Author Topic: Upravo se spremam za intervju (06.02.17.) Kakav je intervju, koja pitanja itd.?  (Read 2920 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alex2017

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu! Imam pitanje za tebe RI!
Preko sajta "G&P" sam aplicirala za poziciju cabin stewar/laundry i kao i vecini posle dve nedelje su mi zakazali telefonski intervju.

Upravo se spremam za taj intervju (06.02.17.) kako me ne bi sacekali sa nekim "nepredvidivim" pitanjem.   :embarrased:
Vec sam pregledala dosta postova na forumu oko informacija kakav je intervju, koja su pitanja itd....
Sve sam to i spremila, ali bi mi znacilo ako bi mi ti RI rekla sta su tebe pitali u intervju preko telefona u novembru kao i koliko dugo je trajao razgovor?
Obe smo aplicirale u istoj kompani i koliko sam shvatila prvi put ides na brod, a nadam se da cu proci intervju pa otici i ja!

Moj engleski je srednjeg nivoa sto se tice govora (zbog nepricanja istog   :(  ) pa se plasim da ne ispadnem smesna, a sto se tice čitanja i razumevanja za jedan nivo visi.  

Unapred zahvalna na odgovoru!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Ako ti je od pomoci ista,ja sam imao intervju sa Laurom pre nekoh desetak dana za poziciju Rest/Bar waiter ili steward.

Sve u svemu citajuci malo forum zakljucio sam da je najbolji nacin da ne dozvolis uopste da te nesto pita,sto sam i ja naravno uradio.
Ispitivao sam je sve i svasta,pricao o predhodnom iskustvu sa kopna i sa brodova. Nikad laksi i kraci intervju nisam imao.Cirka 15ak minuta.
UZ to ako ima intervju sa njom,zena je vise nego opustena a i treba im radnika tako da samo pozitivno i ako nisi sigurna u vezi njenih pitanja,da neces dobro odgovoriti moj ti je savet narednih par dana vezbaj engleski i razvezi jezik,spremi pricu za svoj CV i samo o tome melji i obavezno je ispituj o kompaniji,posto koliko sam shvatio voli da prica o istoj.

Aj sa srecom  :uzdravlje:

Offline karolinafaras

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Evo, i ja sam imala intervju ali početkom januara. Mogu reći da je bilo jako opušteno! Rekla je da će trajati 10-15 min a razvezale smo na pola sata! Jako je opuštena i fina i ako nešto ne razumeš, kaži joj da ti postavi pitanje ponovo, da nisi razumela i čula, i ona će ti rado sve ponoviti.
Uglavnom počinje sa: ćao, kako si? Kako si provela ove dane? Šta voliš da radiš u slobodno vreme, imaš li hobi?  Onda o tebi, tvoje osobine.. radno iskustvo..  opiši jedan svoj radni dan.. da li znaš da je posao na brodu težak? Da li znaš koliko se radi na brodu? Znaš li šta će tvoj posao biti? Šta očekuješ od kompanije...

Mislim da je ovo baš sve, jako je pričljiva pa smo puno brbljale o raznim temama... moj dečko je radio na brodu 8 godina pa sam dosta toga i znala od njega.. i čekam mađarski pasoš pa smo i oko toga pričale, oko papirologije, ako ne stigne pasoš na vreme šta ćemo i kako za vizu..
Rekla mi je da sačekam dve nedelje da mi jave ali su me posle nedelju dana kontaktirali i ponudili ugovor za Francusku.
Kroz par dana su mi dostavili ugovore za vizu, dostavili poziv za trening.. i tako..
Pride, moj engleski uopšte nije sjajan, ali sam vežbala sama sa sobom i imala sam svesku ispred sebe gde sam imala koncept ... i samo sam pričala, na kraju nisam se ni služila sveskom.. bitno je shvatiš da je sa druge strane slušalice isto samo jedan čovek! I da ima i mnogo gorih od tebe i da se trudiš da daš najbolje od sebe i biće super :) Srećno!!
I da, ako nešto ne razumeš u toku razgovora, pošalji mejl i sve će lepo objasniti :)

Offline Alex2017

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Hvala vam mnogo! Znace mi vasi utisci! Obavesticu vas kako je prosao intervju.  :moli:

Offline Hanna

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav, ja bi se nadovezala na ovaj post. Suprug mi ima intervju 08.02.
S obzirom da je vec februar a eventualne vize se cekaju u najboljem slucaju par mjeseci, da li postoji ikakva sansa da se ugovor dobije u ovoj sezoni, i da li poslodavac moze predloziti neku drugu vizu osim njemacke (neku koja se moze dobiti u roku od mjesec ili dva).


Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Pozdrav, ja bi se nadovezala na ovaj post. Suprug mi ima intervju 08.02.
S obzirom da je vec februar a eventualne vize se cekaju u najboljem slucaju par mjeseci, da li postoji ikakva sansa da se ugovor dobije u ovoj sezoni, i da li poslodavac moze predloziti neku drugu vizu osim njemacke (neku koja se moze dobiti u roku od mjesec ili dva).



