Author Topic: Pozdrav  (Read 8974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #15 on: 08/May/2017 »
Danas je tacno tri meseca od kako sam dobio pozitivan odgovor od Carnivala i od onda tisina. Par mejlova sam poslao EP da vidim sta se desava i uvek isti odgovor: na vasoj poziciji radi mali broj ljudi na brodu i nema slobodnih mesta, budite strpljivi... A ja izgore, cini mi se da mi se svaki dan sve vise ide a pocinjem da strahujem da sa svakim novim intervjuem u agenciji moj cv i ugovor idu na dno neke gomile... A mozda sam paranoican.... Da li da posaljem mail Carnivalu? Ne da vrsim neki " pritisak" vec da dobijem neki konkretniji odgovor. I na koji mail da im se obratim?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #16 on: 08/May/2017 »
Slabo čitaš forum:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #17 on: 08/May/2017 »
Veruj mi da sam procitao forum uzduz i popreko, mozda sam bas zato i izgoreo u zelji da odem. Vise se moj post svodio na to da li ima smisla obracati se kompaniji nego na vreme cekanja. Ne sumnjam da li ce doci do tog famoznog LOE samo sam hteo da znam da li postoji neka vrsta kontakta sa poslodavcem, i koliko je to uopste pozeljno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #18 on: 08/May/2017 »
Da li mislis da je kompaniji ok ako ih potencijalni kandidati za posao pocnu  zivkati i mejlati iz 30ak zemalja odakle zaposljavaju?
Zato postoje agencije, kao tampon zona, a ujedno su i placene za to.
Da li ti je tko garantirao nekakav rok u kojem ces biti pozvan na brod?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #19 on: 08/May/2017 »
Sefe na forum, ne znam da li je kompaniji ok, mozda jeste a mozda i nije, moje je da pitam i eventualno pokusam. Za to i pitam vas koji ste iskusniji u radu sa stranim kompanijama. A  moj utisak je, sto se tice agencija, da one sluze kao regrutni centar do jednog nivoa a sa prilivom novih zainteresovanih pada i njihova zainteresovanost za one koji su ranije aplicirali. Narocito za nas na kojima nemogu da zarade dodatni novac.
Niko nista nije garantovao al opet ne vidim zasto nije logicno da se raspitujem za posao za koji sam konkurisao i dosao do jednog stepenika blize istom.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #20 on: 08/May/2017 »
Ne kažem ja da nije logično da se raspituješ. Naprotiv, logično je da se raspituješ. Pitanje je gdje ćeš to napraviti.

Pazi sad.
Kompanija koja drži do sebe, ima bar 3 kandidata za tvoju poziciju, u svakoj agenciji, u svakoj državi iz koje zapošljava. Pošto si naveo da je tvoja pozicija rijetka.
Zašto ima barem 3? Zato što ih NIŠTA ne košta.
40 zemalja, x3 kandidata = 120 ljudi
I zamisli sada nekog radnika negdje u xy departmentu kompanije, pije kavicu, radi svoj posao za kompjuterom, i odjednom mu krenu stizati telefonski pozivi i emajli sa svih strana svijeta.
120 ljudi pita "kad će moj red, ja sam spreman, zašto nema poziva na ukrcaj?"

I normalno, taj će jadnik zatrpan mejlovima očaja nazvati agenciju i reći "alo, jel vi radite svoj posao, jel ste tim ljudima objasnili da mi njih ne trebamo dok ih ne zatrebamo?"
"Jel ste im objasnili da to što su prošli par testova ne znači da su odmah naši zaposlenici?"

I šta će agencija napraviti? Nazvaće te i reći ti "jel si ti bre normalan?" Zašto gnjaviš kompaniju kad smo ti rekli da te još ne trebaju?" "Sad oni misle da mi ne radimo svoj posao, itd. itd .."

Eto. A ti sad negdje baš iskopaj email tamo nekog lika iz kompanije, pa ga zagnjavi, i reci nam šta si napravio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #21 on: 12/May/2017 »
Taman sam poceo da se ljudski nerviram zbog tisine kad stize LOE, kazu Carnival Victory 11.6.  ukrcavanje u Majamiju 😁 .Cekanje se isplatilo, sad sledi priprema za lekarski u ponedeljak a potom odlazak u ambasadu i aplikacija za vizu. Ako neko putuje tog datuma nek se javi, takodje ako je neko bio na tom brodu nek baci neki komentar.
P.s. hvala svima na informacijama, podrscci i strpljenju, nadam se da cu imati prilike da uzvratim!

