Author Topic: Izlasci na kopno - princess cruises  (Read 2524 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Izlasci na kopno - princess cruises
« on: 16/March/2017 »
Drugari, ne nadjoh nigde da se pise o ovome, konkretno me zanimaju izlasci kad brod stane u luku, tj ono par sati ili koliko vec. Znaci zanima me kako je to regulisano, mislim da sam procitao negde da trecina mora da ostane?
Jutros se dopisujem sa drugom koji je odustao od princessa i otisao na celebrity i on mi kaze kako oni iz bara skoro uopste ne izlaze. Evo njegove poruke:
Nisam jos uvijek
Rekli su mi da zaboravim na izlazak
Ljudi iz bara ne izlaze skoro nikad
Mi moramo stalno da radimo
Prosli smo 4 luke, niko od nas nije izasao
Kaze mi lik iz Srbije da je za 5 ugovora po 6-7 mjeseci izasao ukupno  10-ak puta

Malo mi je ovo deprimirajuce, ne bih voleo da je ovakva situacija i na princessu :D
Napominjem da je on bar waiter na celebrityju, a da ja cekam datum za poziciju bariste na nekom od princess brodova.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Izlasci na kopno - princess cruises
« Reply #1 on: 16/March/2017 »
Ljudi iz Bar Dept. da ne izlaze je tolika glupost da je to neverovatno.
A tog tvog drugara ako mu je prvi ugovor i još nije dobio laminex,I95,itd prže najstrašnije.
Kad odeš prvih mesec dana nećeš imati vremena to stoji,a posle će ti dosaditi.
Ja sam čak i na turn around day izlazio da kupim patike,popijem kafu,izblejim na netu.
Na Princessu ko radi u Bar Dept. može svaki dan izaći,aravno sve zavisi od tvojih supervizora i tvog odnosa prema poslu.
Jedna anegdota,dobijem slobodan dan u Honoluluu,nisam hteo napolje,odspavam,posle odem u International uzmem dupli espresso (tad nije bilo barista,nego bartenderi a nekad i f&b utility),i odem u crew bar da zapalim.Naiđe moj supervizor,jedan od retkih Indijaca koji je kralj,Egi iz Goe i napuši me što nisam izašao napolje.
Tvoji izlasci zavise od skedzuala po kojem radiš,a skedzual zavisi od Supervizora jer ga on sastavlja.
Ako si dobar radnik imaćeš i dobre povlastice.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .