Author Topic: Pomorska knjižica  (Read 90376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #15 on: 20/March/2010 »
jer sam se ja ukrcavao u 10. mj. 2008 i niko me nije pitao za to,pitam jel znam da niko kog ja znam da je otisao prije nego je zakon donesen a da i dan danas plovi to nema,znaci neki od njih su otkad je zakon donesen vec 2 puta dolazili i odlazili i pojma nemaju ni di je lučka kapetanija nit su culi za poreznu upravu otakd su kročili na brod.. šta je s njima? opet će se vratit doma,uživat tu 2 mjeseca i vratit se na brod bez da će ga itko pitat di mu je pomorska knjizica,sumnjam da će mu drkađije iz porezne kucat na vrata..
ti su ljudi napravili malo ozbiljniji financijski plan za budućnost i vjerujem da kad bi mislili da država pred bankrotom ima bolji plan za njihovu penziju od njih samih da bi i postupili u skladu s tim

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #16 on: 21/March/2010 »
preko ep morate, ako idete preko a priori ne morate, al mislim da je to zapravo ilegalno, pa tko kako hoće :)
kad zaživi oib to vjerojatno neće bit moguće sakrit.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #17 on: 21/March/2010 »
preko ep morate, ako idete preko a priori ne morate, al mislim da je to zapravo ilegalno, pa tko kako hoće :)
kad zaživi oib to vjerojatno neće bit moguće sakrit.

OIB je zazivio s 1.1.2010. Sad ga vec imas i na knjizicama zdrastvenog osiguranja...

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #18 on: 21/March/2010 »
je, ali sustav ne funkcionira u potpunosti zasad. ideja je bila da se preko oiba vidi tko je sve dobio c1/d vizu tako da svi pomorci moraju plaćat doprinose.

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #19 on: 22/March/2010 »
ja nisam ni dobio taj oib..

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #20 on: 22/March/2010 »
ja nisam ni dobio taj oib..

pa kak je to moguce? svi su dobili postom doma... vec odavno

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #21 on: 22/March/2010 »
preko ep morate, ako idete preko a priori ne morate, al mislim da je to zapravo ilegalno, pa tko kako hoće :)
kad zaživi oib to vjerojatno neće bit moguće sakrit.
netocno i preko apriori se sad mora napravit

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #22 on: 22/March/2010 »
na mene su zaboravili..  no;;;

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
www.oib.hr
« Reply #23 on: 22/March/2010 »
www.oib.hr ... upišite jmbg i naći će vam vaš oib

interesantan člančić o tajnosti oib-a napisao je Zombix:
http://zombix.net/glob/2009/01/08/sukeru-sjedi-pet/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #24 on: 29/April/2010 »
Mene zanima dali je je obavezno upisati krvnu grupu u pomorsku knjizicu jer ja neznam svoju a ne stignem ici provjeriti, ili mogu to na brodu obaviti?

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #25 on: 04/May/2010 »
ta famozna  pomorska knjižica...

naime informirao sam se o potrebnom certifikatu za izdavanje  iste (d1 - sigurnost na  moru), i rečeno mi je da je  cijena 2800 kuna, 6 dana  tečaja i ispit pri lučkoj kapetaniji za 240 kuna, ALI moja supruga je taj isti certificat odslušala u jednom danu, dobila knjižicu bez ikakvog ispita u lučkoj kapetaniji. (na certificatu je  pisalo da je  upoznata s temeljnih znanjem o sigurnosti na moru) i trosak cca 1200 kuna. dali je  itko nedavno polagao ili odslusao taj tecaj, ovaj di se to najviše isplati?
razlika u cijeni vise od duplo djeluje mi kao čista pljačka...

kakva su vaša iskustva?

hvala
ča je  život vengo fantažija

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #26 on: 04/May/2010 »
ja sam bila prije dva tjedna na tom tecaju. kostao je 1150kn za nas koji smo preko EP-a, a 850 za decka koji je dosao prek a priori.
tecaj je trajao jedan dan, trajalo je od 9:30 do cca 16h. tecaj se slusa u nautickom centru u zg-u za nas s kopna, za druge nemam pojma.
e sad, mozda se ova cijena od 2800 odnosi na ukupnu cijenu koja ce ti trebati za pomorsku knjizicu, a u nju se ubrajaju troskovi tecaja, ljecnickog, biljezi i nisam sigurna je li se jos nesto placa za samu pomorsku(?).
Labor improbus omnia vincit.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #27 on: 04/May/2010 »
ja sam bila prije dva tjedna na tom tecaju. kostao je 1150kn za nas koji smo preko EP-a, a 850 za decka koji je dosao prek a priori.
tecaj je trajao jedan dan, trajalo je od 9:30 do cca 16h. tecaj se slusa u nautickom centru u zg-u za nas s kopna, za druge nemam pojma.
e sad, mozda se ova cijena od 2800 odnosi na ukupnu cijenu koja ce ti trebati za pomorsku knjizicu, a u nju se ubrajaju troskovi tecaja, ljecnickog, biljezi i nisam sigurna je li se jos nesto placa za samu pomorsku(?).

hvala na  odgovoru i ne ne  2800 je  6 dana tecaja + 240 ispit  i 70 kn takse.. (sve u kunićima  naravno)

moja  supruga  je isto tako odradila preko EP taj tecaj za 1150 kn, liječnički za brod odgovarao je i za Pomorsku knjižicu + taksa pri zahtjevu za pomorsku knjizicu su bili jedini troskovi.
no mailao sam ponovo nautički centar Mislim da smo imali kratki spoj u komunikaciji glede kakav tečaj trebam :) vidit ćemo sta kažu..
S obzirom da sam  preko A priori trošak bi trebo biti ispod 1000 Kn...
ča je  život vengo fantažija

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #28 on: 05/May/2010 »
ako ides na europsku kompaniju, ovisno o poziciji neke traže ovaj skuplji tečaj, basic safety training.
ako ne, za pomorsku ti je dovoljan d1 (tečaj familijarizacije) koji traje jedan dan.

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #29 on: 05/May/2010 »
Nije mi jasno to s pomorskom??Opet je , čini se, država doskočila kako da na duminu uzme lovu...
jer po ovom pravilniku ta se knjižica odnosi samo na brodove RH (upisane u upisnik brodova RH)  a ne na inozemne....
i ajd da dođe 50-100 kn...već 1100??za šta?
kooliko znam na brodu npr. Carnivala ionako opet moraš polagati tečaj sigurnosti po njihovim standardima!!

PRAVILNIK
O POMORSKIM KNJIŽICAMA, ODOBRENJIMA ZA UKRCANJE I NADLEŽNOSTI LUČKIH KAPETANIJA ZA IZDAVANJE
I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Pomorsku knjižicu mora imati državljanin Republike Hrvatske ukrcan kao član posade broda upisanog u upisniku brodova Republike Hrvatske.

Pomorskom knjižicom dokazuje se identitet i hrvatsko državljanstvo, stručna osposobljenost, zdravstvena sposobnost, svojstvo u kojem je osoba ukrcana i trajanje službe na brodu upisanom u upisnik brodova Republike Hrvatske. Član