Author Topic: Princess - Production - Stage Crew. Sad je pravi momenat!  (Read 10462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Ajde dođi malo do Regala 😁

Sent from my LG-H900 using Tapatalk

Kasno videh ovo  no;;;

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Vreme je da se malo  obnovi ova tema.
Blizi mi se petogodishnjica rada sa Princess-om. Dodushe ne znam dal mogu da kazem da radim na brodu jer sada vidshe radim kao outside contractor... koji se eto tako pojavi na mesec dva dana na brodu, odradi shta ima da se odradi i bezi nazad na kopno. Ovo sam nekako uspeo sam da se izborim i zauzmem tu neku poziciju gde ne moram da ostajem od 6 do 8 meseci na brodu vec mogu da uletim kad meni odgovara na kratke staze.

Hteo bih da se izvinim svima kojima nisam odgovorio na privatne poruke jer sam pomalo zaokupljen drugim stvarima  :( 
Medju svim ovim porukama sam nashao po neshto zajednichko. Dosta ljudi misli da znam da sviram neki instrument ili da sam zavrshio fakultet vezano za pozorishte/produkciju.

Ja nemam pojma da sviram ni jedan jedini instrument  -()- jednostavno nisam nikad imao shansu da nauchim tako neshto, tako da ukoliko smatrate da vam je to potrebno da bi dobili posao, greshite. Bila bi prednost... ali nije must have.

Ja sam zavrshio samo srednju shkolu... i to gradjevinsku... nidje veze sa produkcijom! Super bi bilo da sam imao neki fakultet da je vezan sa ovom profesijom ali nisam imao nikakve finansiske mogucnosti za tako neshto.

Ukoliko bash nemate nikakvog znanja u ovim oblastima, idite i fizikalishite 2-3 meseca u nekom klubu. Razvlachite kablazu, nauchite terminologiju itd i bicete spremni za brod.

Planiram da uskoro otvorim Skype nalog samo za ovu poziciju gde mogu da vam postavim par pitanja koja bi se pojavila na intervju i da vam jednostavno pomognem i kazem vam dal ste spremni ili ne.
Kao i sa otvaranjem ove teme...meni ni iz dzepa ni u dzep sa ovim Skype nalogom. Ako vas zanima tako neshto kao mala priprema i da vam ukazem gde greshite i shta treba da znate ostavite neki koment ovde da znam dal da pravim ovako neshto ili ne xD

I za kraj hteo bih da izmaltretiram malo Ognjila da napishe ukratko shta se sve izdeshavalo sa njim za ovo kratko vreme.

p.s. Bitna informacija vezana za Princess je najava 4 nova broda za ovu kompaniju = brdo novih pozicija!


Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile

Offline Dezhan

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Odlican clanak i svidja mi se ideja za skajp.I ja sam resio da odem u entertaiment .A imam i nekog iskustva plus sam svirao malo po nekim festivalima pa znam kako sve to izgleda i sa bine.Ako moze i ovde a i u pm kakav je intervju?.Nesto malo opsirnije nego sto je Ognjilo napisao.Koliko traje,sta tacno pitaju?Da li pitaju neka tehicka pitanja?Da li mora u cv da se navede da smo radili na slicnoj poziciji?

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Intervju je bio identichan Ognjilovom... I ja i on smo ushli guns blazing. Nisam im dozvolio da me pitaju ishta. Imao sam ceo govor u glavi i bio spreman na bilo koje pitanje. Chim mi je prvo pitanje postavljeno samo sam izdeklamovao svoj govor od 10tak minuta i tu je sve bilo zavrsheno. Moj je trajao oko 10-15 min veoma sam uveren da ni Ognjilo nije bio duze na glavnom intervju.
CV bi trebao da ima shto vishe stvari vezano za posao.

Mozesh mi poslati svoj CV da ti dam svoje mishljenje.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Svaka cast momci.Samo naprijed!
Samo bih dodao/potvrdio ono sta je vec receno a to je da za pocetnu poziciju u ovom dep. ne treba veliko znanje ni iskustvo.Tako da buduci tehnicari,ne dajte se obeshrabrit!Posao je lagan,brzo se da naucit i napredovat(ko hoce) i pocetna plata je bolja nego u restoranu.
Ne trcite na prvu loptu(restoran) posebno ko nije to prije radio jer je poslje hausk. najtezi posao
Svima zelim puno srece pa se mozda brzih dana i sretnemo nedje
Mirno more ;)

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=12425.0

Moje brljotine, ako nekome treba bodrenje da je nemoguce zapravo moguce.
planiram da nastavim prichu do ovoga gde sam danas.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Ekipa, ima li apdejta, kakva je situacija na Princess za sound engineer-e? plata i uslovi, princip rada?