Author Topic: Restaurant Department (Buff. Steward, Ass. Waiter, Waiter)  (Read 182303 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Jbga, imaju odredjeni budget pa se sve svodi na - snadji se druze !!!
Inace, nisam nikada radio u dining roomu ali me frapiralo kad sam vidio kako se ljudi natezu oko naizgled banalnih stvari a vrata restauranta se otvaraju za 5 min...
Vjerujem da F/B ima neki dodatni bonus ukoliko se ustedi na materijalu i alatima za rad pa eto...

da,da,budzet! kad se setim....cekali smo 2 meseca da kompanija proda jedan stariji brod da bi smo dobili soup bowls! jer nisu hteli da kupe nove nego su planirali da inventar sa tog broda rasporede po ostalima. a dotle smo svi bili na krv i noz zbog soup bowls  :tuctuc: kad su stigle onda je zavladala harmonija na citavih mesec dana dok nismo polupali vecinu casa i onda jovo nanovo  :tuctuc:

u housekeepingu je bio problem peskira! uvek fale jer se oni peru 2 puta na dan na visokim temperaturama a oni sa flekama od sminke se tretiraju Bleach-om i vlakna vremenom popuste,postanu trula i bez ikakvog napora rasparas rukama naizgled nov peskir. Jednom prilikom je neko gostima ostavio naizgled cist peskir ali je imao fleku od sminke koja nije sisla jednim pranjem.Gost je sa tim peskirom otisao direkt kod Hotel Menadzera - cirkus!! nesretni radnik je dobio Warning  i taj se za svoje karijere na toj kompaniji nece otarasiti inspekcije a nas ceo department je dobio za kaznu Training ! Naravno sta drugo!  oT
E sad...poenta cele ove price u offtopic housekeepinga je da su posle tog incidenta u roku od par dana stigli peskiri  :yahoo: u nekoj nedodjijskoj luci ,bas im se zurilo,nisu mogli docekati hong Kong embarkation :rolleyes: jer je gost uvek u pravu !
bio je potreban jedan slucajni incident da bi smo dobili materijal za rad !

Gost je uvek 'u pravu' ,cak i kad vam kaze da je iskljucivi vegetarijanac i zato hoce  pastu sa Mocarellom !  oT

Offline diana.rijeka

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ljudi, pozdrav. Ne znam jesam li fulala topic, nadam se da ne.. Dobila sam posao supper club server.. moze li mi netko reci nesto vise o tome..? Vidim da se o tome ne pise puno pa ne trazim pomoc gdje stignem.. Hvala lijepa unaprijed..!  =""  :-))))'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
dobila posao a ne zna kakav
« Reply #77 on: 06/May/2009 »
Ljudi, pozdrav. Ne znam jesam li fulala topic, nadam se da ne.. Dobila sam posao supper club server.. moze li mi netko reci nesto vise o tome..? Vidim da se o tome ne pise puno pa ne trazim pomoc gdje stignem.. Hvala lijepa unaprijed..!  =""  :-))))'

Draga moja ...  +U+

Prvo ti nama reci gdje si ti to bila na Interview-u, za koju kompaniju, koliko vas je bilo, kako si saznala za interview, jesi li pricala tamo sa kime ...

 :tuctuc:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ena333

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Cao,opet ja sa jos jednim pitanjem :hekla:Interesuje me da li mi neko moze reci kolika je fiksna mesecna plata na Princess cruise za poziciju buffet steward bez tipsa.Da li je to 500$ 600$ ili koliko god posto mi nije bas sasvim jasan taj deo oko nase fixne zarade svi samo navedu iznos od 1000$ do 1300$.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Cao,opet ja sa jos jednim pitanjem :hekla:Interesuje me da li mi neko moze reci kolika je fiksna mesecna plata na Princess cruise za poziciju buffet steward bez tipsa.Da li je to 500$ 600$ ili koliko god posto mi nije bas sasvim jasan taj deo oko nase fixne zarade svi samo navedu iznos od 1000$ do 1300$.

ass. buffet steward 608$
buffet steward       717$
junior waiter         1052$
waiter                 1318$
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline snezavd

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Cao svima!!! Da li neko moze da mi kaze nesto o pozicij Assistant Waiter-a iz licnog iskustva il iiskustva nekog njemu bliskog? Puno bi mi znacilo, jer sam dobila tu poziciju za Carnival...Pa cisto da znam jos nesto ..I da li neko zna postoji li mogucnost napredovanja u toku prvog ugovora? Hvala unapred

Offline vjestica

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
dobila sam posao preko Uspinjace kao assistant waitress na Carnival kompaniji pa me zanima gdje cu raditi u baru ili restoranu a glupo mi da njih pitam,
i dali mogu kasnije na brodu da se odlucim,ili ce tamo neko da odluci? inace imam iskustva u oba smjera..
gore negdje sam procitala da je plata 1200$ kod mene pise 1050$ tako je napisao onaj amer kada smo bili na intervju

