Author Topic: Concierge na Royalu  (Read 964 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Concierge na Royalu
« on: 14/February/2017 »
Volio bih doznati što je više moguće o Concierge poziciji na Royalu.

Znam kako to funkcionira na NCL-u pa bi me zanimalo je li to isto tako i drugdje ili je drukčije.
Na NCL-u je concierge dosta drukčiji posao od onoga u hotelima koji ga imaju i prilično je teško dobiti tu poziciju jer je to pozicija koja mlati gadnu lovu na kompaniji na kojoj lova baš i nije neka. O
bično je jedan po brodu, a na ovim najvećima (od Epica pa dalje) ima još i Assistant Concierge.
Na NCL-u je Concierge desk u biti recepcija za Heaven area a to je povlašteni dio broda za goste koji su bookirali najekskluzivnije smještajne jedinice na brodu, moglo bi se reći da je to nekakav luxury cruise experience na mass market brodu.
Da, zvuči nevjerojatno, ili ima i onih koji imaju svu tu lovu ali još uvijek žele krstariti s NCL-om umjesto s nekom luxury cruise kompanijom.

Concierge osim standardnih zadataka još rukovodi i timom butlera (i kao rezultat toga imamo čudnu situaciju u kojoj su butleri dio Guest Services departmenta), pa je to možda razlog zbog čega su većina Conciergea na NCL-u zapravo bivši butleri koji su napravili crosstraining i kao takvi deficitarni u nekim poljim u kojima ne bi trebali biti.
S druge strane, mnogi u Guest Services ni ne pokušavaju jer znaju da bi predugo čekali da im se otvori prilika, a čini mi se i skoro pa nemogućim aplicirati izvana za to.

Kakva je situacija na Royalu? Vidim da trenutno imaju otvorenu poziciju pa se pitam je li moguće upast izvana a ne isključivo transferom s druge pozicije?