Author Topic: Restaurant Department (Buff. Steward, Ass. Waiter, Waiter)  (Read 182327 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nisam radio na Royalu pa ti ne mogu reci.
Savjetujem ti da se dobro raspitas prije nego zagrizes.
I meni zvuci previse.
Doduse, dining room waiter na Disneyu uzima $3.000-$4.000, pa i nije tako nemoguce.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Pozdrav svim dobrim ljudima na ovom forumu!
Mnogo korisnih informacija sam nasao ovde.

Prijavio sam se za posao na brodu u Sea Agency u Beogradu, Dejan vlasnik agencije sa kojim sam razgovarao mi je predlozio da idem na poziciju assistant waiter-a na Royal Caribbean, i da je plata na toj poziciji 2500-3000$ mesecno. Posto nikada nisam imao kontakta sa nekim ko je radio na brodu ja sam ovu informaciju prihvatio zdravo za gotovo... Citajuci postove na ovom forumu ne bih rekao da je bas tolika plata, tj. mnogo je manja nego sto mi je Dejan rekao...

Zanima me da li neko od iskusnih moreplovaca moze da mi kaze da li je istina da assistant waiter na Royal Caribbean-u zaradjuje 2500-3000$ mesecno, kako kaze Dejan iz Sea Agency ili je to samo prica za naivne?

Sta da radim, da poslusam Dejana i poverujem mu da je tolika plata ili da "zaobidjem" tu agenciju i potrazim neku drugu?
Znam jednog sto radi na Royalu na poziciji assistant waiter,njegova nedeljna plata,tj baksis je minimum 500$.

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Dobar dan drustvo!!!!!
Vratih se sa ugovora na Star Princess-u!!!!
Pa ko ima pitanja nek izvoli!!!!
Samo bojim se da je situacija u celom Princess-u trenutno vrlo zanimljiva!!!!!!!!!!!
 :rtfm: :ban: oT :tuctuc: ovako nekakva!!!
Pozdrav!!!!

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Meni je Princess jedna od kompanija u igri za zapošljavanje,pa me interesuje kakva je siutacija tamo,kako je raditi u restoranu,kakvi su medjuljudski odnosi,koliko se zaradjuje,koliko imate slobodnog vremena,da li ste u mogućnosti da obidjete mesta gde brod pristaje,itd....piši sve što ti padne na pamet i čega se setiš,posebno ono što smatraš da je bitno za nekoga ko prvi put kreće na brod. :D

Pozdrav.

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Meni je Princess jedna od kompanija u igri za zapošljavanje,pa me interesuje kakva je siutacija tamo,kako je raditi u restoranu,kakvi su medjuljudski odnosi...
Ok ovako:
Princes je super kompanija u smislu da pri samom prvom kontaktu sa kompanijom oni ispostuju radnika do maksimuma! Oni placaju avionsku kartu, smestaj u hotelu do odlaska na brod (cak sam cula da su nekima i vratili novac koji su dali za medikal) obezbede ti sva dokumenta za ambasadu i sl...
Raditi u restoranu je... pa nazovimo veoma zanimljivo! Radi se mnogo, radi se brzo, radi se pod ogromnim stresom koji samo na brodu moze da se dozivi ali jednostavno taj posao ulazi pod kozu!!!!! Na neki nenormalan nacin ali jednostavno ne mozes da stanes!!!!!!

Vidi ako ti je ovo prvi ugovor i samo hoces da (kao sto sam ja uradila) pobegnes odavde i to sto pre restoran je dobra varijanta! Ali nemoj da padas na price agencija!!!! Veruj mi da ti je bolje da sacekas mesec ili dva duze pa da odes kao covek u neki drugi department a ne da se zaletis pa da radis kao krtica jer situacija je u princesu trenutno takva da imaju previse ljudi! Od 1995 su skoro svake godine izbacivali po jedan novi brod a sada su gotovi sa time narednih godina nece izbaciti ni jedan novi brod pa su se ljudi malo zabrojali i protekle 2 godine primili sve zivo pa sad imaju muku sa viskom ljudi! Veruj mi da ljude koji imaju iza sebe po nekoliko ugovora i odlican evaluation agencija drzi kuci po par meseci a to par meseci znaci 4-6 meseci! Ne sve naravno ali ima mnogo slucajeva! Mnogo mojih prijatelja ide nazad tek sad avgusta a predhodi ugovor su zavrsili jos januara ili februara! Znaci pricam o cinjenicama ne pricam o necemu sto sam "cula" pricam o mojim kolegama koje poznajem!

