Author Topic: Barista na princess-u  (Read 7244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Barista na princess-u
« Reply #15 on: 14/April/2017 »
pa to.... posto tamo dolazi oni da se izivljavjau sa kafe karticama za dzabe i toplom vodom :)

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #16 on: 21/April/2017 »
Još 3 dana!  :pilot:
Završeno je sve, kupljene stvari, razmenjen novac, sve je cool. Nemam tremu sto je najbitnije :) jedino me brine taj prtljag da se ne zagubi, valjda nisam toliki baksuz.
Niko ništa ne kaže za tips, imaju li ga baristi u international cafeu, ili samo konobarima ide taj service fee..
u ugovoru mi stoji minimalna plata 1000$, e da li na to ide tips ili sta vec, znači samo želim da znam šta da očekujem, to je sve :)

Offline tijena_yu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #17 on: 23/April/2017 »
Sto se tice prtljaga,moj ti je savet da na velikom papiru napises ime aerodroma gde ides i eventualno tvoje ime i broj telefona,pa sve to lepo da ufolijas na aerdromu...Tipa LAX Marko Markovic bla bla bla...Ja tak uvek radim,nakon sto mi je Air France izgubila kofer koji sam dobila nakon mesec dana...

Sto se tice tipsa,stvari stoje ovako..otprilike... Sav kes koji tebi neko da,ne delis ni sa kim... Racuni koji se stampaju se ne potpisuju vise,tako da taj procenat zaboravi... U zavisnosti gde ides,na koju turu,bice ti i velika plata.. Plata ti je 1000 dolara,od air paketa( sve ces nauciti,veruj mi) dobices jos mozda 200 dolara,a ako ako nesto i naplatis od svih cajeva i kafa sto budes prodao,imas 15 posto... E sad,i tih 15 posto ide u pool i to se po poenima dalje deli na bartendere,konobare,i utility... Tako da,ako budes imao srece,mozes da zaradis i oko 1000-1300 do 1500 dolara... Mozes imati i velike srece pa zaradjivati vise,ali kao sto je vec neko napisao,bar je unisten totalno tako da se ne nadaj nekim vecim parama.. Sve zavisi i od putnika,tvog odnosa sa njima itd... Ali ako tebi neko ostavi jedan dolar,to stavi u dzep i zdravo jer isti dolar koji ce neko drugi dobiti,tebi ga nece dati... I naoruzaj se strpljenjem,zivcima,ocekuj ludnicu i always smile :D

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #18 on: 25/April/2017 »
 :clapping: hvala na odgovoru! Spakovano je sve, napisao sam i ustrecovao folijom koferce..
Opet da se vrnem na $$$, ako sam dobro razumeo, posle fiksnog dela itd. napisala si mozes da zaradis " i oko", znaci fiksno 1000 plus ovo 1000-1300 do 1500 ili je 1500 neki maksimum zajedno sa fiksnim delom?
Kruzevi su mi vecinom ugovora aljaska i kanada, tek na kraju california i hawaii..

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #19 on: 28/April/2017 »
Situacija je sledeca:
Ja sam se prijavio za BARISTU i nisam hteo posao BARTENDERA, jer sam svestan da koktele ne znam uopste i to me nikad nije zanimalo..
ovde su me bacili u vatru odmah prvog dana da sam hteo da odustanem i da izadjem u Brizbejnu.. jednostavno sam mislio da je posao samo sa kafom i generalno artiklima coffee shopa, a ne sa svacim i sa kafom.. znaci bas pakao, totalno sam sje*an
drugi dan je malo bolji.. rekao sam supervizorki da je to ozbiljan problem za mene i kako ne zelim da se zbog mog nezadovoljstva to odrazi na goste itd jer mi je sve, osim kafa, nepoznato. Heineken i tako te poznate stvari ne racunam..
Tako da smo dosli u situaciju da se salje mejl "gore" sa objasnjenjem itd. pa cemo videti sta ce biti odgovor, ili ce da me prebace u drugi bar ili da me stave za bar stewarda ili da me salju kuci sto je meni ok ako ce da plate put.. sutra cu dobiti odgovor nadam se..
Tako da da ne dodje neko u zabludu da je barista ustvari barista, nije, nego je bartender samo se drugacije zove, eto..

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #20 on: 29/April/2017 »
Situacija je sledeca:
Ja sam se prijavio za BARISTU i nisam hteo posao BARTENDERA, jer sam svestan da koktele ne znam uopste i to me nikad nije zanimalo..
ovde su me bacili u vatru odmah prvog dana da sam hteo da odustanem i da izadjem u Brizbejnu.. jednostavno sam mislio da je posao samo sa kafom i generalno artiklima coffee shopa, a ne sa svacim i sa kafom.. znaci bas pakao, totalno sam sje*an
drugi dan je malo bolji.. rekao sam supervizorki da je to ozbiljan problem za mene i kako ne zelim da se zbog mog nezadovoljstva to odrazi na goste itd jer mi je sve, osim kafa, nepoznato. Heineken i tako te poznate stvari ne racunam..
Tako da smo dosli u situaciju da se salje mejl "gore" sa objasnjenjem itd. pa cemo videti sta ce biti odgovor, ili ce da me prebace u drugi bar ili da me stave za bar stewarda ili da me salju kuci sto je meni ok ako ce da plate put.. sutra cu dobiti odgovor nadam se..
Tako da da ne dodje neko u zabludu da je barista ustvari barista, nije, nego je bartender samo se drugacije zove, eto..
Ja sad idem na prvi ugovor pa iz prve ruke ne znam nista. Ali moj mladji brat sad zavrsava prvi ugovor. Imam dve sestre od strica jedna je radila 9god a druga 5 i dalje radi, zet 10god, brat od ujaka sa zenom 4god i jos uvek rade itd. Pa sam upoznat dosta, a i ovaj forum sam presao uzduz i popreko pre nego sto sam se i registrovao. U principu nikada niko ne radi tacno ono sto su mu rekli da ce raditi, u agenciji svakoj ce da te slazu i da ti ukrase kako tamo cvetaju ruze. Eto moj brat je u kuhinji i on je pantry assistant i radi potpuno isti posao kao i assistant cook kao i 3rd cook. Nemoj da se predajes jer ne znas nesto, pomuci se malo i naucices, niko od novajlija ne zna sve, i te pozicije na brodu nemaju veze sa pozicijama u hotelima, restoranima, barovima itd.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока


Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Barista na princess-u
« Reply #21 on: 24/June/2017 »
Situacija je sledeca:
Ja sam se prijavio za BARISTU i nisam hteo posao BARTENDERA, jer sam svestan da koktele ne znam uopste i to me nikad nije zanimalo..
ovde su me bacili u vatru odmah prvog dana da sam hteo da odustanem i da izadjem u Brizbejnu.. jednostavno sam mislio da je posao samo sa kafom i generalno artiklima coffee shopa, a ne sa svacim i sa kafom.. znaci bas pakao, totalno sam sje*an
drugi dan je malo bolji.. rekao sam supervizorki da je to ozbiljan problem za mene i kako ne zelim da se zbog mog nezadovoljstva to odrazi na goste itd jer mi je sve, osim kafa, nepoznato. Heineken i tako te poznate stvari ne racunam..
Tako da smo dosli u situaciju da se salje mejl "gore" sa objasnjenjem itd. pa cemo videti sta ce biti odgovor, ili ce da me prebace u drugi bar ili da me stave za bar stewarda ili da me salju kuci sto je meni ok ako ce da plate put.. sutra cu dobiti odgovor nadam se..
Tako da da ne dodje neko u zabludu da je barista ustvari barista, nije, nego je bartender samo se drugacije zove, eto..
Jako mi je zao sto tek sad vidim ovaj post ali dodjoh kuci juce. Da, barista je bartender koji radi sve a na mom zadnjem brodu je bio zaduzen i za stocktake pa tako da je pritisak ogroman iako ima veci bonus od ostalih bartendera. Nadam se da si se snasao i ne odlazi na poziciju nize jer kad si vec otisao drzi se. Bilo je i gorih od tebe mogu da posvedocim pa su opstali.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #22 on: 29/June/2017 »
Jbg brate, demotovali su me sto su brze mogli jer to je taj filipinski lobi *ebo im pas mater.
Danas sam i dobio otvoreno priznanje od supervizorke da je pogresila sto me je vratila na bar stewarda. Inace radio sam 10 dana na star princess kao barista i radio sam i stocktake i sve sto treba. Onda dodje neki duduk koji uopste nema iskustva al sad ta bar menadzerka ide pa je boli k**** da ga demotuje.
Nema veze, sta je tu je, radi se i ovde i tamo, jedino sto me tamo nisu bolela ledja od nosenja tacne :D

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #23 on: 04/December/2017 »
Zdravo drugari, opet ja. :)
Vratise me na baristu/bartendera na staru, dobio sam dobar appraisal, i "promocija" posle prvog ugovora.
Usao sam i u koktele, generalno najudarnije drzim u malom prstu, a za ove druge uvek imam pri ruci rolodex (recepture)..

Drugo, posto sam dobio unapredjenje, trazio sam od agencije da me vrate na star princess kao baristu, medjutim rotacija mi je kao bar steward i jbg. 3 puta sam trazio ovima iz Napolija da kontaktiraju LA office i da provere jos jednom da li mogu da upadnem, medjutim mrka kapa. Tako da od sledeceg puta nadam se..

Jako lep poslic, radio sam poslednjih par nedelja u Internationalu, ponekad je ozbiljna ladovina, a ume i da zaguzva u trenutku..
Sve u svemu, prodje mi i odmor, skoro 3 meseca, ugovor je bio nesto manje od 5 meseci.
Sledeci ugovor ce biti nesto manje od 6 meseci, isto Star Princess, ukrcavam se u Vancouveru 16. decembra, znaci za 10ak dana :)
Pozdrav svima.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Barista na princess-u
« Reply #24 on: 05/December/2017 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Barista na princess-u
« Reply #25 on: 05/December/2017 »
Bravoooo . Taman posle dry docka da udjes.... nadam se da si vizu sredio za Kanadu

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Barista na princess-u
« Reply #26 on: 05/December/2017 »
Taman posle dry dock-a, dosta mi je dry dock-a za godinu dana, bio sam i na Dawn Princess kad se zatvarao..  :waiting:

Ocekujem poziv ovih dana za pasos, po statusu vidim da je poslat iz Beca za Srbiju, nadam se sa odobrenom vizom. Napisacu o mojoj proceduri tj. o tome u temi za kanadsku vizu.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Barista na princess-u
« Reply #27 on: 05/December/2017 »
ja sam je cekao 4 nedelje proklete :D i dobijem je samo na jedan ulaz.. a Drugar se ukrcavao posle mene nekih nedelju dana,on dobije Turisticku na multi entry narednih 5 godina :D