Author Topic: Kome se obratiti? Ne interesuje me vise toliko posao koliko da mi vrate novac ..  (Read 5043 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MILICAMV

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Unapred se izvinjavam na duzem postu.
Radim kao hostesa u restoranu na NCL u. Ugovor je trebao da mi bude 8 ipo meseci, ali zbog konstatnih bolova u ledjima koji nisu prestajali 15 dana sam poslata kuci na lecenje 2 ipo meseca pred zavrsetak ugovora. Posle silnih analiza I pregleda koje sam ja placala jer mi je receno da cu dobiti novac nazad, mi je otkriveno da imam diskus herniu. Odradila sam fizikalne terapije I posle dva meseca bolovanja dobijam papir da sam fit for duty without restriction. Tu pocinje I problem. Saljem mailove medical timu da proverim sta se desava sa mojim slucajem odnosno statusom I zasto nisam dobila novac za lecenje koje treba da mi refundiraju I ne dobijam nikakav odgovor. Zvala sam glavnu doktorku koja mi je rekla da posaljem ponovo racune I da ce mi javiti  za par dana sta su odlucili. Od tada je proslo 5 meseci, I pored silnih mejlova koje sam poslala sta se desava sa mojim slucajem I zasto nisam jos uvek dobila novac koj treba da mi refundiraju, dobila sam odgovor samo na jedan da ce proveriti. Poslala sam na kraju mail adminu broda na kome sam radila I objasnila problem. Zamolila sam ih za pomoc da mi posalju mail ili contact nekoga sa kim mogu da popricam I vidim sta se desava, posto je ocigledno da od medical tima necu dobiti odgovor. Dobila sam mail u kome se izvinjavaju ali mi ne mogu nikako pomoci, da je medical team glavan u mom slucaju I da su moj mail prosledili njima. Naravno nisam ni na taj mail dobila odgovor. Sta raditi u ovakvom slucaju???Iiskreno ne interesuje me vise toliko posao koliko da mi vrate novac koj sam dala na lecenje, a suma nije mala pa ne mogu tek tako da predjem preko toga. I da naglasim da ne mogu da ih tuzim jer ne mogu da dokazu povredu na radu, posto moj posao ne zahteva da nosim nesto preterano tesko...

hvala unapred

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Kome se obratiti
« Reply #1 on: 02/February/2017 »
Da li si imala operaciju, ili si fizikalnom teraojim rijesila problem? Ti troskovi ne bi trebalo da predju 500/1000$ a cudi me da kompanije nece da plati toliku sumu.  A sto se tice to da ne mozes da ih tuzis, nije tacno. Za pocetak se obrati sindikatu koji stiti prava pomoraca pa im objasni sve u mailu. Imas formu da ispunis na sajtu.


http://www.nsu.org/

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kome se obratiti
« Reply #2 on: 02/February/2017 »
Ne čudi me takav odnos bilo koje kompanije iz ove industrije prema radniku. Ti si za njih problem, i tako se prema tebi odnose.
Pare ćeš vjerovatno nekada i dobiti, ali mislim da posao možeš zaboraviti.
Što se tiče metoda pritisaka na njih, bojim se da ih nema, ili su ti neisplative. Možda ovo što RookieMNE spominje, ali teško da će to uopće doći do NCL-a.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MILICAMV

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Tacna suma je 1460 eura. Razlog zasto je ispala toliko jeste zato sto su me poslali u najskuplju kliniku Bel medic, I posto nisu znali zasto ja imam konstatne bolove slali  su me od jednog doktora do drugog. Svaki od njih dok je odradio pregled I uradio analize stigli smo do te sume...dobila sam samo 160 eura povracaja od citave sume. Nisam operisala discus samo sam isla na fizikalne terapije. A sto se tice tuzbe, cula sam se sa advokatom iz Majamija ( crew advocacy center ) I gospodin je rekao da ne moze da me zastupa zato sto je moj slucaj slab.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
A tu ide tuzba nema puno mudrovanja, jer si zavrsila karijeru sa tom kompanijom...