Isto tako moram da naglasim da pazis sta radis na intervju! Jer Princess vise ne daje promocije na papiru! Ok da pojasnim ukoliko ti je prvi ugovor ovo nisi skontao verovatno! Kad zavrsis svaki ugovor dobijes evaluation koji ti pravi head of department u nasem slucaju to je metardi. Na tom cudu ti se nalaze ocene podeljene u par kategorija neznam poznavanje posla, jezik, ponasanje van duznosti, licna higijena.... i imas onda sveobuhvatnu ocenu koja zapravo kaze kakav si ti bio na tom ugovoru! E sad ta ocena ti je bitna za dobijanje promocije! Ukoliko ti je ta ocena 6 ili vise automatski te tvoj nadredjeni predlozi i za promociju pri sledecoj rotaciji tj. da te vrate na sledeci ugovor na poziciju vise!!! I to zovemo promocija na papiru!
E do sada je to super funkcionisalo! Jer ti dodjes kuci i posaljes taj papir u kiaso (sediste kompanije u evropi) i oni ti lepo daju tvoju promociju i tako da se ti vracas na brod na visoj poziciji!
Ali  posto sada narocito u restoranu imaju visak ljudi kiaso vise NE DAJE promocije!!!!!!!
Tako da sada mozes da zaglavis na istoj poziciji jako dugo! Barem dok kiaso ne promeni nesto!  Tako da pazi sta radis na intervu-u veruj mi da ti nije bitno samo da udjes jer je plata za ass.buffe stw ja mislim po ugovoru oko 500-600 dolara, za buffe stw oko 800 a za junior waiter 1400 dolara pa ti vidi razliku!!!!

Sto se tice dobijanja promocije na samom brodu izvodljivo je ali zavisi od puke srece tj. da li ce kompaniji zatrebati neko na toj poziciji za unapredjenje jer ne funkcionise po principu ti si zasluzio ajde da ti damo promociju vec kad kompaniji treba neko na visoj poziciji oni traze da se unapredi neko! Pa ako si dovoljno srecan da neko spomene tvoje ime metardiju bas u tom trenutku dobices promociju ako ne nikom nista!

Jos jedna stvar, one price posto vidim da su se brodovi napunili nasima koji su dosli nebitno na koju poziciju jer im je agencija rekla da ce lako na brodu da promene department to jednostavno trenutno nije tako!!!! Vrlo je tesko da to izvedes jer ne mozes samo da odes i kazes ja doso da promenim department! Moras da pratis na netu kada ima dostupnih pozicija pa onda ides kod PT menadzera na razgovor .... pa na hiljadu slicnih razgovora, pa brdo ljudi treba da da svoje misljenje o tebi kao radniku....  pa te onda tek salju na trening za tvoj novo odabrani department veruj mi da nije lako!!!!!! Jednom nasem se ostvarilo ali je decko stvarno imao mnogo srece!!!!

Sto se tice atmosfere sve zavisi kakav ti je metardi dopao!!!! Ako zavrsis na brodu gde je Propato metardi uzivaces! Brod gde je on ne lici na brod jednostavno eazy life!!!!! Ali ako zavrsis sa nekom rumentom umreces od USPH-a i ciscenja i hard time je nezaobilazan!!!! Sve zavisi od broda do broda! Ali vidim da su sad svi poprilicno zabrinuti za svoj posao jer se nesto cudno desava u princess-u!!!! Pa onda oni nama daju hard time pa na kraju oni najnizi a to smo mi najvise nadrljamo! Ne znam sta da ti kazem u zadnje vreme mi se sve to nesto ni najmanje ne svidja ali se nadam da ce biti bolje! Ja volim da raim ovo sto sad radim volim brodove i volim princess tako da se nadam da ce se stvari popraviti! Jer ne zelim da posle toliko vremena provedenog tu moram da menjam kompaniju iz gluposti!!!!!!

