Author Topic: kako izbjeci isti brod?  (Read 2377 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
kako izbjeci isti brod?
« on: 01/February/2017 »
Zavrsio sam ugovor room service na Marineru u Aziji.. Novi ugovoe isti brod. Ne zelim da se veatim tamo. Bilo mi je dobro imam odlicne ocjene pregrst pozitivnih pol-va ali je baksis naucna fantastika. Radi se samo za platu a uz to je i previse kineza a malo nasih ljudi. Tek par u restoranu.
Trazio sam scheduleru da mi da drugi brod da ne bih da se vratim tamo ali ona kaze da moram pratit raspored.
Razmisljam da kazem da sam odbijem za kinesku vizu ili nesto? Imate li ideja kako da izmuvam to?

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #1 on: 01/February/2017 »
''Zakasnis'' na sign on date tj na let iz tebi ''odredjenih razloga''...

Cekas novu kartu, novi LOE ili vec kako ide...

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #2 on: 01/February/2017 »
Rizik mi je to. Ne bih da dobijem otkaz..A mozda da im recem da sam odbijem za vizu?

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #3 on: 01/February/2017 »
Pokvarilo ti se auto dok si isao na let, nisi uspio da stignes jbg, zima, klizavo sletio u kanal...  :D

A za vizu ti kompanija moze trziti pismeni razlog od ambasade zasto si odbijen...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #4 on: 01/February/2017 »
Dobro govori Vlado487.
A da si dobar sa onim tko vodi department, on ti je to mogao srediti još na brodu, ali sada je kasno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #5 on: 01/February/2017 »
Ma ja sam to tako dva puta uradio, kad mi se nije svidjao brod, samo ''zakasnim'' na let pa poslije obrazlozim...

Uredno se vratim na ugovor na drugi brod naravno...  :uzdravlje:

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #6 on: 01/February/2017 »
Dobro govori Vlado487.
A da si dobar sa onim tko vodi department, on ti je to mogao srediti još na brodu, ali sada je kasno.
Nije mi padalo na um da moze to da sredi. A imao sam vrhunski odnos sa svim ljudima. Bio sam prakticno jedini evropljanin u departmentu pa su me "cuvali". :D
Ja cu im reci za vizu kroz 15 dana pa sta bude jer ne bih da cekam opet. Ukrcaj bi mi trebao biti u aprilu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #7 on: 01/February/2017 »
Njiima premještaj na drugi brod unutar flote ne predstavlja nikakav problem ali treba im to javiti što prije, najbolje 3-4 mjeseca prije kraja ugovora.
Što više vremena imaju da te prebace na drugi brod, to im je lakše to napraviti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #8 on: 03/February/2017 »
Njiima premještaj na drugi brod unutar flote ne predstavlja nikakav problem ali treba im to javiti što prije, najbolje 3-4 mjeseca prije kraja ugovora.
Što više vremena imaju da te prebace na drugi brod, to im je lakše to napraviti.
Jasno jasno..Nista javljam ja da ne daju vizu pa ako budu trazili kakav dokaz reci cu ne umijem da koristim skener da posaljem

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #9 on: 03/February/2017 »
1000 uvjerljivijih razloga a on navodi ''nedaju mi vizu, ne znam da koristim skener''   :facepalm:  :pad:

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: kako izbjeci isti brod?
« Reply #10 on: 09/February/2017 »
Promijenise mi brod a evo kako. Na prvi mail gospodja scheduler nije htjela da cuje za promjenu. Na drugi mail nije ni htjela da odgovori. Onda sam je prijavio  na crew asssist. Crew assist admin je poslao  grupni mail meni i scheduler-u. U mail-u je napisao gospodji da mi sto pre odgovori i ako moze izadje u susret. Nije proslo ni dva sata dobio sam ponudu za Jewell a u narednih 2 sata stize LOE!