Author Topic: Pomorska knjižica  (Read 90243 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #60 on: 18/May/2010 »
Ne znam samo di su našli tih 300 kn, sama knjižica je 2 slike i 70 kn takse... za 300 kn ja sjednem u auto i odem ri-zg-ri. Preporučena pošiljka dođe oko 13 kn, stvarno ne razumijem o kojoj vrsti deranja se radi  -()-

provizija,  :)

solo podizanje  je 70 kn taksenih marki

Sizygy 1200 kuna je tečaj, samo tečaj ukoliko ideš preko EP (niakava  knjižica ili sl, 1 dan slušanja  o sigurnosti na  brodu) jako puno pitanja koje nanovo postavljaš  imaš odgovoreno u ovom istom threadu.. neda nam se ponovi pisat scrolaj gore i pročitaj...
ča je  život vengo fantažija

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #61 on: 18/May/2010 »
sori, ali tu se cifre i podaci mijenjaju brze nego mjeseceve mjene pa nisam sigurna koliko su stari postovi up to date.
Gledam non stop i vec mi se vrti u glavi od silnih info. Pa eto, nemoj jako zamjeriti...friska sam...

No ugl, onda se dogovorimo, damo 850kn za D1, neko uzme auto, podijelimo bengu i napravimo usput izlet i zaletimo se po knjizicu ;) who's in?!  :yahoo:


Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #62 on: 18/May/2010 »
No ugl, onda se dogovorimo, damo 850kn za D1, neko uzme auto, podijelimo bengu i napravimo usput izlet i zaletimo se po knjizicu ;) who's in?!  :yahoo:

Upravo sam zvao lučku kapetaniju Rijeka, osobno moraš doći (ili opunomoćiti nekog) predati zahtjev za knjižicu (slike, takse, original liječnički, preslika D1) i izrada u Rijeci traje 4-5 dana. E sad, trebalo bi zamoliti da li mogu poslati preporučenom poštom natrag, npr. da im ostaviš za poštarinu pa da pošalju... jer kao i to bi trebalo doći osobno.... eto ti naše birokracije ..... BLJUV... BLJUV
Inače broj na koji možete zvati gospođu u kapetaniji (po tonu, rekao bi da je u rodu s hitlerom) je 051/211-422, meni je trebalo 40 minuta da se sjeti javiti... i to nakon što sam zvao centralu na 051/212-474 gdje sam zamolio gospođu da ode provjeriti da nije kolegici pozlilo nakon marende jer se ne javlja 45 min, nakon toga me spojila direktno valjda na neki "crveni telefon" na koji se javljaju... LOOD sam od toga! naša posla...

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #63 on: 18/May/2010 »
sori faco, ali tu se cifre i podaci mijenjaju brze nego mjeseceve mjene pa nisam sigurna koliko su stari postovi up to date. Gledam non stop i vec mi se vrti u glavi od silnih info. Pa eto, nemoj jako zamjeriti...friska sam...

No ugl, onda se dogovorimo, damo 850kn za D1, neko uzme auto, podijelimo bengu i napravimo usput izlet i zaletimo se po knjizicu ;) who's in?!  :yahoo:


a jel ima smisla vadit knjižicu kad još neznaš kad ideš niti koji datum, mogu proč mjeseci do ukrcaja na brod.
Sad je važniji onaj lječnički koji se mora poslat što prije, ja ču to sad.

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #64 on: 18/May/2010 »
Jel treba ova pomorska za ljude iz BiH ili je to samo za Hrvatsku, jel kolko ja znam BiH upoce nema lucku kapetaniju

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #65 on: 18/May/2010 »
a jel ima smisla vadit knjižicu kad još neznaš kad ideš niti koji datum, mogu proč mjeseci do ukrcaja na brod.
Sad je važniji onaj lječnički koji se mora poslat što prije, ja ču to sad.

Ima smisla.
Ali nešto vrlo VAŽNO: za pom. knjižicu vam treba liječnički od doktora koji je ovlašten od lučke kapetanije. Npr, ovaj zagrebački koji je ovlašten od Carnivala, nije ovlašten i od lučke kapetanije... debilana žešća... Moja preporuka je da dođete u Ri kod dr. Nikolića, njega su ovlastili SVI koji trebaju.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #66 on: 18/May/2010 »
a jel ima smisla vadit knjižicu kad još neznaš kad ideš niti koji datum, mogu proč mjeseci do ukrcaja na brod.
Sad je važniji onaj lječnički koji se mora poslat što prije, ja ču to sad.

provjeri si samo kada su tečajevi jer ih organiziraju kada skupe  dovoljno ljudi, te da ti ne  istekne liječnički za pomorsku (isti je kao za ukrcaj ali treba naglasiti liječniku da ti treba pregled i za pomorsku)
ča je  život vengo fantažija

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: famozna pomorska knjižica
« Reply #67 on: 18/May/2010 »
Sad sam dobila odgovor na mail u vezi D1 koji trebamo poloziti za pomorsku knjizicu. Obzirom da u EP traze oko 1200kn za polaganje a odgovor je da kosta 850kn hocemo skupiti ekipu pa da odemo tpo rijesiti za nas povoljnije vi koji ste iz zgb?
evo maila:
P:
"Postovani, zanima me sto je sve potrebno da bi se polozio D1? Cula sam da je cijena oko 850kn te me zanima dali je to tocno te koji su termini za polaganje istog?"
O:Poštovana, Informacija je točna, a termin se zakazuje kad se prikupi dovoljan broj ljudi. Ukoliko se želite prijaviti dostavite nam IME, PREZIME, OIB i tel. broj.
 Srdačan pozdrav,
Dir. Prodaje,
Tihomir Primužak
Pomorsko učilište Nauticki centar – ustanova za obrazovanje odraslih
Savska 41/XI
10000, Zagreb
Croatia

TKO IDE???  :banana:

znaci sam im na mail posaljem podatke i tak se prijavim
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline dg

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #68 on: 20/May/2010 »

Dakle svi mi koji radimo lijecnicki u zg-u moramo paziti da li je odredjeni doktor ovlasten sa strane carnivala i kapetanije??

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #69 on: 20/May/2010 »
Dakle svi mi koji radimo lijecnicki u zg-u moramo paziti da li je odredjeni doktor ovlasten sa strane carnivala i kapetanije??

Ovaj koji je od Carnivala u zg (Batarelo) nije i od kapetanije. Tako da lako moguće da ćeš morati na dva liječnička, ili na jedan u Rijeci.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Pomorska knjižica
« Reply #70 on: 20/May/2010 »
Tako da lako moguće da ćeš morati na dva liječnička, ili na jedan u Rijeci.

nitko do sada nije spominjao dva liječnika, niti da se za pomorsku treba raditi posebno liječnički, neidu svi u Rijeku na liječnički a vadili su pomorsku knjžicu ili je meni nešto promaklo??  ???
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Pomorska knjižica
« Reply #71 on: 21/May/2010 »
nitko do sada nije spominjao dva liječnika, niti da se za pomorsku treba raditi posebno liječnički, neidu svi u Rijeku na liječnički a vadili su pomorsku knjžicu ili je meni nešto promaklo??  ???

mora se napraviti lijecnicki za pomorsku. nama su u nautickom centru i u EP-u rekli da odemo u Rijeku napraviti lijecnicki i odmah isti dan s tim paprima tamo dati napraviti i pomorsku jer ovaj doktor u Zg-u nije ovlasten za pomorsku,ali je za Carnival, dok je ovaj u Rijeci (dr.Nikolic) ovlasten za oboje pa onda-dvije muhe jednim udarcem!
Labor improbus omnia vincit.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Pomorska knjižica
« Reply #72 on: 21/May/2010 »
gdje se onda ide na liječnički ako se ide na princess?? jel se isto može u rijeku??
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline dg

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #73 on: 21/May/2010 »
Bok ljudi!
Znaci mora se paziti da nemoramo raditi dva puta lijecnicki...
Jel ima u ZG-u gdje raditi (da je priznato s obje strane) lijecnicki ili moramo svi mi koji smo iz zg-a u rijeku raditi lijecnicki posto je tu kako kazete u zg-u priznat dr. samo sa strane carnivala??!
Unaprijed hvala!

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pomorska knjižica
« Reply #74 on: 21/May/2010 »
Fino nazovete kapetaniju u Rijeci, telefon je tu negdje i na googlu, pitate ih da li ima liječnik u ZG ovlašten od kapetanije.
Brzo ćete shvatiti da je taj kojega tražite (ovlašten od Carnivala i kapetanije) najbliži u Rijeci.
I još nešto, ako to radite u Rijeci (sve u isti dan) računajte da se papiri za knjižicu predaju do 12 sati.
Ali bez brige, stigne se sve.