Author Topic: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!  (Read 3381 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« on: 26/January/2017 »
Pozdrav prijatelji, braćo, drugovi i ostala galantna gospodo!

Pre nego započnem priču iskoristio bih momenat i svima Vama se najsrdačnije zahvalio na svakoj pomoći do sada.
Naime, pre nekih 2 meseca možda 3, dobio sam posao Digital Content Speca u Royalu. Prošao sve intervjue live i skype na kraju. Razgovor u Beogradu je bio sa Sonjom Reyes i Skype Zandra Garcia. Pre nekih mesec dana od Sonje dobijam mail da napravim svoj C Trac profil i da je brzim mailom obavestim Done da možemo da nastavimo dalje, što sam ja i uradio. Zapravo profil su napravili iz agencije jer su tako tražili. Od tada ni glasa ni od koga, da bi pre dve nedelje bio pozvan od strane agencije da mi jave da dodjem na intervju u Zagreb 6-7.02.2017. i da su mi na mail upravo poslali ponudjene pozicije. U pitanju je intervju za Carnival. Poziciju koju sam odabrao je Entertaiment Video Tech.
Pokusao sam putem maila, skype i LinkedIn da kontaktiram gore navedene HR menadžerke, vidim da su pročitale ali nikakav odgovor nisam dobio do danas.
Objašnjenje iz agencije je da Royal je ponovo uveo zabranu za srpski pasos ovoga puta na sve pozicije uključujući i tehničke. Zaista sam ostao zatečen, kako bih rekao jako ne profesionalna i neprijatna situacija.
Da li da pokušam nekako drugačije da kontaktiram Royal za potvrdu ove informacije ili da li imate neki savet.
Ja, koliko sam razumeo proceduru, sam bio samo u iščekivanju LOE i da krenem na lekarski i za vizu.

Hvala najlepše za savet i razgovor
Svako dobro iz Beograda!
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #1 on: 26/January/2017 »
A Carnival te ne zanima?   :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #2 on: 26/January/2017 »
Zanima me naravno nego mi je sve izvedeno tako da ostadoh zatecen. Mali problem igra cinjenica da sam tu poziciju gledao da izbegnem na Royalu kao BT jer nemam iskustva u montazi i kameri pa sad moram to ici ovde kao opciju. Svakako da zelim jer zelim da idem na kruzer raditi.
Zeleo sam da u neku ruku i podelim svoje najnovije iskustvo i informaciju sa ljudima
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline enemybac

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #3 on: 23/February/2017 »
Pzdrav druze ja, ja sam imao sličnu situaciju prije jace oddvije godine kad je bila zabrana aktivirana prošao sam interviju za celebrity i godinu dana čekao i nisam znao da li je i moj ukrcaj zablokiran ili ne... nikakvog odgovora nisam dobio gdje god i koga god sam pitao... tek nakon točno godinu srećom mi je izletima prilika za Skype interviju za RCCL i u toku intervijua objasnio sam curi koja mi je držala interviju situaciju, nakon što sam objasnio ona je pogledala u bazu podataka(ista koorporacija) te mi potvrdila da je moj interviju praktični nevažeći  (iako posjedujem HR putovnicu na osnov prebivališta su poništili interviju koji sam imao- jer sam iz BiH) što se pokazalo kao greška jer sam nakon intervijua sa curom dobio posao za RCCL i otišao na brod ne dugo nakon toga.
Prema tome ne mogu ti reći sa sigurnošću ali postoji velika mogućnost da si "blokiran", agencija ti vrlo vjerovatno neće pomoći a drugi netko da ti može pomoći baš i nisam siguran jer ja sam slao poruku scheduler u ali nisam imao tada Crew ID tako da mi nisu ni odgovarali... moj savijet ti je traži kompanije koje nemaju zabranu a agenciju probaj pritisnuti maximalno da ti dadnu odgovor jer oni znaju a ako ne onda mogu saznati sigurno a zašto ne žele dati odgovor to ne bih znao objasniti. U svakom slučaju mislim da nećeš imati koristi od čekanja već apliciraj za carnival i okušaj sreću tamo jer mislim da ti ništa od RCCL-a.

