Author Topic: Zagreb 06-07.02. Tech pozicije za Carnival Cruise Line  (Read 1817 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Pozdrav svima na forumu! Šefe i ostala stara mornarska gardo kapa dole.

Zagreb, 06-07.2.2017.
Pozicije koje su bile za ta dva dana intervjua su bile tehničke. Lično javih se za Video tech-a moja devojka za Tech Menagera. Oboje smo prošli i dobili danas potvrdu da smo dobili poslove i čestitke iz agencije.

Pa hajde da krenem redom i da pomognem ostalim ljudima sa informacijama koje sve zanima a to je kako, šta, kome i čemu na intervjuu.
Mi smo konkretno bili 07.02. tako da o 06.02. ne mogu govoriti ali mogu samo da pretpostavim da je priča donekle bila ista.
Dva ispitivača, jedan je Amerikanac on je bio zadužen za sve ostale pozicije pod enterteinmentom a drugi ispitivač je momak Ivan pretpostavaljam iz Hrvatske, on je bio zadužen isključivo za Video section ili Vam za video tech.
Bilo nas je taj dan ukupno 8 kandidata. 4 na video tech a ostalih 4oro kod Amerikanca za sve ostalo. Pod ostalo su bili Audio, Floor, Tech Menager and Lights.
Intervju kod Ivana je trajao u proseku oko 20tak minuta po kandidatu. Dok smo čekali na red, radili smo Marlins Eng test. Zahtevnost za prolaz na njemu vezano za tech pozicije je bio 90%. Ja sam imao 87% i prošao sam tako da nije 100% rigorozno da se baš gleda tih 90.
Ivan moram reći je veoma prijatan i lak za razgovor, dodao bih da je intervju bio kao jedan ispit na faxu ali sa veoma casual profesorom.
Kako sam ušao ustao je, pozdravili se i upoznali. Rekao mi je da sednem i počeli smo...
"Can you please tell me something about your self?"
Napominjem svima, da je ovo izuzetno BITNO pitanje i vama koji idete na intervju ne mogu dovoljno objasniti koliko je bitno da se spremiti sa pričom za isto. Evo jedan tip.
Najviše u 1-3 minuta sabite celu vašu radnu i životnu priču. Ovo Vam je jedini momenat koji ćete imati na intervjuu da prodate samog sebe kompaniji. Ovo Vam je jedino pitanje gde možete sami da kažete sve što imate sažeto jer sve do kraja odgovarate na pitanja, general and technical.
Dakle spremite dobro Vaš odgovor.
Nakon tog pitanja krenula su sama suva tehnička pitanja.

1 konektori (VGA, DVI, HDMI, BNC, RCL, XLR...)
Koji je koji, pokazuje na slici, zašta koji služi)
2 kablovi (coax) i kakve vrste signala postoje(composit i component) da li znam koji je koji
3 sateliti ( šta je potrebno za ostvariti satelitski signal i šta je od opreme za isti potrebno)
4 PC and Networking ( šta je statična a šta dinamička IP, šta je IP, koje su komponente u PC i šta je najbitnije od komponenti, šta je MAC adresa, da li dva ista uređaja mogu imati istu MAC adresu), slika pozadine ploče i da kažem sve ulaze koje znam na slici(USB 3.0, DVI, PS/2, HDMI..)
5 Video rezolucije ( koja je rezolucija kod full HD(1080), NTFC i PAL, sta je progresive a sta interlejs, ako snimamo neku trku koju bi verziju koristio i zasto? Šta je alpha chanell i zašto je bitan u broadcastu i montaži.
6 Kamera ( sta je white balance i kako bi ga uradio evo upravo ovde gde smo(sobno svetlo), sa kojom sam radio kamerom(naveo sam sony 170), u kojoj visini se drzi kamera prilikom snimanja intervjua( u visini očiju) i ako se dvojica snimaju jedan je viši a drugi niži kako bih snimao(u visini višeg bi bio reper kadra)
7 Audio XLR (šta je i zašta služi), Kako se zove mikrofon koji se kači za intervju (lavalier ili bubica) i kako se povezuje na kameri.
Ovo bi bilo onako iz glave čega se sećam ali ako se ne varam to bi bila sva pitanja koja su mene zakačila.
Recimo da sam znao 80% odgovora na pitanja i bio je zadovolja svime. U svakom slučaju pitao je da bi imao uvid u moje znanje i koliko raspolažem istim.
Ako imate pitanja rado ću odgovoriti i pomoći svima Vama.
Sve najbolje Vam želim i za kraj jedan savet.
Samopouzdanje, smirenost i vera u samog sebe i svoje sposobnosto i znanje. To Vam je 60% ishoda. Bez gledanja u pod, razvlačenja rečenica, bez prekrštenih ruku i pušači iskulirajte sa cigarama do kraja intervjua.
Pre svega... OPUSTITE SE i OSMEH NA LICE!
Oni su tu da Vam daju posao a ne da Vam daju otkaz.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)