Znam dvije osobe koje su imale isti problem kao i ti, i presudjeno je u njihovu korist...

Ne brini platice oni tebi kad tad, budi strpljiva...  :uzdravlje:

Offline MILICAMV

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Razumem ja tebe u potpunosti ali kome se obratiti. Pronasla sam advokata ali kao sto sam vec rekla gospodin tvrdi da je moj slucaj mlak a za novac da ih non stop pritiskam I da ce mi kad tad vratiti...

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Na Carnivalu je djevojka dobila 80 000$ imala je povredu meniskusa, a to je inace cesta povreda kod sportista i uspjesno se lijeci...

Dobila je toliki novac jer ju je Carnival tako reci sutnuo, nije joj platio lijecenje, samo kartu kuci...

Inace za meniskus po regularnom sporu ne bi dobila vise od 10 000$ i to je pitanje...


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ali ta devojka koja je dobila odštetu je imala težak posao i povredila se na radu, a milica nije.
Dobro joj reče advokat, to je mlak slučaj, i nema tu para za njih. Puna su im usta zaštite crew membera, ali ako nisi slomio ruku, nogu ili kičmu, baš njih briga.
Najbolja opcija je da svakim tjedan dana šutneš email kompaniji, kad tad ćeš dobiti pare, a ako baš hoćeš raditi na kruzeru, imaš druge kompanije, mada, ne znam šta možeš prihvatiti sa takvom povredom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Bel Medic je skup ko vrag al stvarno jesu sjajni (barem po mom iskustvu). Zar NCL nema neko osiguranje?
Meni je racun u Bel Medicu bio skoro 4 hiljade evra i sve je pokrilo Princessovo VAC MEDICAL osiguranje. Cak su mi refundirali i nekih 500 evra racuna za lekove i prevoz. Moj problem nikakve veze nije imao sa poslom na brodu vec nesto sto vucem vec 20 godina....

Cudi me da se NCL prenemaze za tih 1400e sto uopste nije neka cifra.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline MILICAMV

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Sve ja vas razumem. Ali ja ne mogu da verujem da sam dobila trajnu povredu zbog koje sam osudjena citav zivot da moram da biram sta cu da radim, fakticki sutnuta iz kompanije bez I jedne reci I bez refundacije za lecenje I da se ne mogu nikome obratiti I da nemam nikakva prava  :facepalm:

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
pronadji na fejsbuku stranicu CRUISE LAWS NEWS, advokat JIM Walker, pa se njim obrati ili idi na sajt http://www.cruiselawnews.com/promo/contact/


a imas i jos jednu adv, kancelariju koja ima predstavnika sa nasih prostora https://www.facebook.com/milorad.stojisavljevic.9?hc_ref=SEARCH

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Sta je sa advokatom Miloradom Stojisavljevicem, jesi li njega kontaktirala?!

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Sta je sa advokatom Miloradom Stojisavljevicem, jesi li njega kontaktirala?!

Imas i ovu stranicu na FB rade nasi ljudi https://www.facebook.com/PovredjeniPomorci/?fref=ts

Ti moras da preduzmes nesto, i pored refundiranja troskova lijecenja trebas da dobijes i naknadu, kicma je u pitanju...

Treba samo biti uporan i naci ko ce da te zastupa...

Spremi svu dokumentaciju sta god da imas, spremi na racunar da mozes slati advokatima koji rade iskjucivo ove slucajeve...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Džaba svega, sve su to veliki super lawyer-i, ali ako ne vide veliku sumu para u svojem džepu odmah i sada, ništa od toga.
Malo smanjite gledanje američkih serijala o pobjedi pravde nad nepravdom, realnost je drugačija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MILICAMV

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Hvala svima na savetima I odgovorima. Kontaktirala sam I Milorada. NCL je zastitio sebe kao beli medved tako da moj slucaj ne bi mogao nista da promeni.