Author Topic: Pozdrav  (Read 8802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Pozdrav
« on: 15/January/2017 »
Za sad nemam puno toga da napisem. Debelo sam zainteresovan za odlazak na brod, u svakom slucaju  u entertainment department, poslovi vezani za stage, light, rigg... To je posao koji radim godinama u nazad i iskreno od svih poslova na brodu samo tu vidim sebe ( ne bi voleo da neko pomisli  da nipodastavam ostale). Trenutno sam u fazi informisanja i borbe sa samim sobom jer sam ceo zivot smatrao da sunce tudjeg neba ne greje
Imam 39 godina  i dvoje dece koja mi predstavljaju najveci problem da dignem sidro. Iscitao sam forum uzduz i popreko i mogu samo da vam se zahvali za informacije koje delite sa nama.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #1 on: 16/January/2017 »
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #2 on: 19/January/2017 »
Odlucio sam i poslao sam CV E.P., odmah su me pozvali na razgovor u subotu 21.01. u Beogradu. Citajuci iskustva sa foruma cini mi se da nisu bas svi zadovoljni sa njima, uglavnom vezano za proviziju. Za sad mi se cine profesionalni, videcemo u subotu sta imaju da kazu. U svakom slucaju kontaktirao sam i Kouzon, treba da im posaljem CV u mailu al cu sacekati subotu dok ne vidim sta se desava. Razmisljam da kontaktiram i neke kompanije direktno al bi led oko intervjua probio prvo licem u lice, kapiram da ce mi u tom slucaju svaki sledeci biti laksi.

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #3 on: 23/January/2017 »
Prosao sam prelminarni intrevju za minut i po. Sledeci je u Zagrebu 06.02., polaganje marlins i jos jednog testa, zaboravih koji je. Posgo je sve trajalo jako kratko totalno sam se zbunio tako da mozda cak u pitanju nije test nego intervju sa nekim ko poznaje materiju. Uglavnom konkurisem za Carnival... Za sad sam,zadovoljan, narocito sto sam citao da Carnival refundira deo para koje se u startu moraju uloziti. Na njihovom sajtu pise da obezbedjuju kartu a na forumu da vracaju novac za vizu i lekarski pa sam sad u konfuziji sta je od toga tacno.
Mislim da sam spreman za marlins test i intervju koji sledi. Jedina prepreka moze biti nepoznavanje Hog i Grand MA miksera koji se u Srbiji ne koriste i malo ko ih poznaje. Boze zdravlja valjda sam do leta na brodu. Inace pricajuci sa kolegama koji su bili na brodu cini mi se da su kompanije zadovoljne Balkancima po pitanju poznavanja posla i radnih navika, barem u mojoj profesiji, pa se nadam da ce to biti plus.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #4 on: 23/January/2017 »
I Kouzon isto traži taj profil radnika, a na tržištu rada je već godinama velika potražnja, neće biti problema za posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #5 on: 25/January/2017 »
Sacekacu sa Kouzonom dok ne vidim sta kaze EP, dovoljno sam u komplikacijama

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Pozdrav
« Reply #6 on: 26/January/2017 »
Pozdrav Aleksandre.
Ja sam takodje zakazan za Zagreb ali sam odabrao 7.02. tj zapravo cekam rezultate talent plus testa prvo za poziciju Entertaiment video tech. Naime ja sam dobio posao u decembru jos u Royalu za poziciju Digital content speca ubacili me u bazu njihovu MyRcl i pre dve nedelje su me iz EPa obavestili da od toga nema nista jer je Royal od 1.1. ponovo obnovio zabranu za srpski pasos ovog puta na svim pozicijama. Da li je to tacno ne znam sobzirom da me niko iz Royala nije o tome obavestio vec EP agencija. Pokusao sam mailom skypom i linkeinom da kontaktiram nekoga od HR menadzera ali niko nije odgovorio.
Ne znam da li ce to biti tech intervju ili samo razgovor o CVu i iskustva tvoja radna. Znam samo da nema skype intervjua vec nam je ovo intervju i to je to. Nakon toga trebalo bi da znamo da li smo dobili posao ili ne.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #7 on: 26/January/2017 »
Pozdrav. Ja sam poslao mail EP sa pitanjima u vezi tog intervjua al jos nisam dobio odgovor.  Mislim da me ceka Marlyns i taj talent test, za skype ne znam da li ce biti alse kao nesto spremam i za njega. Meni je receno da je i Celebrity blokirao srpske pasose tako da se izgleda lista siri... Srecno u svakom slucaju.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Pozdrav
« Reply #8 on: 28/January/2017 »
Ajde ako ti ne bude tesko samo napisi utiske i sta je bilo 6.02. cisto da imamo neki hint za 7.02. sta da ocekujemo na intervju.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #9 on: 28/January/2017 »
Dobio sam odgovor. U pitanju su Marlins i Talent test, pa ako polozim odmah i intervju za Carnival. Javljam kako je bilo i kako sam prosao.

