Author Topic: Restaurant Department (Buff. Steward, Ass. Waiter, Waiter)  (Read 184171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zarkov

  • Guest
The Food and Beverage Department (Restaurant)

The restaurant division is responsible for all of the dining rooms, restaurant, the galleys (kitchens), clean up and provisions. The Food and Beverage Director runs this department. The dining room manager, or maitre d', takes care of seating arrangements, service, and oversees the wait staff for the main restaurant (dining room). Under the maitre d' are the head waiters, and each of them is responsible for several waiters and busboys. Even though ass. waiters and busboys are considered entry level positions, many cruise ships prefer those with previous experience from a restaurant or hotel dining room on their resume / CV. The Food and Beverage Department on a cruise ship offers the following restaurant jobs: Maitre D' / Restaurant Manager, Dining Room Head Waiter / Waitress, Dining Room Waiter / Waitress, Dining Room Assistant Waiter / Waitress,  Dining Room Junior Waiter / Waitress,,  Buffet Steward / Stewardess.

Buffet Steward / Stewardess (serving meals, drinks, cleaning tables) - No experience required, some experience preferred. Basic English Language knowledge required. Salary range: $900-1300 U.S. per month, depending on gratuities (tips) from passengers. Strong possibilities for promotion to Bar Steward, Junior Waiter, Assistant Waiter and Waiter.

Dining Room Junior Waiter / Waitress (assisting dining room assistant waiters, serving meals and drinks) - Some experience required. Fare English Language skills required. Salary range: $1200-1800 U.S. per month, depending on gratuities (tips) from passengers. Possibilities for promotion to Dining Room Assistant Waiter.

Dining Room Assistant Waiter / Waitress (assisting dining room waiters in the food and beverage service, serve passengers as directed by the waiter) - Experience required. Good English Language skills required. Salary range: $1400- 2100 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Dining Room Waiter.

Dining Room Waiter/Waitress (serving passengers, explain the dishes, make recommendations, supervise assistant waiters assigned to their tables) - lots of experience and fluent English Language skills required. Salary range: $2200-3800 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Dining Room Head Waiter.

Dining Room Head Waiter/Waitress (responsible for a certain serving station in the dining room, supervises all waiters) - lots of restaurant and prior cruise ship experience in related position required. Fluent English Language skills required. Salary range: $2600-4700 U.S. per month, depending on gratuities from passengers.

Maitre D'/Restaurant Manager - takes care of seating arrangements, service, and oversees the wait staff for the dining room. Under the maitre d' are the head waiters, and each of them is responsible for several waiters and busboys. Fluent English Language skills required. Salary range: $3400-5200 U.S. per month, depending on the cruise line and gratuities from passengers

           

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
naravno ja prvo diplomacki ako nemoze onda idemo ruzno  :D

kako sto sam obecao sta treba da budete konobar:
1.volja i zelja
2.malo mozga
3.malko vise spretnosti
4.moc ubedjivanja
5.osmeh (znaci kad vam se place morate imat osmeh od uveta do uveta)
6.smisao za humor
7.poznavanje elemenatranih stvari ugostiteljstva
8.kucno vaspitanje
9.zelja za ucenjem
10.ljubaznost

bez ovih 10 osnovnih stvari koje sam napisao nemojte ni da pomisljate postanete konobar jer ako Vam ovo neide djabe se trudite jel vi od plate nezivite zavisite od tipsa, ako mu niste sposobni uzet zadnje pare iz novcanika onda niste ni k od konobara zasto jel samo pravi konobar ce Vam uzeti pare iz novcanika  da bas kod njega potrosite hteli Vi ili ne.Morate ljude uspeti ubediti da nesto naruci ono sto ste vi zamsili li jel znate da opet Vas tips zavisi od kuvara koji Vam hranu sprema jel ako on dobro odradi Vama je tip zagaratovan.Znaci sa kuvarom mora te bit na prst u bulju ako mislite zaradjivati dobro, sve ovo Vam pricam iz licnog iskustva iza mene stoji ime i glas u Novom Sadu, zelim samo da Vam pomognem da iza Vas stoji isto nije svejedno kad Vam dodje neki debil ili neki poslovni covek koji ce Vam ostaviti mesecnu platu u tips.Niti se hvalim niti nista samo zelim da Vam objasnim kako fukcionise masinerija zvana turizam odnosno njen deo ugostiteljstvo , nemoj te se smejati ljudima koji zavrse ugostiteljsku skolu, jel 99% njih moze od Vas nparaviti taku budalu da niste ni svesni svoje nesvesti(kaze moj bivsi tast)... da imate pojma kad vas nesto pitaju ... inace ja sam proveo 7-8 god ugostiteljstvu od obicnog konobara do sefa sale sa sve tri razreda srednje skole... jedino mi je zao sto nisam imao novaca da iskolujem do kraja...Znaci ako nekom treba pomoc javite pomoci cu u svim domenima...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dining Room Junior Waiter / Waitress (assisting dining room assistant waiters, serving meals and drinks) - Some experience required.
Fare English Language skills required. Salary range: $1200-1800 U.S. per month, depending on gratuities (tips) from passengers.
Possibilities for promotion to Dining Room Assistant Waiter.

