Author Topic: CCL Application Form  (Read 1721 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
CCL Application Form
« on: 15/February/2017 »
Upravo popunjavam onaj njihov mnogima poznati Excel formular i malo sam u dilemi s obzirom da su ostavili samo tri rubrike za radno iskustvo. Bi li to trebalo ići isključivo kronološkim slijedom unazad ili bih trebao spomenuti tri radna iskustva koja smatram najznačajnijima bez obzira kad su se dogodila? Dva zadnja poslodavaca bih svakako spomenuo, ali malo se dvoumim oko trećeg. Kako bi bilo najbolje postupiti?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: CCL Application Form
« Reply #1 on: 15/February/2017 »
Podrazumjeva se da su to zadnja tri posla na kojima si radio.
Ne možeš birati one poslove na kojima si se dobro pokazao, pa prikazati samo njih, bilo bi rupa u vremenu, a ako želiš maksimalni učinak, rupa biti ne smije.
A možeš i složiti poslove po želji, pa "izkemijati" vrijeme koje govori kada si tamo radio. Mislim da je to najlakše. Na taj način, bićeš samouvjeren ako budeš trebao opravdavati i objašnjavati šta si tamo radio, jer nećeš lagati, a ja još nisam čuo da je netko pao jer su mu išli provjeravati datume zaposlenja .. pogotovo ako ideš konobariti .. Tako bi ja napravio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: CCL Application Form
« Reply #2 on: 15/February/2017 »
Podrazumjeva se da su to zadnja tri posla na kojima si radio.
Ne možeš birati one poslove na kojima si se dobro pokazao, pa prikazati samo njih, bilo bi rupa u vremenu, a ako želiš maksimalni učinak, rupa biti ne smije.
A možeš i složiti poslove po želji, pa "izkemijati" vrijeme koje govori kada si tamo radio. Mislim da je to najlakše. Na taj način, bićeš samouvjeren ako budeš trebao opravdavati i objašnjavati šta si tamo radio, jer nećeš lagati, a ja još nisam čuo da je netko pao jer su mu išli provjeravati datume zaposlenja .. pogotovo ako ideš konobariti .. Tako bi ja napravio.

Stvar je u tome što je taj treći posao odozada bio u jednom poznatom hotelskom lancu a sporazumno smo se razišli nakon 2-3 mjeseca s obzirom da taj posao u realnosti baš i nije bio onakav kakav mi je bio predstavljen prilikom interviewa. Iako je tako kratko trajalo, ja sam na tom poslu mnogo naučio i to me je pripremilo za moj prvi veliki interview nakon toga kojeg sam suvereno prošao ali ne bih želio da kratko trajanje mog angažmana potakne neko seciranje jer nepisano pravilo da o bivšim poslodavcima treba reći sve najbolje, a sve ono loše prešutiti, zar ne?
I aplicirao sam za Shore Ex a ne za konobara, pa bi se možda i moglo dogoditi da idu nešto provjeravati, ne znam kako to funkcionira kod njih u takvim situacijama.