Author Topic: Carnival, junior hostess ili Steakhouse server  (Read 2217 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Cao ekipa,
Evo listam forum, i startala sam konacno sa dogovorima oko odlaska na brod, ganjam godinama ali nemam iskustvo u restoranskom dijelu, pa je jako tesko islo, a neke druge opcije nikako da iskrsnu. Nije mi se kod nas u CG sticalo iskustvo konobarice. Uglavnom, pozicija je za Junior Hostess ili za steakhouse server al mi je receno da je tu pocetna pozicija alakart konobarica... Ima neko iskustva za ove pozicije? Ja sam vise za hostesu zainteresovana
There can be miracles when U believe

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival, junior hostess ili Steakhouse server
« Reply #1 on: 06/February/2017 »
Zar nije Hostess iznad servera? Kako ćeš biti hostesa ako ne znaš posao servera?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: Carnival, junior hostess ili Steakhouse server
« Reply #2 on: 06/February/2017 »
Rekli su mi iz agencije da su te pozicije razdvojene i da je junior hostesa docek gostiju, smjestanje za sto i ispracanje...
There can be miracles when U believe

Offline Creative

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Carnival, junior hostess ili Steakhouse server
« Reply #3 on: 13/February/2017 »
Junior Hostess je pozicija kojom ces uglavnom biti vezana uz front desk u dinning room-u, uvijek za vrijeme vecere, a dorucak i rucak ti ovisi o rasporedu. Otprilike izgleda ovako. Dolazis 15 minuta prije dorucka i stanes pred vrata restorana, otvaras ogromna fire screen vrata i pustas goste. Smijes se ko blentava, pozdravljas ih, uzimas menije i cekas da Restaurant Hostess (1 rang visa pozicija) zada gostima stol. Vodis goste za stol, das im menije, vracaj se natrag, repeat do zatvaranja. Ovisno o rasporedu, rucak radis na Lidu gdje se seces okolo i ispitujes ljude kako je, dal' sve stima. Junior Hostess za veceru radi u Your Time Dinning-u isto sto kao za dorucak - sjeda goste. Posao nije rocket science nikako, no ogroman minus je psihicki napor. Naime, podlozna si svim mogucim glupavim pitanjima i ispadima bijesa gostiju, pogotovo kada radis YTD za vrijeme vecere. Kriva si sto su cekali dugo, sto dizalo ne radi, sto im je zastopan WC... Uz ljude koji rade u Guest Services bit ces najbolje informirana koliko neprijatni gosti mogu da budu (nacionalnost ovdje ne igra ulogu). Cesto ce te konobari gledati preko nisana jer im sjedas nove goste uslijed servisa. Dobra vijest je da si dio staffa pa imas lijepu kabinu koju ti cisti netko drugi, a i jedina ces u restoranu imati breakfast off (opet ovisi o matre'd, brodu, poklapanju zvijezda u raznim galaksijama itd...). Placa ti je 1200 $. Uglavnom, hostesi je posao da se zivcira. Nerijetko se dogodi da je matre'd "informaticki nepismen" pa te zapadne njegov paperwork u kancelariji nakon vecere.

Ako imas priliku odi radit u Kucu od Shnicle i mani se hostese. Tamo mi radi zena, pa ti mogu potvrditi da je to jedna od boljih pozicija opcenito u cijelom Food Operationu. Kao prvo, odradit ces Stakehouse koledz, dva tjedna i onda dobit assignment na drugi brod, prema potrebi rotacije u kompaniji. To puno znaci jer kada dodjes na radno mijesto znat ces kud i kako, koja je procedura, razmisljat ces 2 koraka unaprijed. Kao konobar u Dinningu mogu ti reci da to puno znaci. Dao bih sve da sam imao ikakav trening. Raspored im je super i zapravo ces jedino radit od 5 navecer do 11-12, special cleaning nekad i do 2 ujutro. Do vecere radis smijesne poslove poput setupa ili rezervacija, cooking demo, sve to poprilicno lagano ispadne, 1-2-3 sata. Ovisno o menadjeru nekad dobijes i dinner off. Ako nema puno rezervacija, postoji rotacija i zna se ko je kad dinner off. Naravno, zna nekad zagustit kada imas preko glave rezervacija, kada gosti kasne ti trcis, ali moje skromno misljenje stoji - bolje na Carnivalu u Rest. Dept. nemoze biti. Dio si crew-a, iako je nekada pozicija spadala u staff. Placena si oko 2000 $ mjesecno i to je obzirom na obujam posla odlicno. Plus jedina pozicija na kojoj imas pravi off - zavrsis s vecerom i drugi dan tek u 5 na veceru.

Ako ti je automatski ponudjen stakehouse, nemoj biti luda. Junior Hostess ide u Restaurant Hostess sto je malo bolje - ko neki nizi menadjment. Tek onda imas placu ko Stakehouse Server otprilike. U Kuci od Shnicle jedino napredovanje koji ti predstoji je u Stakehouse Menadzera, sto se uz trud, zalaganje i dobre komente od gostiju da postici u 3-4 ugovora. Nemas posla sa Maitre'd i Food Operations menadzer te obicno tretira okej. Napokon, radis u jedinom a la carte restoranu, na vecini 2.0 brodova i jedinom. Na novijim brodovima postoji Cucina i Jiji, slicno Kuci od Shnicle, iako ne isto po zaradi.

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: Carnival, junior hostess ili Steakhouse server
« Reply #4 on: 16/February/2017 »
Hvala ti puno, mnogo si mi pomogao, ocekujem vijesti agencije s obzirom da me onaj Talent test zeznuo :)
There can be miracles when U believe