Sto se tice slobodnog vremena moze se naci! Ja sam uspela da sve portove obidjem na veliko i na siroko! Ali to zavisi od tebe kakav si covek i sta ti je najbitnije!
Meni je najbitnije da obidjem sto vise da sve vidim! Tako da sam ja umesto da spavam preko dana izlazila svaki put kad nisam radila pa onda pravo na posao uvece ponovo!!! O radnom vremenu sam negde na ovom forumu pisala do detalja pa mozes da potrazis! Da ne pisem sad ponovo posto je ovaj post vec postao predugacak!
Ja se izvinjavam ako sam vas sve udavila ali nemojte da mislite da su prazne price trenutno je princess u haosu!!!!! Nije lako verujte mi!!!!
Ja se vracam ponovo tako da znate da nije totalno rasulo ima para i td... ali sto se tice tih nekih stvari nesto se cudno desava!!!!!!!
Pozdrav


Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
J_Miss hvala ti na opširnom odgovoru. :)

Znači previše ljudi,manja mogućnost promocije,itd.....ne izgleda mi baš najbolje.U ovom trenutku mi se Princess uopšte ne čini kao povoljna solucija.Odlučio sam da se prijavim preko agencije Kouzon,a znam da oni saradjuju sa više kompanija pa ću da vidim šta ću i kako ću kad me budu zvali da mi kažu kad je preliminarni intervju i koje su kompanije u igri.Nekako mi se u poslednje vreme u glavi iskristalisao Royal kao najbolja solucija,tako da ću najverovatnije da probam kod njih.Ali još ću videti sa ovima iz Kouzona.

Za intervju planiram da se dobro spremim i apliciraću za assistent waitera kako bi u startu dobio što je moguće bolju poziciju.

Drago mi je da si našla slobodnog vremena da obidješ sve naširoko,a i ja isto želim sve da vidim,pa mi se čini da ću se nekako snaći.Ipak je najvažnije da se čovek organizuje i da maksimalno iskoristi sve svoje slobodno vreme.

Offline akillina

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hej ljudi, veliki pozdrav od vaseg novog clana Aleksandre iz Panceva, Srbija.


Trebala bi mi vasa pomoc sto se tice pozicije supper club servera. Dobila sam posao preko Employment Powera pre nekoliko dana, kada je bio odrzan onaj intervju sa Erikom Chinojem, u hotelu M. E sad, ja dobih posao, i znam u sushtini shta je, odnosno u teoriji..ako neko zna kako otprilike izgleda zivot jednog supper club servera na Carnivalu *(josh ne znam kom tachno), puuuuno bi mi znachile neke informacije o tome...



poz josh jednom, alex

Dominik

  • Guest
Ispricavam se ali ja stvarno ne razumijem one koji se prijave za rad na brodu a uopce ne znaju sto ce i raditi i kako sve to skupa tamo izgleda,,, mislim strasno.
izgleda ti takop da ces radit 10ak sati min a onih ostalo sto ti preostane od dana, ces spavat, prat robu, malo se relaksirat u crev baru i svaki drugi port mozda prozujat okolo.........ljudi idete radit a ne umakat noge u ocean:-)
nemojte to olako shvacat, jer da je tako lako i tako dobro, vise nitko nebi na kopnu radio, žišku:-)))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Supper Club Server
« Reply #98 on: 17/September/2009 »

Trebala bi mi vasa pomoc sto se tice pozicije supper club servera.

Mogu ti samo ponuditi text koji je naveden na stranicama agencije koja ti je priskrbila posao:

HOTEL OPERATIONS JOB DESCRIPTION
DATE 01/01/2008
REVISION 00
1.0 Title: Supper Club Server

2.0 Basic Functions:
To provide our guests with a professional style of service conducive to the Carnival Supper Club
experience.
To assist in other areas of guest services when required at the discretion of the F&B Manager.

3.0 Responsibility and authority:
He/she will be responsible for:
• To ensure correct mise-en-place / set up is done to the company’s standards before the service
begins.
• To ensure all USPH (United States Public Health) procedures are carried out while maintaining a clean
workstation at all times.
• To ensure all guests are greeted and seated as per Supper Club standards of etiquette. – Smile &
Greet the guests always
• To ensure a full knowledge of the menu whilst explaining in detail to our guest during presentation
and food introduction.
• To ensure one is fully aware of menu selection and offer assistance when required.
• To ensure guests are served each course by service procedure whilst announcing each menu item,
taking courtesy into account.
• To ensure the order is clear and correct prior to submitting ticket to the kitchen.
• To handle all Supper Club equipment with extreme care whilst transporting chinaware/glassware
prior, during and after service in order to minimize breakage and maintain cost control.
• To arrive on duty in a timely fashion complete with all tools of the trade and clean, pressed uniform
for proper execution of the job
• To follow all garbage separation procedures.
• To have a complete knowledge of the ship’s daily activities in order to provide our guest with the
correct information.
• To perform all duties and additional duties that may be required as directed by management.
• To ensure communication with the Assistant Maitre d’, Hostess and the Sous-Chef / Chef-de-Partie at
every moment you come across a demanding guest or any special request.
• To communicate effectively and timely will all members of the Supper Club team regarding fair and
equal treatment of oneself, on the job performance, procedural changes and up-coming events.
• To ensure all inventories are accurate and submitted in a timely manner.