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #4 on: 02/October/2017 »
Da li neko ima svezije informacije sto se tice zabrane Srpskog pasosa za Royal?
Hvala unapred

Offline Dani - KMCC

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Netherlands
  • Company: KMCC
  • Recruitment Agency: i AM a recruitment agency
  • Job Title: Cruise Ship recruiter
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #5 on: 05/October/2017 »
Yes Royal Caribbean are still not hiring people from Serbia unfortunately.

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #6 on: 05/October/2017 »
I got that same info from agency today, they are not hiring people from Serbia and Mecedonia.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #7 on: 10/October/2017 »
Politika Royal-a se promenila i evo cak je i Crew Manager is kompanije to potvrdio. Zele da zaposle preko 30.000 filipinaca. Vest je od pre par dana.   :smack: :smack: :smack:

http://www.inozemstvo-posao.com/royal-u-naredne-3-godine-zaposljava-20-000-filipinaca/

Toliko ....
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #8 on: 10/October/2017 »
Super simple, uvek ima ko ce da radi, a Filipinaca hvala bogu ima i vise nego dovoljno za to, a mi Srbi polako ali sigurno gasimo jednu po jednu kompaniju i sansu za odlazak na brod, ne radi se tu samo o Royalu, a takodje nemamo ni evropski pasos, tako da i tu automatski otpada dobar broj recnih kompanija  :wave:
Sve lepse od lepseg.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #9 on: 11/October/2017 »
ovo je vest od prosle godine za Filipince.... sto je i logicno, mi smo svi tamo broj... Neces da radis,foliras se? Lazes da si bolestan? OK,nije problem, ides kuci doci ce Filipinac! Taj se nece buniti ,sta god mu das... jer mi je mozak ko u muve..

Bas sma pricao sa jednom Filipinkom,na prolsom ugovoru,to je moram reci,jedina filipinka koju sam ja upoznao za ove moje 4 godine kako radim na brodu da je dostupna,odnosno da mozes sa njom da popricas,da ima normalan  engleski jezik,da je pametan i slicno. Pitam ja nju: kako to da ima dosta Fikusa ovde,odnosno svi su jako primitivni,totalno drugacciji od tebe? Ona kaze: to je zato jer 80% Filipinaca koji dolaze na brod a rade,nebitan department, nemju ni 4 razreda osnovne skole, o srednjoj da ne govorimo. To kompaniji odgovara,da mogu da manioulisu sa njima. Zato,kaze ona, oni se ne bune oko posla,slab im je engleski,stede svaki cent i slicno... :)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #10 on: 11/October/2017 »
Ta dvojica regrutera iz NCL sto su vodili intervjue,su nam govorili nama ste potrebni svi vi koji ste danas dosli,od nove godine imamo nove brodove i svi nam vi trebate,i sta sad ispadne da im ne trebamo svi mi ili imaju rezervnu varijantu Filipince? :hmm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #11 on: 11/October/2017 »
Ima tu puno faktora, kad su ameri počeli rat protiv terorizma, industrija se okrenula prema kršćanima, sad je već dugo mirno nema napada na tornjeve, pa se opet okreću filčipincima.
A tu je stvar statusnog simbola, ameri ne žele da ih služe mali filipinci "žute" boje kože, oni žele da ih služe njima slični/isti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #12 on: 16/October/2017 »
A jel se ovo odnosi i na Celebrity?

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Zabrana za srpski pasoš u Royalu again?!
« Reply #13 on: 17/October/2017 »
Ima tu puno faktora, kad su ameri počeli rat protiv terorizma, industrija se okrenula prema kršćanima, sad je već dugo mirno nema napada na tornjeve, pa se opet okreću filčipincima.
A tu je stvar statusnog simbola, ameri ne žele da ih služe mali filipinci "žute" boje kože, oni žele da ih služe njima slični/isti.


U dvije godine koliko sam na Royalu nazalost ovom mogu potvrditi... crew se mijenja onako kakvi su gosti. Sad na zadnjem ugovoru je doslo hrpa Ukrajinaca.. ali hrpa.. zato sto su gosti bili Britanci, rasisti na kub.. Balkancima vise nisu napetiti jer ne tipuju, a Ukrajincima i 100$ je puno.
:)