Author Topic: Restaurant Department (Buff. Steward, Ass. Waiter, Waiter)  (Read 184075 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
E ovako... cekam vec 6 mjeseca za Cunard... ovih dana je Sorbi bio u Skoplje pa od onih 8 sto cekamo toliko , 4 su potrazili da mu se promjeni kompanija recimo Princess i Sorbi mislim da je rekao da je to OK. E sada... zeljim misljenja... da promenim na Princess ili da cekam jos za Cunard...?  ???

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Ne znam koliko ces se jos nacekati za Cunard, jer kako sam ja cuo od kada su QE2 povukli iz mora, imaju viska radne snage pa slabo i zaposljavaju nove ljude. Mene su savetovali da se prijavim za Princess umesto za Cunard, jer ko zna koliko bih cekao na ugovor!
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Na princessu (naravno zavisi u kom si departmentu ja pisem konkretno za dining) radis od 10 do 13 sati dnevno!
Ja sam jedno vreme radila (a sto je slucaj sa vecinom u diningu na mom brodu) u dve smene prva smena od 5 radnih sati i druga uglavnom oko 5-6 sati (zavisi koliko ti gosti ostanu).

I to ako radis rucak pocinjes od 11:00 i tad doruckujes ili ne zavisi kad si ustao i koliko mozes ujutru da jedes onda  radis do 16h  pa imas 1h odmora (koje nemozes da iskoristis ni za sta sem za presvlacenje jer moras do 16 i 20 biti u restoranu ako hoces da sve svoje stvari nadjes na stanici u suprotnom neces naci ni jednu casu,bokal za vodu,soljice za kafu....sve ti pokradu) a onda radis do 21:30 u najboljoj varijanti  mozda nekad i mnogo kasnije zavrsis (mozda cak i oko 23:30 sto sam ja dva puta dozivela) rekoh sve zavisi od gostiju! E onda kad zavrsis onda ides opet da jedes! I to je to ja stvarno noisam imala vremena za vise od dva obroka kad radim lunch.

Kad radis dorucak imas vise vremena za jelo jer radis od 5:45 do 11:00 pa si slobodan do 16:00-16:20 zavisi kad ides u dining tako da bi verovatno u to vreme uspeo da uklopis i da jedes 5 puta dnevno.
Ali kad radis rucak potpisujem ti da nemas nikakve sanse za vise od 2 obroka! Ili to meni bar tako izgleda, mozda gresim mozda su drugi bili bolje organizovani od mene pa stignu ja ne!!!!!!

Tako da su kolicine cipseva i kojekavih grickalica uvek bile prisutne u mojoj kabini!!!

preki

  • Guest
Na princessu (naravno zavisi u kom si departmentu ja pisem konkretno za dining) radis od 10 do 13 sati dnevno!
Ja sam jedno vreme radila (a sto je slucaj sa vecinom u diningu na mom brodu) u dve smene prva smena od 5 radnih sati i druga uglavnom oko 5-6 sati (zavisi koliko ti gosti ostanu).

I to ako radis rucak pocinjes od 11:00 i tad doruckujes ili ne zavisi kad si ustao i koliko mozes ujutru da jedes onda  radis do 16h  pa imas 1h odmora (koje nemozes da iskoristis ni za sta sem za presvlacenje jer moras do 16 i 20 biti u restoranu ako hoces da sve svoje stvari nadjes na stanici u suprotnom neces naci ni jednu casu,bokal za vodu,soljice za kafu....sve ti pokradu) a onda radis do 21:30 u najboljoj varijanti  mozda nekad i mnogo kasnije zavrsis (mozda cak i oko 23:30 sto sam ja dva puta dozivela) rekoh sve zavisi od gostiju! E onda kad zavrsis onda ides opet da jedes! I to je to ja stvarno noisam imala vremena za vise od dva obroka kad radim lunch.

Kad radis dorucak imas vise vremena za jelo jer radis od 5:45 do 11:00 pa si slobodan do 16:00-16:20 zavisi kad ides u dining tako da bi verovatno u to vreme uspeo da uklopis i da jedes 5 puta dnevno.
Ali kad radis rucak potpisujem ti da nemas nikakve sanse za vise od 2 obroka! Ili to meni bar tako izgleda, mozda gresim mozda su drugi bili bolje organizovani od mene pa stignu ja ne!!!!!!

