Author Topic: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!  (Read 12050 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Evo jednog klipa za sve one koji smatraju da je posao na kruzerima lose placen posao,
(medju kojima sam bio i ja dok nisam odgledao ovaj klip)...
Evo ukratko o cemu se radi:Reportaza je o britanskim vojnicima u avganistanu,radi se o mladim momcima
koji su dobrovoljno otisli u avganistan u prvim borbenim redovima tj. kao pesadija.
U najvecem broju slucaja oni prvi ginu  :pop1:
Oni su verovali ili ne placeni 1000 funti (1140E) mesecno,tako da razmislite malo pre nego sto kazete da je
posao na kruzerima lose placen posao  :deda:


[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=9_XdjqIU4DQ[/yt]




Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #1 on: 13/April/2011 »
Bravo za post fox ! Podržavam ! Ako ćemo sa aspekta plaćenosti posla u Srbiji onda je poso na kruzerima odlično plaćen za posao koji se obavlja. Ja sam radeo po 19 sati dnevno, sedam dana za redom ( pa sedam dana free pa ponovo)u Srbiji za 15 500 dinara kao kuvar( oko 150 evra)! Ako ćemo sa aspekta radnog vremena u USA i plate posao je možda plaćen na donjoj granici ali radno vreme je preterano. Kada bi neki Amerikanac u Američkoj firmi radeo 12/15 sati na dan, mislim da to njihov zakon ne dozvoljava, zato i registruju brodove u drugim zemljama. Sve jedno meni odgovara  :haha:

Offline Boba79

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #2 on: 14/April/2011 »
Zdravo svima :)

Izvinjavam se ako mi je negde u iscitavanju foruma promakla svezija informacija na ovu temu, ali zaista bi mi znacilo ako neko zna pravo stanje stvari oko plate na Carnivalu, za Assistant Waiter.
Naime, nakon intervjua sam tek saznala da je prvih 90 dana kao probni rad za minimalnih 1035.75$.Da li bih nakon tog perioda mogla da ocekujem neku vecu zaradu?
Posto mi je ovo prvi buduci ugovor, u toku  su pripreme oko lekarskog pregleda i ostalih troskova koje cu imati vezano za agenciju E.power itd., a obzirom da planiram da se vratim kuci, molim za savet i misljenje da li je moguce vise zaraditi od ponudjenog i od cega to zavisi?


Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #3 on: 14/April/2011 »
To uopšte nisu male pare za početak ! Na Princess Cruise brodovima buffet stewardi i waiteri rade za po 50 USD mesečno od firme,ostalo im je tip.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #4 on: 15/April/2011 »
Zdravo svima :)

Izvinjavam se ako mi je negde u iscitavanju foruma promakla svezija informacija na ovu temu, ali zaista bi mi znacilo ako neko zna pravo stanje stvari oko plate na Carnivalu, za Assistant Waiter.
Naime, nakon intervjua sam tek saznala da je prvih 90 dana kao probni rad za minimalnih 1035.75$.Da li bih nakon tog perioda mogla da ocekujem neku vecu zaradu?
Posto mi je ovo prvi buduci ugovor, u toku  su pripreme oko lekarskog pregleda i ostalih troskova koje cu imati vezano za agenciju E.power itd., a obzirom da planiram da se vratim kuci, molim za savet i misljenje da li je moguce vise zaraditi od ponudjenog i od cega to zavisi?


Plata ti je ceo ugovor $1050, dok ne dobijes promociju. Moguce je da u posle prvih 3 meseca predjes da radis u room servicu gde mozes da uzmes neki extra tip od gostiju, posle tog perioda te prebacuju na lido gde nemas tip i radis za fixnu platu svoju. Kad dobijes promociju plata ce ti biti veca, sledeca pozicija na koju mozes ici je assitant team waiter.

Offline brijac

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #5 on: 20/August/2011 »
Plata ti je ceo ugovor $1050, dok ne dobijes promociju. Moguce je da u posle prvih 3 meseca predjes da radis u room servicu gde mozes da uzmes neki extra tip od gostiju, posle tog perioda te prebacuju na lido gde nemas tip i radis za fixnu platu svoju. Kad dobijes promociju plata ce ti biti veca, sledeca pozicija na koju mozes ici je assitant team waiter.
koja se plaća može očekivati za tu poziciju?

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #6 on: 27/February/2012 »
http://www.youtube.com/watch?v=WXh1tW16V-8

Meni se to nekad ovako sve cini !

Offline svaus

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
  • Run while you're young
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #7 on: 27/February/2012 »
Posao na brodovima je jako dobro placen prema ovome sto je tu kod nas,,npr.moj frend zaposlio se ima 18 god i radi u trvornici koja radi opremu za trgovine i skladista,,ima oko 3500-4000 placu ,a onda dok si odbije za jucinu,zagorivo i sto mu ostane???<,jos ako ima kredi za motor ili sl..nist,,zato je posao na kruzerima dobro placen posao:))

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #8 on: 27/February/2012 »
Slazem se. Posao ne Kruzeru je dobro placen u slucaju da mi nick na forumu Majstor. :)

Ja bih bio zadovoljan, al posto mi natal ne slazem se da je dobro placen. :)

Moje misljenje naravno. :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #9 on: 27/February/2012 »
koji su dobrovoljno otisli u avganistan u prvim borbenim redovima tj. kao pesadija.
U najvecem broju slucaja oni prvi ginu  :pop1:
Oni su verovali ili ne placeni 1000 funti (1140E) mesecno,tako da razmislite malo pre nego sto kazete da je
posao na kruzerima lose placen posao  :deda:

Ne vjeruj ni ti svemu sto procitas. To za te plate je tacno, samo sto ti momci idu tamo sa razlogom (ukoliko ne iz obaveze) i imaju kod kuce veliki niz pogodnosti u zivotu, sto se tice poreza, i slicnih stvari.
Posao na kruzerima je dobro placen, u zavisnosti sta i koliko radis. To je jasno kao dan. I kod kuce je tako. Imas ljude koji rade za sicu, na primjer prodaju novine u nekom kiosku, a imas i one sa debelim novcanikom.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #10 on: 27/February/2012 »
Ova anketa puno govori, obzirom da mogu glasati samo veterani:



Sad jel $1.000 dobro ili loše, to je individualno

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=742.0;viewResults
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svaus

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
  • Run while you're young
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #11 on: 27/February/2012 »
Ova anketa puno govori, obzirom da mogu glasati samo veterani:



Sad jel $1.000 dobro ili loše, to je individualno

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=742.0;viewResults


sefe sve ovisi tko je iz kakvog kraja,,kakav posao ima i posao na brodu sigurno nije za lijencine i ljude koji mnogo pregovaraju,,,koliko sma ja shvatio citajuci forum,,ljudi na brod idi vecinom iz razloga da je dobra zarada,jer trebaju pare za obitelj,da vide svijet,a neki kao i da isprobaju dali to mogu,,,

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #12 on: 29/February/2012 »
nikad ne znas sta te ceka... ja sam na sajtu Safe Cruise video da je plata za moju poziciju $1200 i bio sam zadovoljan sa tim. U toku intervjua sam saznao da je plata ipak $1400. Bio sam srecan ko mali majmun... +200 mesecno, do jaja! Kada sam dobio ugovor, plata je AU$1800, sto je skoro $1900.

Na kraju, primam mesecno oko $700 vise nego sto mi je receno kada sam krenuo u celu pricu. Nemojte da vam se samo dolari vrte u glavi. Brod je cudna stvar, nikad ne znas sta ce da te snadje...dobro ili lose.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svaus

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
  • Run while you're young
    • View Profile
Re: Posao na kruzerima-lose ili dobro placen posao?!
« Reply #13 on: 29/February/2012 »
sve oviso o sreci,,ako nemas srece u zivotu,naje*o si :P oT