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #10 on: 16/February/2017 »
E ovako... Prvo da kazem kako je proslo u Zagrebu na intervjuu.
 Dolazak
Iz Beograda sam krenuo autobusom u 00:50, povratna karta je 50€ i vazi 30 dana. Kad zavrsite intervju potrebno je da istu cekirate na autobuskoj stanici pre povratka. U Zagreb se stize oko 6 ujutru  i do EP ima nekih 30-45 minuta peske, uz screen shot google mape lako je snaci se. Posto mi je intervju zakazan za 8:30 imao sam dosta vremena da prosvrljam po centru.Usput ima jedan Mc Donalds koji radi od 07h koji mozete iskoristiti za wifi i toalet. Morate nesto kupiti da bi dobili pin za wc, ja sam to i iskoristio da se presvucem jer nisam hteo da putujem u kosulji 😀. U Tkalcicevoj kafici rade od 8:00 tako da cete tesko naci drugomesto da sednete i odmorite. Takodje iznad EP u Tkalcicevoj, nekih 50m udaljena, nalazi se trafika koja ima besplatan wifi tako da moze i to da se iskoristi.
Intervju
Na intervjuu nas je bilo dosta, sigurno 15ak ljudi, uglavnom light, audio i video technician. Atmosfera je poprilicno opustena i to treba iskoristiti. Nadjoh frazu da tamo vi prodajete sebe kruzerima i tako treba nastupiti. Prvo sledi gledanje nekog videa vezanog za Carnival, uglsavnom isto ono sto smo gledali na youtube pripremajuci se kod kuce. Zatim sledi intervju sa predstavnicima kompanije. Trudio sam se da budem medju prvima jer sam imao utisak da sam sve umorniji. Uglavnom intervjuisao me Adam, smesni buckasti Amer koji odlicno poznaje posao, veoma je srdacan i prica razgovetno tako da ga je lako razumeti. Seo sam pitao me je da se predstavim. Trudio sam se da sto vise pricam, u momentima cak nisam mogao da nadjem prave izraze jer je kuljalo iz mene. Nije zamerio vec mi je pomogao. Najmanje smo pricali o konkretnim stvarima. Stigli smo smo do sajma opreme u Las Vegasu i nastupa Lady Gaga na Super bowl. Sve je trajalo nekih 15_20 minuta, cini mi se da sam najduze ostao ali je bilo poprilicno dobro. Zatim sam radio Talent plus test. Dobro se skocentrisite,zamislite sebe kao idealnog radnika i pamtite kako ste odgovarali jer se pitanja ponavljaju u drugom kontekstu. 100 pitanja za 45 minuta, umor i trrema, sve je protiv vas ali samo opusteno. Ima dovoljno vremena.Zadnji sam radio marlyns test. Nije tezak, bitno je da nema zurbe i ful koncentracija. Okvirno vreme za test je 30 minuta. Ja sam se uspanicio u startu i zurio i na kraju mi je ostalo 8 minuta a imate 50 pitanja. Sto je najgore na kraju sam se opustio i naravno gresio. Dobro citajte brojeve koji su napisani slovima jer bukvalno zamene jedno slovo i gubite poene na glupost. Na kraju sam na marlynsu imao 82% od potrebnih 90. Ni to nije lose ali nedovoljno. Sve sam zavrsio do 12:50, autobus za Beograd ima u 14h tako da sam opusteno stigao nazad. Ako ne stignete na taj sledeci je tek u 22:15.
Odgovor iz kompanije
Posle dva dana sam dobio odgovor od Carnivala da sam successufly passed i da ce me obavestiti za dalje korake. Juce sam dobio mail u kome mi je ponudjena plata i uputstva za papire vezane za vizu i med. pregled. Ali... Moram ponovo da polazem marlyns, doduse u Beogradu. Spremam se da zovem Dejana iz EP da sve zakazem.
E.P.
Sad nesto o EP. Posto sam svasta citao imam utisak da ce mi oni biti najveci problem. Verovatno se mnogi nece sloziti ali moj utisak je da su veoma profesionalni. Pocevsi od preliminarnog intervjua pa do dan danas. Sve sto vas zanima pitajte, saljite mailove bez rezerve. Meni su na sve odgovorili vrlo brzo i tacno. Nikakve pare i provozije mi nisu trazili, osima za marlyns koji se placa 25€, Carnival pokriva povratnu kartu i vizu koju refundira na brodu. Osim Tomislava ( koji je blago nadrndan) svi su vrlo ljubaznii korektni, cak mi je jedan od zaposlenih preveo nesto iz talent testa jer pojma nisam imao sta pise.. Stoga opusteno i pitajte, cimajte...
Drugari to vam je to, citajte forum, gledajte klipove na youtube, pun kofer samopouzdanja i samo napred. Ako vas jos nesto zanima pitajte.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #11 on: 16/February/2017 »
Zvuči kao da sve ide po planu  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Pozdrav
« Reply #12 on: 16/February/2017 »
Pa da se nadovežem na priču u principu tako je bilo i meni što napisah u Glavni intervju sekciji. Ista priča juče sam obavešten da 87% nije dovoljno da se traži minimum 90% na Marlins testu tako da i ja ponovo isti. Dobio sam takođe isti mail sa papirima za Medical, USA visa formular a i provereno znam da su iste papire dobili i još dvoje ljudi sa intervjua 7.2. Tako da je ta priča ista. Što bi rekao jedan moj drugar, uživaj bitno je samo da se stvari dešavaju a ne da sediš i da nema nikakvih informacija.
Ja samo bih imao putanje za ljude koji znaju pošto su nam ove papire poslali, da li se možda zna neki okvirni period koliko imamo slobodnog vremena pre nego stigne LOE i pokretanje odlaska. Pitam zbog vremena koje bih "imao" da završim obaveze sve kod kuće oko posla i privatno?
Hvala još jednom svima!
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #13 on: 16/February/2017 »
Zvuči kao da sve ide po planu  :clapping:

Za sad je sve odlično štaviše savršeno, sve je mnogo lakše nego što se čini u početku al opet uz jedan ozbiljan pristup u veliko samopouzdanje. Jedino što moram sebi da kupim malo vremena zbog detoksikacije organizma  :hmm:
Još jednom  bih se zahvalio svima na forumu na delenju informacija i angažovanju u pomoći budućim pomorcima.

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #14 on: 27/February/2017 »
Odradjen marlyns i papirologija, jos lekarski i viza... Videcemo sta kaze dr. Ristic...