Neka posalje upit na ovaj mail visastelle@sarj.auswaertiges-amt.de Viza Referatu sa skeniranim ugovorom za zakazivanje hitnog termina pa nek ceka njihov odgovor.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Pozdrav, ja bi se nadovezala na ovaj post. Suprug mi ima intervju 08.02.
S obzirom da je vec februar a eventualne vize se cekaju u najboljem slucaju par mjeseci, da li postoji ikakva sansa da se ugovor dobije u ovoj sezoni, i da li poslodavac moze predloziti neku drugu vizu osim njemacke (neku koja se moze dobiti u roku od mjesec ili dva).



Ne znam kako je u Bosni ali pre neki dan je drug,isto radi za G&P radio vizu preko Feron a imas jos agencija koje to rade u Srbiji. Platio je sve ukupno 100 evra. Dobio je posle par dana. Isto cu i ja da uradim cim mi dodju dokumenta iz Svajcarske,jer termina slobodnih nema a mislim da agencije koje rade vize ugovorom imaju obezbedjene termine. Tako da na meni ce da bude samo da im dam dokumenta i dodjem posle par dana da pokupim pasos sa vizom. Znaci ni ne moram da idem u ambasadu. Raspitajte se mora da i BiH ima neka agencija  :hmm: :uzdravlje:

Offline Sanja123

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Sto se tice intervjua, nemojte se plasiti ljudi.  ;D Pripremite se dobro i nece biti problema. Sto je ovde neko vec spomenuo, budite komunikativni i pricajte sto vise. Pitace vas o vama, vasem prethodnom iskustvu, da im opisete jedan vas radni dan, koji su vasi hobiji, gde ste culi za njih i zasto bas oni. Pricace vam o firmi i njihovim uslovima, kako stvari funkcionisu na brodu. Budite sigurni u sebe i prolazak je zagarantovan.
Radim za G&P drugi ugovor pa ako vam treba neka pomoc, tu sam.

Sto se tice vize, na sajtu nemacke ambasade mozete da se upisete na listu cekanja i dobijate termin 100%. Ja sam svoj dobila, cekala sam na njega oko dve nedelje, neki su i manje cekali. Nemojte se bas ni uzdati u agencije, i oni vec kubure sa slobodnim terminima.


Offline Alex2017

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Pozdrav svima! Hvala još jednom svima na postovima i uputima! Takodje da pohvalim i forum, ima svakakvih korisnih informacija samo mora da se češlja po njemu...

Intervju je prosao odlicno! Patricia je bila vise nego zadovoljna samnom iako sam bila "smotana" u odgovorima, ali sam prihvatila predlog Indimenti i Karolinafaras pa sam i ja brbljala i šta treba i ne treba!
Čudne su mi bile dve stvari:
1- U toku razgovora me pitala zašto nisam aplicirala na poziciju nocni recepcioner i recepcioner? (U CV imam vise godina rada u administraciji pa verovatno zbog poslova koje sam radila protumacila da bih bila dobra i za recepciju ) Ja sam iskreno rekla da je moj engleski ipak srednji nivo i da nisam uopste ni pomisljala da apliciram na bilo koju drugu poziciju jer tek za to nemam iskustva. Ona je onda rekla da moj engleski uopste nije tako los i da ukoliko budem zelela u toku same sezone ako se brzo uklopim i savladam poslove mogu da uradim i treninge i za druge pozicije.
Iskreno ....! O tome ne mogu sada ni razmisljati, pre svega mi je da se uklopim u posao cabin steward i da mi tu za početak bude ok! Nije lose znati da se moze napredovati tako brzo, ali sa druge strane mi i cudno da ti to neko odmah i kaze! Verovatno naviknuta da u Srbiji mozes da napredujes tako brzo samo ako si u nekim intimnim ili prijateljskim vezama sa nadredjenima....
2- Druga stvar je sto je u toku razgovora rekla da ce mi plata biti izmedju 500-700 e  :hmm:  i da na to dolazi keš deo, kao i da kao cabinsko osoblje imam pravo i da uzimam baksis koji mi daju gosti!

Kada sam cula kako je plata mala, nije mi bas bilo drago, s'obzirom na to da sam na forumu citala da je ta zagarantovana od 750-850 za kabinsko osobje, a i drugarica preko koje sam uopste dobila ideju da se "ukrcam na brod" je imala mnogo bolje uslove. Uglavnom pri kraju razgovora je rekla da ce mi poslati u toku dana ili najkasnije sutra odgovor ali da vec mogu smatrati da sam prosla intervju i da ce mi ugovor poceti 05.05.2017. Tako smo i zavrslili razgovor. Posle nepunih 1,5 sat mi je stigao mail sa predlogom ugovora za zaposlenje i platnim listom. Iznos plate neto je 740 eura u toku probnog rada, a onda ce svakog meseca rasti po 50 eura. Eto to je to. Posto imam i dete podnecu i za taj deciji dodatak i ako bude i tolika plata i taj "tips" bude kako svi na forumu govore 450-600 eura...onda nece biti lose. Ali ako bude samo ovako...hmmm...

Pozdrav jos jednom!

Offline Hanna

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Evo i ja odgovaram, intervju prosao.

Suprug aplicirao na mjesto housekeeping, dobio ponudu od 800 eura dok je na probnom radu i kao sto alex kaze plus 50 eura svaki mjesec nakon toga. Brod je sa vecinskim njemackim turistima buduci da govori i engleski i njemacki jezik. Ugovor bi bio od 05.04