Tako da su kolicine cipseva i kojekavih grickalica uvek bile prisutne u mojoj kabini!!!
Alal vera, Misice, alal vera  :-*  Ovaj post bi komotno mogao da bude postavljen na jos nekoliko tema na ovom forumu. Bar na tri.
Ako se nadje vremena, please, pisi slicnih stvari. Od cega ti zavise smene, mozes li da utices na biranje smene... I nije mi jasno, a vec sam cuo za to maznjavanje soljica, bokala, kako nema dovoljno majka mu stara, pa valjda se obnavlja i dopunjuje kad zafali nesto... -()-

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Hvala,hvala! Po duzini mog posta moze se videti da se ovde ubijam od dosade! Te cu ponovo napisati poduzi post sa nadam se nekim objasnjenjima za sve one koji sad odlaze na brod.

Sto se tice smena zavisi gde radis i sta radis ali vecina iz dininga bufe stw i junior w. rade u bafeu u dve smene jedan kruz radis dorucak (u predhodnom postu sam napisala satnicu pa necu da se ponavljam) pa onda jedan kruz rucak, pa onda jedan kruz dorucak sa necim sto se zove tea time! E to je najgore jer radis dorucak do 11 pa onda si slobodan do 15h kada ides u restoran kako bi sluzio caj, kolacice, peciva i sl... To zavrsavas u 4:30 tako da je to najgora varijanta.
Sto se tice druge smene ako si accting junior (tj.ako radis sa dining timom-radis uvece u restoranu) uvek ti je isto pocinjes od 17h zvanicno ali kako rekoh vec moras na stanici biti mnogo ranije!
Na smenu mozes uticati tipa ako zamolis supervizora koji pravi raspored da te ove nedelje umesto na rucak stavi na dorucak! Na mom brodu su izlazili u susret ljudima sa takvim zahtevima!
A onda uvek imas i opciju da platis filipincu da odradi tvoju smenu! Kostace te ali ces biti slobodan da ides vani! To je najlaksa varijanta jer ih ima koliko volis i svi su spremni da rade umesto tebe za unapred poznatu cenu! Postoji cenovnik za sve!


Da, sve se "krade" na brodu!!!!!!!!
Ali oni ukradu sa tvoje stanice pa ti lepo odes i ukrades sve sto ti treba sa necije druge!

Radi se o tome da na brodu nemas kao na kopnu neogranicen izvor stvari!
Npr. case su potrosni materijal polomi se po koja! Pa onda ako si dobio kasno putnike i ako si ostao zbog njih posto je dining vec zatvoren pametni ljudi su i suvise lenji da kad gosti odu uzmu i odnesu sve operu i vrate na svoju stanicu vec samo pokupe sve i ostave u delu za pranje pa oni koji rade na pranju i njih mrzi da to operu pa lepo uzmu i lome case i bacaju! isto vazi za ostale stvari. ako si pametan to nikada neces raditi to je jos 10 dodatnih minuta pa majku mu kad sam ostala ceo sat duze mogu jos 10 min kako sutra nebih morala da dolazim ceo sat ranije... ali neki ljudi ne razmisljaju tako!!!!!!!!!!!


Ali nije samo to ako radis u any-time dining onda imas vise sitting-a onda ti treba i vise casa,soljic.... pa moras cim zavrsis sa nekim stolom da trcis i peres kako bi isto to mogao da stavis na sto za sledece goste. E sad mnogi uzimaju ogromnu kolicinu casa i kriju na stanici.
Npr. meni na stanici u jednom sitting-u seda 18 ljudi (toliko sam mesta imala) meni treba 18 casa za vodu i 18 casa za vino (obavezan set up) toliko moras odmah u startu da imas pa kad ti neki sto zavrsi ti uzimas peres i vracas na sto za sledece goste! E  ako si u startu uspeo da nadjes koju extra casu onda ne moras da juris i peres vec lepo postavis sto pa ces oprati kad nisi u prevelikom poslu. Medjutim mnogi (uglavnom filipinci) napune svoje stanice sa po 26-30 casa za vodu i isto toliko za vino pa oni mogu da se zezaju jer imaju ogromne kolicine negde sakrivene a ti onda trci i trazi kako bi se pokrpio samo za prvi sitting pa onda trci da peres!
 To je katastrofa!
Meni je iskreno to bio najstesniji deo posla! Trenutak kada dolazim na stanicu i shvatam da ja nemam nista!  oT
Puno puta se desi da dodjes i ne nadjes ni jednu casu! E onda trcis kao muva bez glave i krades!
 Da to je najbolja rec krades!!!!!!!!


Ali po nekada i sama kompanija zezne stvar pa ne naruce dovoljnu kolicinu necega (ili kasno naruce) pa onda isporuka kasni jer je to ogromna papirologija, pa si ti u deficitu nekih stvari jer je to sve potrosan materijal!
Kruz pre mog odlaska nismo imali soljice za kafu recimo.
Ali ih bukvalno nije bilo na brodu! Narucene a nisu stigle!
Pa onda cim nekome trebas sluziti kafu ili caj ti trcis i pozajmljujes od nekoga pa kad tom nekom treba on ide i uzima od drugog. Podatak da u restoranu koji u jednom sittingu prima 430 ljudi ti imas samo 130 soljica za kafu!  Pa ti vidi!, to je bilo dovijanje nesmes da ih krijes jer je to sad vec ozbiljan prekrsaj! Cim zavrsis sa kafom peres i dajes sledecem kome treba! To je bila nocna mora!

Ali nemoj da te ovo obeshrabri jednostavno naviknes se na to i to ti je kao normalno!!!!!
Kad dodjes na stanicu i sve nadjes prosto ti je cudno neznas kako da reagujes! ::yes::
Uh udavih boga i narod!
Nadam se da sam ti bar malo docarala atmosferu sa broda!

Ako te sto jos zanima slobodno pitaj jer znam ja kako je meni bilo i koliko sam kopala po ovom forumu da nadjem necija iskustva!
Tako sve sto vas zanima pitajte! Jer i ovako nemam bas sta da radim sem da se skitam i sedim na netu!!!
Barem do sledec odlaska na brod a onda opet case, soljice, tea time..... oT

preki

  • Guest
Kad dodjes na stanicu i sve nadjes prosto ti je cudno neznas kako da reagujes! ::yes::
Uh udavih boga i narod!
Nadam se da sam ti bar malo docarala atmosferu sa broda!

 ::yes::   :-*   =""   Kakvi udavila???!!!  Od veceras si moja jedna i jedina Missica van konkurencije. Ne znam kakav izbor za Miss treba da se desi i pomuti tvoju slavu. Cak mislim da bi ti i moja bivsa profesorica dala visoku ocenu za uvod - razrada - zakljucak...

     U potpunosti imas zasluzen tiramisu ili kolac po volji ako te put nanese u NS. Ma, dva kolaca...
 Jedino mi jos pojasni accting junior pojam? vidim da je napredovanje, ali jel to ass waiter ili junior waiter kako se zove vec na brodu?

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
J_Miss...svaka cast na ovim informacijama!!!! Zaista mnogo znace!!! samo tako nastavi!!!  :D
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

To je katastrofa!
Meni je iskreno to bio najstesniji deo posla! Trenutak kada dolazim na stanicu i shvatam da ja nemam nista!  oT
Puno puta se desi da dodjes i ne nadjes ni jednu casu! E onda trcis kao muva bez glave i krades!
Da to je najbolja rec krades!!!!!!!!


Vidis, Disney Cruise Line je to izbjegao. To je jedna od stvari po kojima su se htjeli razlikovati od drugih, i vjerovatno najkorisnija. Nitko nema vlasnistvo nad casama, tacnama, solicama i slicnim. Kako izlazi iz dishwash masine, tako se uzima. Jedino se zna ciji su pribori za jelo. Njih postave na pocetak dishwash masine, i kao sokolovi ih cekaju na izlazu.

Koliko znam, na drugim kompanijama konobari placaju dishwasherima da im priskrbe posudje, i za sve ih placaju.
Svaki konobar ima svojega indijca/filipinca/crnca koji se na svoticu dolara brinu o njihovom posudju.
Vrijeme je u Dinning room-u novac, i placanje ovakve vrste usluga se itekako isplati.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

preki

  • Guest
Sefe, naklon. Svaka ti je na mestu. Ovo sa mitom je sjajna ideja, mada sam i cuo da je istinita da para vrti, ali mi nije palo na pamet za restoran... he,he,he... Hm, ovo je prava informacija.

Offline Miss J

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Ljudi, radi  kao sanker po kaficima vise od 2 godine, sta mi savetujete da apliciram? Ima li neka pozicija poput perac casa, asistent u sanku, tako nesto? Ili da probam za pocetak nesto "sporedno" u kuhinji? I koliko bi para mogla da ocekujem?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ljudi, radi  kao sanker po kaficima vise od 2 godine, sta mi savetujete da apliciram? Ima li neka pozicija poput perac casa, asistent u sanku, tako nesto? Ili da probam za pocetak nesto "sporedno" u kuhinji? I koliko bi para mogla da ocekujem?

Zasto se prodajes jeftino?  no;;;

Zasto ne bi probala "bar server"?