Dining Room Assistant Waiter / Waitress (assisting dining room waiters in the food and beverage service, serve passengers as directed by the waiter) - Experience required. Good English Language skills required. Salary range: $1400- 2100 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Dining Room Waiter.

Dining Room Waiter/Waitress, (serving passengers, explain the dishes, make recommendations, supervise assistant waiters assigned to their tables) - lots of experience and fluent English Language skills required.
Salary range: $2200-3800 U.S. per month, depending on gratuities from passengers. Possibilities for promotion to Dining Room Head Waiter.

Dining Room Head Waiter/Waitress, (responsible for a certain serving station in the dining room, supervises all waiters) - lots of restaurant and prior cruise ship experience in related position required. Fluent English Language skills required.
Salary range: $2600-4700 U.S. per month, depending on gratuities from passengers.

Maitre D'/Restaurant Manager - takes care of seating arrangements, service, and oversees the wait staff for the dining room.
Under the maitre d' are the head waiters, and each of them is responsible for several waiters and busboys. Fluent English Language skills required.
Salary range: $3400-5200 U.S. per month, depending on the cruise line and gratuities from passengers.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

nsta

  • Guest
Pozdrav :)

Evo ja bih prva voljela cuti neka iskustva u vezi tog departmenta? pa ako netko ima kakva iskustva, neka slobodno podijeli..  :D

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Kako se pokazes i dokazes tako ces i napredovati.Neko za mesec,dva neko za deset...U svakom slucaju neces ostati neprimecen ako si dobar radnik i postujes pravila.Moja prijateljica je pocela tako sto je gulila krompir,prala sudove,brisala pod u crew baru..Mislite li da je bilo lako?Danas je menager nekoliko restorana na najluksuznijim brodovima,ali prosla je godine i godine rada na brodu da bi dogurala do te pozicije..Decko mi je takodje otisao pre dva meseca,isto radio u crew baru dve nedelje,zatim presao kod kapetana radio,posle u gl,restoran..Menadzer je bio zadovoljan njegovim radom.Trenutno radi na dva radna mesta,jel ih nema dovoljno ali kaze da izdrzava.Ako se i zrtvuje,bar zna da ce mu se isplatiti toliki trud inace ne bi ni isao da radi.Imaju toliko posla da jedva stigne da se javi i kaze da je dobro zasad.To mi je i najvaznije,da se uklopio a da je tesko jeste al sta je tu je -()- Bilo kako bilo oni vas ne teraju da izgurate svih 6 ili 8 meseci,ako smatrate da se niste pronasli na takvom mestu.Uvek mozete da se vratite kuci i nastavite da zivite zivotom koji ste vodili i do sad.Na vama je da odlucite... +U+
tmia

klosar

  • Guest
na Carnivalu postoji sansa da ga posalju na coledge u prvom ugovoru ako se pokaze jako dobar ili ako ima malo srece i dodje na brod s nasim menagementom. ali vecina ljudi odradi prvi ugovor kao asst waiter i onda u drugom ugovoru idu na coledge.
nama je objasnjeno da je asst waiter pozicija neka vrsta treninga za dining room. trebas proci od crew/staff/officer messa, room service i lido i onda na kraju ugovora salju ljude u dining room da pomazu. tako je barem s nasim ljudima, filipinci i slicni pocinju od galley stewarda i napreduju puno sporije. nasi ljudi su nakon 2 ugovora vec head waiteri.

sefe, nije posao asst waitera lagan, lagan je onoliko kolko zabusavas i kolko su strogi supervisori i ovisi kolko ljudi radi tamo. vjerojatno zavisi od broda do broda, ali ja nemam vremena nekad ni za rucak a radim u crew messu.

