Author Topic: Pomorske knjižice u Srbiji  (Read 22784 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #15 on: 11/November/2011 »
Da li je nekada neko bio da polaze za pomorsku knjizicu u BG???

Da li neko moze da mi kaze kakvo je polaganje i koliko traje?

Offline Milorad88

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #16 on: 26/April/2015 »
Pozdrav svima pisem iz NS-a

Ja sam SCTW95 polozio u Budimpesti u novembru i sad bi trebao vaditi pomorsku knjizicu
al sam nacuo da Srbija ne priznaje sertifikat iz Madjarske.Da li postoji mogucnost vadjenja pomorske u Madjarskoj ili Hrvatskoj ili da li neko ima kakav konstruktivan predlog?

Unapred hvala

Offline The Sashka

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #17 on: 21/December/2016 »
@Milorad88

Da li si se i kako snašao za vađenje pomorske knjižice sa sertifikatom koji se ne priznaje u Srbiji?

Offline Nino85

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Costa cruises
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar weiter
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #18 on: 30/April/2017 »
Pomorsku knjizica, Seaman's book moraju imati svi koji sada zele ici na brod bilo kruzer ili teretni i vadi se u Luckoj kapetaniji u BG-u adresa je Karadjordjeva 6.
Knjizicu kupujete u ''Sluzbenom glasniku" ulica Brankova 16.
Izvod o drzavljanstvo ne starije od 6 meseci.
Izvod iz maticne knjige rodjenih ne starije od 6 meseci osim ako je sa roze hologramom onda moze.
Uvid u licnu kartu i fotokopija iste,ako je cipovana procitana.
Lekarski izvestaj o zdravstvenoj sposobnosti napisacu vam samo gde sam ja vadio i nije skupo Omladinskih Brigada br.104 kostalo me je 8240,00 dinara. imate na spisku u Kapetaniji jos ustanova ali meni su preporucili ovu kao najjeftiniju opciju.
Dve slike 3*3,5cm (format za licnu kartu) ne starije od sest meseci.
Potvrda sertifikat,A-VI/1-1(overena kopija ukoliko je seritifikat iz Hrvatske,ukoliko je na stranom jeziku potreban je prevod kod ovlascenog tumaca.)Da ne bi lutali posto ja jesam evo adrese i broja od Pomorskog centra:Majke Jevrosime 15 mala ulica iza Skupstine broj 062222052 Bojana sekretarica jako ljubazna osoba.Oni salju za Hrvatsku u Zagreb organizovanim prevozom sve ukupno 180e sertifikat dobijete za par dana.
Administrativna taksa koja kosta 2340,00 dinara.
Kad sve sakupite idete u Kapetaniju i naoruzajte se zivcima jer bas i nisu ljubazni i usluzni. oT




Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #19 on: 30/April/2017 »
O cemu se prica sad ovde? Ja sam dobio LOE, i u postupku sam vize i lekarakog. Nikakvu pomorsku knjizicu mi niko nije pominjao ni agencija ni niko. Da li je ova informacija tacna da moraju imati svi koji hoce na brod? Moj brat ke na brod otisao pre 5 meseci i nije vadio nikakvu pomorsku knjizicu. A da je skupa skupa je, posto vidim da si napisao da nije skupo. Ove cene pored svega nisu male uopste. A vreme tek kolko vidim mora se putuje da se zavrsi itd.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #20 on: 01/May/2017 »
Nije tačno da moraju svi da imaju pomorsku knjižicu ako idu na brod. Većina nas ide u restoran, galley, bar ili accomodation i za te pozicije ne treba seamans book. Ako ti treba, možeš podneti zahtev da je dobiješ na brodu. Košta oko 80$ i čeka se neko vreme dok ne stigne( mesec-dva, tako nešto). A koristićeš je na aerodromu ako te cimaju za težinu prtljaga, pa da dokažeš da si pomorac i sl. Ovo je što se Princessa tiče, za ostale ne znam. Uglavnom, ne brini. Pošto ideš u galley nikakva pomorska knjižica ti ne treba.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #21 on: 01/May/2017 »
Nije tačno da moraju svi da imaju pomorsku knjižicu ako idu na brod. Većina nas ide u restoran, galley, bar ili accomodation i za te pozicije ne treba seamans book. Ako ti treba, možeš podneti zahtev da je dobiješ na brodu. Košta oko 80$ i čeka se neko vreme dok ne stigne( mesec-dva, tako nešto). A koristićeš je na aerodromu ako te cimaju za težinu prtljaga, pa da dokažeš da si pomorac i sl. Ovo je što se Princessa tiče, za ostale ne znam. Uglavnom, ne brini. Pošto ideš u galley nikakva pomorska knjižica ti ne treba.
Hvala 😊. Skoro sam bio siguran da je dezinformacija ali sam se ipak uzbudio 😂.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока


Offline Nino85

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Costa cruises
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar weiter
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #22 on: 02/May/2017 »
Oprosti na dezinformaciji na vecini kompanija treba ali za Princess ne i ima jos par kompanija koje otvaraju na brodu knjizicu.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pomorske knjižice u Srbiji
« Reply #23 on: 23/May/2017 »
Oprosti na dezinformaciji na vecini kompanija treba ali za Princess ne i ima jos par kompanija koje otvaraju na brodu knjizicu.
Na vecini kompanija ne treba.

Nije tačno da moraju svi da imaju pomorsku knjižicu ako idu na brod. Većina nas ide u restoran, galley, bar ili accomodation i za te pozicije ne treba seamans book.

Ja sam 3 strajp oficir u tehnickom departmanu sa sertifikatom kompetentnosti i bez pomorske knjizice. Nema veze ni sa pozicijom. Neke kompanije traze za sve, neke ne traze uopste.
Po zakonu, svako je obavezan ako plovi da je ima, ali niko te ne tera da govoris nekome da plovis uopste.
Za srpske drzavljane je besmislena skroz. Lucka Kapetanija Beograd moze da glumi neku silu do sutra i da kaze kako bi svi trebali da imaju pomorsku i sve sertifikate registrovane u Srbiji, ali u stvarnosti oni nemaju nikakva prava da izdaju bilo sta tako da ne vidim svrhu njihovog ukljucivanja u poslove bilo koga ko plovi u medjunarodnoj plovidbi. Ko hoce neka vadi pomorsku pa neka ide lepo posle svakog ugovora da mu pecatiraju plovidbu i onda neka ceka da mu klepe porez i dadzbine. Ne bih imao nista protiv da placam drzavi sve sto treba, al kad meni treba nesto, da mi ta ista kapetanija to obezbedi, a ne da ja moram po svoje sertifikate u Hrvatsku, Englesku, Holandiju itd... Njih tamo sasvim zabole za tvoju srpsku pomorsku knjizicu..
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced