, ali takodjer idem i uživati koliko mognem. Pozdrav svima i mirno more  :uzdravlje:

Svala cast brate!

Sretno i mirno more, pa da nam i covjek postanes!  :party: :party:
What goes around comes around