Author Topic: Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj  (Read 2522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PureVision

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj
« on: 17/January/2017 »
Pozdrav svima!
Moja je rođakinja dobila posao na riječnom kruzeru prošle godine i sad čeka ukrcaj (koji bi trebao biti uskoro.. u ožujku najvjerojatnije), ali je u međuvremenu nedavno ozlijedila nogu (prijelom) i sad ne zna što činiti (a ni ja je ne znam savjetovati). Pa da vas iskusne ovdje priupitam: hoće li joj možda odgoditi datum ukrcaja ili nešto slično ili joj ova prilika ovime propada?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj
« Reply #1 on: 17/January/2017 »
Ako javi kompaniji da je slomila nogu, ćao posao, nema tu milosti. A ovo "dobila posao" je diskutabilno, jer sve dok ne počne raditi, nije dobila ništa.
Rekao bih da je prilika propala, jer ne može joj slomljena kost tako brzo zarasti, da može podnijeti torturu posla na kruzeru.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj
« Reply #2 on: 17/January/2017 »
ja bih vam preporučio da ne javljate ništa, jer kao što je rečeno: dok ne počne raditi, nije dobila ništa. Moguce da joj noga zaraste triput dok čeka na ukrcaj..

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj
« Reply #3 on: 17/January/2017 »
Ako bude spomenula povredu, zavrsila je karijeru sto se tice te kompanije i uopsteno bilo koje, jednostavno nek izmisli neki razlog da ne moze poceti raditi i da se primiri jos jedno godinu dana dok to ne zaraste kako treba, onda moze na brod ali na neke lakse pozicije gdje nema puno kretnje i nosenja veceg tereta...

Offline PureVision

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj
« Reply #4 on: 17/January/2017 »
Znači ne javljati čak ni agenciji preko koje ide?
A i što izmisliti? Jer mi se čini da je jedini "opravdani" razlog onaj zdravstveni (ne vjerujem da bi joj, ako se kasnije opet kod njih prijavi, prošli preko toga ako sad kaže da je dobila bolju ponudu druge kompanije ili nešto sl.), a ako će navoditi zdravstveni onda može eventualno reći da je slomila nos :Đ jer će ju sve drugo diskreditirati kao radnika koji može podnijeti rad na brodu.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ozljeda u periodu
« Reply #5 on: 17/January/2017 »
Navođenje zdravstvenog razloga je mač sa dve oštrice - da, lako ga je uvažiti, ali šanse su 99,99% da će kompanija tražiti da se "ozdravljenje" pokrije papirom. Čim je u pitanju povreda ili bolest koja sprečava ukrcaj, onda nakon ozdravljenja mora da se ima "fit for duty" kojim se potvrđuje da je lečenje uspešno završeno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ozljeda u periodu ?ekanja na ukrcaj
« Reply #6 on: 17/January/2017 »
Najvažniji faktor u ovoj priči je taj da kompanija ima kandidata na izvoz. Zašto bi riskirali sa nekim tko je slomio nogu? Ozdravljeni i oporavljeni radnik koji je dobio "fit for duty" poslije nekog vremena bi mogao tužiti kompaniju da su ga izrabljivali ako se bilo šta zakomplicira sa nogom .. a ne vidim kako netko može tegliti tacne i stajati na nogama cijeli dan, makar mu kost zarasla kako treba. Koliko sam puta na ovom forumu pročitao da su ljudima oticale noge od konobarenja. Nije to kao kod nas, doneseš piće pa sjedneš iza šanka i zapališ ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)