Sve sto trebas znati o poslu mozes nastrebati ili nauciti na tecaju.
Vise ti se isplati uloziti u tecaj za recimo bartendera, i onda ulovis poziciju sa koje ce ti se taj tecaj isplatiti na prvoj placi, nego da gulis nekoliko ugovora dok se docepas necega za sto se i filipinci prijavljuju bez straha.

Think Big and Grow Rich!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
moze li neko malo vise da napise o pastry poziciji please,ubi se ziv da nesto saznam ali slaba vajda! :moli: :hekla:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
moze li neko malo vise da napise o pastry poziciji please,ubi se ziv da nesto saznam ali slaba vajda! :moli: :hekla:

Ja sam nekad davno imao cimera iz Sri Lanke,koji je radio u pastry shopu.Pocetna plata na Carnivalu mu je bila oko 650 $,vec je oko 16 godina u kompaniji i sad ima oko 1100 $,toliko od mene,ne znam nista vise.

p.s. po citav dan je pravio kolace  :yahoo: :yahoo:    ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
To je katastrofa!
Meni je iskreno to bio najstesniji deo posla! Trenutak kada dolazim na stanicu i shvatam da ja nemam nista!  oT
Puno puta se desi da dodjes i ne nadjes ni jednu casu! E onda trcis kao muva bez glave i krades!
 


Joj kad se setim! To jurcanje i trcanje za casama,soup bowls,soljicama je ustvari najveci stres,ukljucujuci i raspravu sa kolegama zbog 'kradje'! Trcanje, kradja,rasprave je bio moj okidac da prekinem  sa restoranom i predjem u housekeeping!  U restoranu nikad nemas 'alata' za rad osim ako nije potpuno nov brod! A tesko je raditi kad nemas sa cim! Usluga je najmanji problem! To sto ti fali soljica za kafu negativno utice na sliku o tebi i tvojim performansama i ispada da je licno tvoja greska sto u restoranu kapaciteta 500 gostiju ima 50 soljica za kafu. Kad nemas tu soljicu za kafu onda trcis okolo trazis,usput se raspravljas sa nekim ko je digo frku sto mu otvaras kabinet kao da cuva milione u njemu, za to vreme gost se okrece,trazi te pogledom i pita se gde mu je kafa....naravno to uvek primeti budno oko maitre'd -ja koji ce spasiti situaciju ali ce te za uzvrat dobro naribati jer to znaci 'poor service' kad dodje vreme pisanja  coment cards!  :rtfm:    oT


I najvise sam mrzela onaj deo kad moram da zrtvujem svoje slobodno vreme,znaci da dodjem pola sata ranije da bi pripremila stanicu da bi je neko 'opljackao' cim ja izadjem iz restorana u roku od 2 min.!   Uzaludan posao   oT

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Joj kad se setim! To jurcanje i trcanje za casama,soup bowls,soljicama je ustvari najveci stres,ukljucujuci i raspravu sa kolegama zbog 'kradje'! Trcanje, kradja,rasprave je bio moj okidac da prekinem  sa restoranom i predjem u housekeeping!  U restoranu nikad nemas 'alata' za rad osim ako nije potpuno nov brod! A tesko je raditi kad nemas sa cim! Usluga je najmanji problem! To sto ti fali soljica za kafu negativno utice na sliku o tebi i tvojim performansama i ispada da je licno tvoja greska sto u restoranu kapaciteta 500 gostiju ima 50 soljica za kafu. Kad nemas tu soljicu za kafu onda trcis okolo trazis,usput se raspravljas sa nekim ko je digo frku sto mu otvaras kabinet kao da cuva milione u njemu, za to vreme gost se okrece,trazi te pogledom i pita se gde mu je kafa....naravno to uvek primeti budno oko maitre'd -ja koji ce spasiti situaciju ali ce te za uzvrat dobro naribati jer to znaci 'poor service' kad dodje vreme pisanja  coment cards!  :rtfm:    oT


I najvise sam mrzela onaj deo kad moram da zrtvujem svoje slobodno vreme,znaci da dodjem pola sata ranije da bi pripremila stanicu da bi je neko 'opljackao' cim ja izadjem iz restorana u roku od 2 min.!   Uzaludan posao   oT

Jbga, imaju odredjeni budget pa se sve svodi na - snadji se druze !!!
Inace, nisam nikada radio u dining roomu ali me frapiralo kad sam vidio kako se ljudi natezu oko naizgled banalnih stvari a vrata restauranta se otvaraju za 5 min...
Vjerujem da F/B ima neki dodatni bonus ukoliko se ustedi na materijalu i alatima za rad pa eto...