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
E bre ljudi, shvatite vec jednom da napredovanje zavisi od broda do broda, i od situacije na istom.
Ako im je frka, i imaju manjak ljudi u restoranu, naravno da ce da unaprede brze nego obicno ljude iz crew bara. Sigurno nece nekog novajliju odmah da ubace tamo!
100 ljudi 100 razlicitih iskustava! Period!

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Ma izgurace,kako nece...Koliko sam razumela svima je prvi mesec najtezi i kad to prodj sve je lakse.Nego kako 8 zar ne ostaje 6 meseci?Meni se drug vratio sa Carnivala skoro bio je 6 meseci u g.shopy i tu su plate zaista male ali inajvise slobodnog vremena imas...Koliko sam ga razumela na Carnival uglavnom idu 6 meseci..Za druge ne znam valjda zavisi od pozicije.Jel ti muz na Car.Inspiration ili je neka druga kompanija u pitanju Cunard,Princ.?Kako komunicirate,jel uspeo da uzme amer.karticu..jeftinije je! :pop:
tmia

J_Miss

  • Guest
Pozdrav ljudi! 
Dobila sam mesto buffet stewart na princess-u ali bih trebala da prodjem neku obuku kada se ukrcam, moze li mi neko reci nesto vise o tome?
I ujedno zna li neko koje se pozicije mogu dobiti tj.ako se ukaze prilika da biramo na koju stranu bih trebala ici (na sta se usmeriti?)

Offline Nenad79

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hajde i ja da overim forum. Aplicirao sam za posao assistant waiter-a na Royal Caribbean te cekam sledeci intervju.
Pratim ovaj forum, kao i sve ostale sajtove koji informisu o poslu na brodu, vec godinu dana.

Pozdrav svima!

Offline denny999

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Puno pozdrava kolegama

Pisem po prvi puta na forumu, pa da malo i ja ponesto napisem
Trenutno radim u njemackoj po struci sam konobar i radim u vecem restoranu (1000 stolica :run:) u ugostiteljstvo sam prosao sve radio sam na expluzivnim mijestima tako da imam bogato radno iskustvo iza sebe
Imam pitanje za vas posto imam zelju da radim na brodu

dali svi dobivaju mijesto assistent waiter u prvom ugovoru?

dali se moze aplicirati odmah za bolju poziciju?

kad prolistah forum i zakljucim ono svi odlaze u konobare a pojma nemaju o ugostiteljstvu

Gospodo moja ja radim i tu njemackoj po 14 sati na dan i znam drzat na ala cartu po 120 osoba uz to radim organizaciju te pisanja i ugovaranje menu-a

posto mi je dosta zaj.... sa radnom dozvolom zelim se okusat i na brod ali fakat necu pristat na poziciju ass. waiter pa da sluzim crow

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Koliko traje koledz za asist.waiter na brodu tj teamwaiter na Carnivalu?
Neko je pisao nedelju,dve al nisam sigurna tacno.... oT
tmia

Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Imam i ja pitanje..
Interesuje me kakva je organizacija u restoranima. Konobari drze svoj sto ili svoj reon ili je nebitno kojem stolu se prilazi?

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
@denny999
Sigurno mozes na razgovoru da trazis bolju poziciju.
Objasnis lepo agentu sta si radio, ispricas svoje iskustvo i verujem da bi bez problema dobio neku poziciju da nije ass. waiter.
U svakom slucaju, i da ti ponude nesto sto ti ne odgovara, mozes lepo da im se zahvalis na ponudi i odbijes.
Ali mislim da bi sa tvojim iskustvom vise nego sigurno dobio dobru poziciju.

Probaj, nista te ne kosta.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Puno pozdrava kolegama

Pisem po prvi puta na forumu, pa da malo i ja ponesto napisem
Trenutno radim u njemackoj po struci sam konobar i radim u vecem restoranu (1000 stolica :run: ) u ugostiteljstvo sam prosao sve radio sam na expluzivnim mijestima tako da imam bogato radno iskustvo iza sebe
Imam pitanje za vas posto imam zelju da radim na brodu

dali svi dobivaju mijesto assistent waiter u prvom ugovoru?

dali se moze aplicirati odmah za bolju poziciju?


Naravno da moze. Apliciraj za head waiter-a, pa ako ti ne daju, uzmi waiter-a, nikako asistenta waitera.
Probaj za head waitera u svim raspolozivim agencijama.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)