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pozdrav
« Reply #22 on: 12/May/2017 »
Apsolutno se slazem sa Gazdom. Slanje mejlova nije dobra opcija posle 3 meseca koliko ti cekas. Da je godinu dana proslo, pa i da razumem paranoju da su te zagubili, al par meseci je vise nego normalno. Ja sam cekao 5-6 meseci, al vredelo je.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #23 on: 21/June/2017 »
Posto me vec duze vreme iz EP ubedjuju kako zatrpavaju Carnival mailovima po pitanju dana mog odlaska na brod resio sam da ipak kontaktiram kompaniju. Posto mi je Erin iz menadzmenta entertainment department-a pre nekih mesec dana poslala mail, u kom je napisala da joj se obratim ako imam neko pitanje ili mi treba pomoc, resio sam da joj se javim. Poslao sam mail sa nekim bezveze pitanjem oko uniforme, naglasio da sam papirologiju poslao i kako jedva cekam da im se pridruzim i kako se cekanje oduzilo. Koliko uvece mi je stigao odgovor u kom me ustvari pita da li sam spreman da im se pridruzim 24. juna na Freedom i ako mogu da joj odmah odgovorim. To se sve desavalo u ponedeljak, vec danas sam dobio potvrdu da me ceka mesto, verovatno sutra stize karta i ja u petak letim za Galveston.
 Tako da dobri moji,treba nekad preuzeti inicijativu, biti namazan i probati srecu. Uveren sam da su iz agencije namerno, iz ko zna kog razloga, kocili moj odlazak. Uzeo sam stvar u svoje ruke i pokusao, rizik se isplatio, nema pravila to je sigurno.
E da, inace Deanu iz EP treba po tri cetiri dana da procita mail pa jos toliko da odgovori. Ja sam mu danas poslao uvid u situaciju. Naravno ni na taj mail nije odgovorio. Da li zato sto nam kompanija placa karte pa iz agencije nemaju na sta da se ugrade ili imaju preca posla ne znam...

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #24 on: 21/June/2017 »
A  moj utisak je, sto se tice agencija, da one sluze kao regrutni centar do jednog nivoa a sa prilivom novih zainteresovanih pada i njihova zainteresovanost za one koji su ranije aplicirali. Narocito za nas na kojima nemogu da zarade dodatni novac.

U pravu si da treba preuzeti inicijativu nekad, ali treba prvo dobro proceniti da li je pravo vreme i mesto za to.
A sto se tice ovoga citiranog gore, ne znam bas koliko je u agencijama u interesu da im kandidati ne odlaze na ugovore...jer oni vise zarade od toga sto ti odes na ugovor i zavrsis ga, nego od toga sto ce da klepe novog kandidata za kartu ili ''administrativne'' poslove...Kompanije placaju agencije kolko sam upoznat po svakom kandidatu koji dodje u kompaniju i zavrsi ugovor, znaci u interesu im je da ti odes i odradis ugovor da bi oni dobili te pare, a nije im u interesu da bace tvoje papire negde

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #25 on: 21/June/2017 »
Pezo$, pare koje agencije dobivaju od kompanije za nečiji ukrcaj su sitnica.
Poneka agencija ipak može živjeti od toga, ali većina gleda da što više odere jadnika koji se ukrcava.
aleksandar011 nije imao prioritet, jer kada kompanija plaća kartu, EP nema zaradu za svoju vlastitu putničku agenciju.
Isto tako, entertainment tech nije isto što i konobar.
Ne znam zašto se aleksandar011 nije ukrcao 11.06. kao što je pisao, ali uopćeno gledano, odgode ukrcaja za par tjedana ili mjeseci nisu tako rijetka pojava.
U svakom slučaju, njegova inicijativa je dobar putokaz za sve koji se nađu u sličnoj situaciji.

Treba naglasiti da je pisao osobi koja mu je rekla da joj se javi ako ima nejasnoća. To je sasvim različito od pisanja bilo kome unutar HR departmenta kompanije samo zato jer ti se čini da dugo čekaš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #26 on: 22/June/2017 »
Ispostavilo se da taj brod i darum koji su mi oislali sluze samo za dovijanje vize. Dobio sam novi LOE prekjuce.Let 23.6.  Beograd-Istanbul- Hjuston, ukrcavanje na Freedom. Na njemu imam trening 10 dana, prebacujem se na Glory  na Grand Kajmanu gde imam jos 14 dana treninga i onda idem na Ecstacy u Majami gde odradjujem ugovor. Komplikovano al kad sam ja u pitanju nista nije cudno -()-

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #27 on: 22/June/2017 »
to je super buraz. taman kad ti jedan brod i itinerari dosadi, ti brises na drugi. nek je sa srecom

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #28 on: 25/March/2018 »
Evo da se javim posle odradjenog prvog ugovora i prenesem neke utiske.
Posle nekoliko nedelja provedenih na Freedom i Glory ugovor sam odradio na Carnival Ecstasy, pozicija Light tech. Opsti utisak je da je Carnival jako ozbiljna kompanija, vrlo su korektni i poslovni. To se naravno ocekuje i od radnika, ko ispostuje procedure i pravila nema problema. Poprilicno su fleksibilni po pitanju drustvenog zivota radnika i svo vreme ugovora jako se trude da isti bude popunjen raznim aktivnostima. Sve je dozvoljeno u granicama normalnog ( naravno izuzev droge).
Svakako posao i kompanija u kom se svasta moze nauciti, lepo zaraditi i steci veliki broj prijatelja. Brodski zivot nije lak, naoruzajte se srpljenjem, dobrim raspolozenjem i vedrim mislima jer je to jedini nacin da izgurate ugovor.
Za 20k dana idem nazad, sledeci brod Imagination, home port LA, nadam se da ce biti barem kao prethodni i ja sam zadovoljan.
Hvala svima na forumu za prenesena iskustva, meni je jako olaksalo pripreme za odlazak u ovu avanturu.
Svako dobro.


Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: Pozdrav
« Reply #29 on: 25/March/2018 »
Dobrodošao nazad.

Podijeli par slika s nama koji jos čekamo svoju prvu brodsku avanturu :)  :yahoo:
"success is my only mothaf****n' option failure's not"