Za malo da zaboravim, kod mene fino pise da cu biti ass.w a jedan lik mi kaze da cu prvo morati da ribam podove a taj papir mogu da okacim macku o rep  te da ce me tamo rasporediti kako je njima volja

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
dobila sam posao preko Uspinjace kao assistant waitress na Carnival kompaniji pa me zanima gdje cu raditi u baru ili restoranu a glupo mi da njih pitam,  i dali mogu kasnije na brodu da se odlucim, ili ce tamo neko da odluci?  inace imam iskustva u oba smjera..
gore negdje sam procitala da je plata 1200$ kod mene pise 1050$ tako je napisao onaj amer kada smo bili na intervju
Assistant waiter je restoran... da si dobila bar pisalo bi ti bar waiter (50$ + guest gratuities)

.. ne slusaj previse druge pametnjakovicke.. i meni je jedna cura sva prepametna rekla da ako ne bude posla da ce me poslat u kuhinju da gulim krumpire, perem sudje ili spremam sobe ?????!!!!! ...ljudi svasta pricaju...
...evoluirati ili umrijeti...

Offline vjestica

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
hvala na odgovoru.. :uzdravlje:
nego sad me brine sto nema vise tog koledza,pa nece nas valjda odma gurnut u "vatru"?? :run: :run: :run:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ma tako bi ti bilo i najbolje, oko tog koledza se stvara nekakva psihoza, a to je zapravo gubljenje vremena.

 +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Assistant waiter je restoran... da si dobila bar pisalo bi ti bar waiter (50$ + guest gratuities)
meni pise 50 dolara i 1150 u gratitudes  restoran  ""]]

Offline vjestica

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
dobijes vise i jos se zalis,he he .. to znaci da vi iz hr posto imate malo bolji standard dobijete vise love ,mi iz Bosne manje,Filipinci jos manje i svi sretni :yahoo:
U svakom slucaju bolje i tamo raditi nego kod nas.ovdje je teska propast radis mjesec dva i na kraju se pitas hoces li ista dobiti a o povisici mozes samo sanjati..Radila sam i u hr pa su samo gledali kako da mi naprave manjak,naravno cast izuzecima.Pitam se kakva je situacija na brodu sto se tice obracunavanja itd. .jel se moze desiti da naprave neki manjak i da ispane da ja njima jos dodjem lovu he he  :yahoo: e to bi bas bio crnjak ::yes::

Offline nbeldar

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Ljudi,dobio sam poziciju ass.barwaiter.O tome je sve receno vec,a moze li neko da opise kako izgleda usuzivanje gostiju,znaci od pozdrava pri sedanju za sto (ima li neki "rutinski" pozdrav ili je jednostavno hallo dovoljno?) do toga ko ti pravi tacnu tj. dali ti neko pomaze,itd.. Pretpostavljam da se to radi na koledzu ali opet bilo bi fino znati..
Inace obavih lekaski,sada cekam LOE,i samo laganice...Receno mi je avgust..
Pozzzzzz. Nemanja


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ljudi,dobio sam poziciju ass.barwaiter.O tome je sve receno vec,a moze li neko da opise kako izgleda usuzivanje gostiju,znaci od pozdrava pri sedanju za sto (ima li neki "rutinski" pozdrav ili je jednostavno hallo dovoljno?) do toga ko ti pravi tacnu tj. dali ti neko pomaze,itd.. Pretpostavljam da se to radi na koledzu ali opet bilo bi fino znati..
Inace obavih lekaski,sada cekam LOE,i samo laganice...Receno mi je avgust..
Pozzzzzz. Nemanja


Cestitam!
Gledaj, jedino je vazno da ne ostavis gosta da sjedi sam sa sobom, ostalo su nijanse.
Imat ces priliku vidjeti sto waiter radi, prije nego dobijes priliku za daljnje napredovanje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Pozdrav svim dobrim ljudima na ovom forumu!
Mnogo korisnih informacija sam nasao ovde.

Prijavio sam se za posao na brodu u Sea Agency u Beogradu, Dejan vlasnik agencije sa kojim sam razgovarao mi je predlozio da idem na poziciju assistant waiter-a na Royal Caribbean, i da je plata na toj poziciji 2500-3000$ mesecno. Posto nikada nisam imao kontakta sa nekim ko je radio na brodu ja sam ovu informaciju prihvatio zdravo za gotovo... Citajuci postove na ovom forumu ne bih rekao da je bas tolika plata, tj. mnogo je manja nego sto mi je Dejan rekao...

Zanima me da li neko od iskusnih moreplovaca moze da mi kaze da li je istina da assistant waiter na Royal Caribbean-u zaradjuje 2500-3000$ mesecno, kako kaze Dejan iz Sea Agency ili je to samo prica za naivne?

Sta da radim, da poslusam Dejana i poverujem mu da je tolika plata ili da "zaobidjem" tu agenciju i potrazim neku drugu?