ORGANIZATIONAL RELATIONSHIPS:
The position of Server Supper Club reports directly to the Supper Club Assistant Maitre d’ hotel and
Supper Club Hostess
Working relationship with all F&B management, sommeliers, bartender
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Da li ima neko iskustvao kao Buffet Steward??? koliko se radi i to?

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Pozz svima.zovem se dino i iz tuzle sam (zivinice) 04 oktobra sam bio sa suprugom u beogradu u hotelu M na ragovoru za Carnival i obadvoje smo prosli,dobili smo poziciju a/w,sad cekamo za ljekarski.volio bi da cujem vasa iskustva o toj poziciji na Carnivalu iako znam da se radi puno(ne bjezim od toga i spreman sam psihicki i fizicki) ali me zanima dali cemo imati slobodnog vremena da vidimo te Famozne luke i gradove,kao dali postoji mogucnost da nas stave u istu kabinu(ipak smo muz i zena) i sta generalno mislite dali je pametno sto idemo skupa?receno nam je da je plate 1100 usd....dali su tu uracunati baksisi i koliko moze da se izadje na kraju mjeseca po osobi.nadam se da nisam dosadan,al zelim da se informisem....takodjer,dali ce mi prilikom ljekarskog praviti problem tetovaze i piercing???imam tetovazu na stomaku,koju sam uradio da sakrijem oziljak od udesa i jednu na ledjima,a pierc na bradavici.volio bi da mi neko kaze ko je vec bio na Carnivalu a ne samo rekla-kazala....hvala i nadam se da uskoro putujem.jedva cekam.pozzzzz

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Cek cek,..asisten konobara ima platu od 1400$ - 2000$ zavisi na kom si brodu jel da?


a bufet steward ima manju?  -()-

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
pa da,tako dodje

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Da li je tacno da na Princess brodovima assisten waitres sada zovu assistent buffet steward?

I onda koja je tu plata sada?

Offline glory

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Pozz svima.zovem se dino i iz tuzle sam (zivinice) 04 oktobra sam bio sa suprugom u beogradu u hotelu M na ragovoru za Carnival i obadvoje smo prosli,dobili smo poziciju a/w,sad cekamo za ljekarski.volio bi da cujem vasa iskustva o toj poziciji na Carnivalu iako znam da se radi puno(ne bjezim od toga i spreman sam psihicki i fizicki) ali me zanima dali cemo imati slobodnog vremena da vidimo te Famozne luke i gradove,kao dali postoji mogucnost da nas stave u istu kabinu(ipak smo muz i zena) i sta generalno mislite dali je pametno sto idemo skupa?receno nam je da je plate 1100 usd....dali su tu uracunati baksisi i koliko moze da se izadje na kraju mjeseca po osobi.nadam se da nisam dosadan,al zelim da se informisem....takodjer,dali ce mi prilikom ljekarskog praviti problem tetovaze i piercing???imam tetovazu na stomaku,koju sam uradio da sakrijem oziljak od udesa i jednu na ledjima,a pierc na bradavici.volio bi da mi neko kaze ko je vec bio na Carnivalu a ne samo rekla-kazala....hvala i nadam se da uskoro putujem.jedva cekam.pozzzzz

Pozdrav..samo da ti potvrdim da se ne brineš da ćete u svakom slučaju dobiti smještaj u istoj kabini, ali ako vas pri dolasku stave u različite, nemoj brinit, daš zahtjev i to se brzo rješi. A/W radi rotaciju od personalnih menza prema room servisu i na kraju lido buffet. Bakšiš ćeš dobit ako si u room servicu. Ako si stvarno sposoban i imaš sreće može se dogodit da ideš na zamjenu u dinning room pa da tu dobiješ neki extra bakšiš.
Moguće je dobit i promociju prvi ugovor ali je to rijetko. ne brini bit će vremena za luke al teže će bit uskladit vaše rasporede. ako trebaš nekih detaljnijih informacija javi se slobodno preko poruke u sljedećih deset dana. pozdrav i sretno