Author Topic: Princess - Production - Stage Crew. Sad je pravi momenat!  (Read 10545 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Ima vec 3 godine kako sam otishao i pocheo da radim za kompaniju Princess Cruises.

Imam osecaj ko da sam juche pocheo...leti vreme  :(

Pocheo sam kao Stage Crew i uspeo da vec na pred kraj drugog ugovora uhvatim poziciju Crew Chief-a/Automation Technician/Assistant Production Manager.
Sve ovo je generalno nebitno. Otvaram temu vishe iz razloga shto pouzdano znam da trenutno u kompaniji ima jako veliki broj otvorenih pozicija za Stage Crew ( mada i za druge pozicije unutar departmenta ). Trenutno isplovljava novi brod pod nazivom Majestic Princess i pored ovog broda se grade josh dva nova broda. Pozicija ce biti na pretek, ali i sada se jedva krpimo sa ljudima. 
Tako da ako je iko hteo da aplicira.....sad je pravi momenat! Meni ovo ni iz dzepa ni u dzep ali se nadam da ce nekome pomoci i promeniti zivot na bolje.
Sva pitanja slobodno postavljajte a ja cu probati da vam odgovorim u dogledno vreme.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
 tako je :) bravo bravo.... Vidjao sam po Portholes da izlaze svremena na vreme.... Tako i za foto ;)

Offline boky85

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Dobar post. Hvala ti za ov informaciju. Jos samo kad bi mogao da kazes gde moze da se pogledaju opcije i da se prijavi za posao. Neki link ili sajt, smernice. Pozdrav!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
imas ovde po forumu sve o agencijama i pozicijama..... kontaktiraj Safe Cruise,oni rade sa Princessom....

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Safe Cruise je agencija preko koje sam ja otishao... oni generalno nemaju to u ponudi na sajtu. Ali ja kada sam aplicirao poslao sam mejl samo za tu poziciju i chekao dok me nisu pozvali za to.

Jedna vrlo vazna napomena za svakog ko ide za produkciju.

ovako izgleda piramida na brodu za produkciju ( princess ) od najnizeg ka najvishem :

Production Assistant
Stage Crew
Assistant Production Manager ( Audio, Lights & Automation Technician/Crew Chief )
Production Manager
Senior Production Manager

E sada vrlo bitna stvar je da Production Assistant i Stage Crew manje vishe rade isti posao. Bitna razlika je da Production Assistant zaradjuje 1200$ dok Stage Crew zaradjuje 1600$.
Ukoliko ste na brodu i menjate poziciju... iliti internal transfer, pochecete od pozicije Production Assistant. Ukoliko aplicirate prvi put od kuce preko agencije vrlo verovatno da ce vam ponuditi obe ili da ce reci da ce na intervju presuditi za koje ste kvalifikovani. Verujte mi da ako ste kvalifikovani za jedno, kvalifikovani ste i za drugo ;)
Trazite uvek samo poziciju Stage Crew-a. Znam da je vecini shto pre d aodu i daj shta dash ....ali vredi sachekati mesec, dva , tri i chetri duze za bolje placeniju poziciju. Jer nije poenta ni samo tih 400$ vishe vec i to shto je sledeca pozicija vec menadzerska gde se vodite kao oficir sa barem jednim strajpom. U prevodu hocu da kazem da preskachete jednu bitnu lestvicu za koju da bi preshli vam treba jedan, dva ili tri ugovora.... ovo sve vam govorim da ne biste gubili vreme.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
E super druzhe da si otvorio ovu temu, a reci mi, jel se lako upada kao sound technician? Kakve su pretstave, odakle je cast, mislim denseri i pevachi, i kakva je atmosfera u departmentu? Dal su mladi iskusni ljudi koji znaju posao?

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Ima otvorenih pozicija, nije da nema. Samo treba imati znanje. Ako ti je to profesija ovde, verujem da nikakav problem necesh imati da upadnesh. I naravno dobar engleski...ne sada kao da ti je maternji ali solidan engleski je potreban za tonca.

Najveci problem je obichno shto na ovim prostorima ljudi ne znaju za ove pozicije jer nashe agencije ih ne promovishu toliko na zalost.

I ljudi koji dolaze iz inostranstva na intervju uglavnom nemaju blage veze sa produkcijom jer dolaze uglavnom da regrutuju barmene, kuvare, konobare i fotografe....barem je tako bilo kad sam ja bio. Osim ako ne dobijete neki Skype intervju. Onda bi po nekoj logici trebalo da imate razgovor sa pravom osobom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Imate li mozda neke informacije sta radi production assistant? Drug ima intervju prvog marta putem skype-a pa me interesuje.
Da li je tezak posao?
kakve sve vrste poslova radi.

Hvala unapred.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
I dobio mi je drug posao. Sada su mu rekli da se odluci da li zeli kao production assistant ili Stage Crew na brod.
ne zna sta da odluci.

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Stage crew ako moze da bira... Prochitaj gore da se ne ponavljam ... Izvini shto ti se ne javih ranije.... Leteo sam za Australiju :) chestitam za druga :) javi mi gde ide

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Znam. preneo sam mu.
Njega brine sto ne zna koliki nivo znanja i vestine je potreban za stage crew.
Vodi se mišljenjem da je bolje da prihavti assistant poziciju i ostavi izvanredan utisak nego da prihvati stage crew i dobije otkaz zbog manjka vestine/znanja.

Boji se zato sto ne moze nigde, pa cak kaze ni intervjuer nije dao neko jasno i detaljno objasnjenje sta tacno stage crew mora da zna i sta radi.

Hvala ti za svu dosadasnju ponoc.
Rekli su mu da vec pocetkom aprila ili krajem marta moze na brod. a Pominjali su mu ime Rubi princes

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile

Stage Crew: (I think these are only on the Grand Class or larger ships) (Although this will sound bad it isn't) Normally 4 "Western Crew ie english American Canadian Aussie etc that are based in the main theatre and normally work as onstage crew during production shows. The reason for using western crew is due to the need for excellent communication skills during the show, should anything go wrong, if somebody forgets what stop means you could literally destroy half the ship. I kid you not I've seen it happen..

Nece covek da se registruje.
Kaze popricao je sa nekima koji rade na ovoj poziciji i rekli su mu: Stage crew - No!!!!

zašto, ne znam.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Prošao sam 6 krugova pakla  :pop1: i sada je ostao taj još jedan, finalni razgovor koji očekujem sa nekim iz kompanije (ako bude potrebno rekoše).Zanima me ako je neko već imao razgovor za poziciju (Stage Crew za Princess) da podeli iskustva, značilo bi mi bilo kakva informacija šta će pitati u tom finalnom intervjuu kako bih se što bolje pripremio.

Inače Kakun me je inspirisao i zahvaljujući njegovom postu sam se prijavio kod SafeCruise agencije. Prošao sam svu administraciju i razgovore uključujući i razgovor sa European Ofiice-om, gde mi je ponuđena pozicija (Stage Crew),  inače sam se prijavio prvobitno za (Production Assistant) jer je to bilo u ponudi.

Pošto još uvek ne znam datum razgovora, rekoše može biti jedna nedelja može biti pet, imam vremena da se još bolje spremim, kad sam već dovde dogurao bilo bi njesra, da sad sve zaje*em  oT

Inače kad se sve ovo završi opisaću čitav proces, za one koje zanima.

A sad odoh učiti  :rtfm:

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Evo mali apdejt. Posle dugo ocekivanog intervjua dobio sam poziciju "Stage Crew" --- BEZ intervjua  :run:  Sad sam u fazi lekarskog i vize. Pa cemo da vidimo kako ce i to da prodje.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
kako je to moguce, bez intervjua? :)