Author Topic: djokic11, Bar Steward, Princess Cruises  (Read 1775 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
djokic11, Bar Steward, Princess Cruises
« on: 16/January/2017 »
Korisničko ime: djokic11      
Država: Srbija
Spol:  M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Bar Steward


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
O poslu na kruzerima sam cuo od skolskog druga koji je zajedno sa devojkom odradio nekoliko ugovora, i nakon toga sam pronasao ovaj forum koji mi je dosta pomogao oko svega.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Zarada, putovanja, zelja za avanturom i upoznavanjem drugih ljudi, culture itd…

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko Safecruise-a iz Beograda,jer su mi bili najblizi i cuo sam dobre stvari o njima.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za Princess Cruises jer je Safe Cruise saradjivao samo sa njima tada, i nisam znao da postoji toliko mnogo razlicitih kompanija i pozicija za rad na brodu.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Sam intervju je trajao 15-20 minuta,ali sam cekao jako dugo na svoje red od 10 ujutru do 4 poslepodne ako se dobro secam.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
50e za prevod dokumenata,20e+20e marlins test i psiho test,350e provizija agenciji,160 usd viza, i lekarski oko 200usd.
Sve u svemu nekih 1000e sa uniformom,obucom,odlascima u Beograd ali mi je novac za vizu nadoknadjen na brodu.
Lekarski nije, navodno prvi put ne vracaju novac za isti kako mi je receno u crew office-u.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poneo sam dosta donjeg vesa,carapa i brijace jer sam poslusao savete ljudi koji su vec radili na kruzeru sto se ispostavilo kao pun pogodak

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Pa i ne toliko izgubljeno koliko sam ocekivao citajuci iskustva drugih. Naravno da je bilo tesko zapamtiti sve odjednom ,ali vremenom sam ucio gde se sta nalazi na brodu.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Ne mislim da su mi pomogli uopste.
Prvi dan sam cekao dugo da neko uopste dodje i da mi kaze sta dalje da radim.
Mislim da sam ostao poslednji u crew baru taj dan cekajuci supervizora Indijca koji nije umeo da se nasmeje niti progovori jednu recenicu sa mnom.
Prosetao me je kroz brod u desetak barova i sve sto je govorio bila su imena barova. Ja sam naravno posle drugog bara totalno izgubio orjentaciju,nisam imao pojma gde se nalazim

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Imao sam srecu da mi je cimer bio jedan decko iz Novog Sada, takodje je u baru radila devojka iz Nisa, oni su mi pomogli tih prvih nekoliko dana.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Zaista nisam imao apsolutno nikakvih problema sa tim.Kabina jeste mala,ali jako se malo vremena provodi u njoj

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Iskreno nisam.
Kada sam aplicirao za posao za ovu kompaniju receno mi je da cemo imati 15 % od prodatog pica. Ali kad sam dosao na brod objasnjeno mi je da u Australiji imamo samo 10% od prodaje i to iskljucivo od regularnih cekova,od All inclusive paketa nismo imali procenat iako je njih sigurno 70%. Tih 10% od prodaje je takodje bilo obracunato na cene koje su u australijskim dolarima,a plata je bila u americkim tako das mo izvestan deo gubili i na kursu koji su nam obracunavali.
Zbog toga je na mom brodu bilo zagarantovana zarada 1250 usd mesecno preko kojih je mozda moglo vise da se napravi samo u dva bara ,ali su naravno u tim barovima radili isti ljudi mesecima

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Vidjao sam ljude koji rade po 5-6 ugovora na istim pozicijama,na Princessu promocije idu jako tesko…

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot je bio super,cesto su organizovane zurke u crew baru.Dosta ljudi je kukalo da je brod manji i da je na vecim brodovima mnogo bolje,ali ja sam se stvarno dobro provodio.
Nakon dva meseca mi je dosao novi cimer,opet iz Srbije tako da nam realno nije niko ni trebao mi smo sami sebi bili dovoljni.
Cesto su ljudi znali da svracaju u nasu kabinu jer su znali ko je uvek budan do kasno i gde ima more alkohola

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Na Sun Princessu je radilo 44 razlicite nacije u vreme kada sam ja bio tamo.Kao i svuda bilo je dobrih i losih ljudi.

  • Kako biste opisali putnike?
Uglavnom penzioneri i jako stari ljudi,narocito za vreme duzih kruzeva.Kada su bila kraca krstarenja bilo je i nesto mladjih putnika.Australijanci su stvarno ok i druzeljubivi…

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Jesam,ali uvek je to bilo u nekoj zurbi.Ocekivao sam da cu imati vise vremena za obilaske,ali na brod se ide da se radi pa onda sve ostalo.U svakom slucaju sam presrecan sto sam imao priliku da posetim mesta o kojima sam sanjao,da se kupam na Maldivima,Sejselima,Tajlandu… Pred kraj ugovora smo bili dve nedelje na dry dock-u u Singapuru,tada smo imali i vise nego dovoljno vremena za istrazivanje i provod

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Freemantle u Pertu,Singapur,Brisbejn…

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Mogucnost da sacuvate novac koji ste zaradili,upoznavanje novih ljudi i kulture,obilasci novih destinacija i leto non stop

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Jurnjava non stop,nedostatak slobodnog vremena,losa hrana,umor…

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno,mislim da svako treba da ode bar jednom.Neverovatno iskustvo.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da se raspitaju sto bolje o poslu koji ce raditi i da jure sto bolju poziciju i kompaniju.
Bolje se spremiti kuci i otici na sto bolje radon mesto,da bi sebi olaksali boravak na brodu.
Ne prihvatati bilo sta samo da bi otisli.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
S obzirom da sam ja cekao moj prvi ukrcaj vise od 18 meseci,mislim da ja pametno aplicirati za posao na vise razlicitih mesta tj. kompanija pa ko prvi pozove.
Srecno svima i mirno more!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: djokic11, Bar Steward, Princess Cruises
« Reply #1 on: 19/January/2017 »
Sun Princess :pop1:
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: djokic11, Bar Steward, Princess Cruises
« Reply #2 on: 19/January/2017 »
Ti nisi do kraja ugovora ostala? :D