Author Topic: tijena_yu, Bar Steward, Princess Cruises  (Read 1984 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
tijena_yu, Bar Steward, Princess Cruises
« on: 27/February/2017 »
Korisničko ime: tijena_yu
Država: Srbija
Spol: Ženski
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Bar Steward


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Iskreno…ni ne secam se… Mislim da sam prvi put cula od bivseg decka moje bivse najbolje drugarice…
On je otisao na brod kao konobar… Pa eto…meni palo na pamet da se prijavim dok sam mlada

Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Pre svega putovanje… Bila sam u fazonu da cu videti neke destinacije o kojima sam mogla samo da sanjam…  i naravno novac…neizostavna motivacija

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavila sam se preko agencije Safe cruise jer sam jedino za nju i znala…A posto sam iz Beograda, to je bila i jedina…

Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Kompanija je Princess cruises jer je ona jedina koja placa povratnu kartu gde god da ides…barem je tako bilo tada, ne znam da li se sta promenilo… A pozicija je Bar steward jer nisam zelela u kuhinju a ni u restoran, pa posto imam iskustva u ugostiteljstvu, izabrala sam ovu ‘’laksu’’ varijantu…

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Glavni intervju je trajao mozda 5 minuta…ajde 10 neka bude… A saznala sam nakon 7 dana jer su agenti dugo razglabali o nekoj devojci, u smislu da li da prodje ili ne…

Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Uh troskovi… Sve ukupno cini mi se oko 600evra… Agenciji nadokanda, viza, testovi…to je to..

 Kako ste se spremili na put u nepoznato,  što ste odlučili nositi sa sobom?
Joj nisam znala sta cu… S obzirom da sam znala da cu dobiti uniformu, nisam bila sigurna sta da nosim sa sobom… Od kozmetike sve, naravno.
 Brdo crnih carapa, koje su popucale nakon mesec dana, par pantalona, nekoliko bluzica i cipele…
Ne ponesoh jaknu, pa sam se u Juznoj Americi smrzla na jugu, koliko je hladno

Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Pa osecala sam se jako tuzno jer sam ostavila decka i familiju kuci, od koje se nikad nisam odvajla duze na period jednog odmora… i naravno pogubljena kao dzukac u liftu

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa bas se nesto i nisu potrudili…moglo je mnooooooogo bolje…

Da li vam je,  po dolasku,  netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Pa moj supervisor mi je pokazao sve potrebno za start… Gde pocinjem, kada i gde je crew mess, naravno

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ja sam bila skroz ok sa tim…nije mi smetalo…uvek sam imala neki Kutak da budem sama a onda drugi da budem okruzena svima…

Jeste li bili zadovoljni zaradom?
S obzirom da sam donela sumu koju nikad ne bih zaradila u Srbiji, da kazem da jesam…Ali bas nesto preterano i ne…

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji…nakon dvesta ugovora i mnooogooo ulizivanja

Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Pa za prvi ugovor je bilo dobro…Svi su srecni zbog novog mesa, Svi te kao vole pa zele da budu tu oko tebe a ti ne kapiras da te samo zele iskoristiti u svakom pogledu, pa si srecan sto si okruzen ‘’dobrim’’ ljudima …

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Prve dve nedelje sam jos sve ucila pa mi je bilo malo ludo, pa sam sve zvala za pomoc… Posle sam sve sama jer je krenula zavist divnih nam kolega jer si bolji, brzi, pametniji, ljubazniji…

Kako biste opisali putnike?
Putnici kao putnici, ka i sve musterije svugde u svetu… Ako se lomis oko njih, sve je super.. Ja sam imala srece da sam imala divne goste, pune razumevanja i s obzirom da mi je negleski kao maternjii da volim da pricam, nikada mi nije bio problem da se sprijateljim sa ljudima…

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Jesam…sreca moja je sto sam imala vremena da posetim sve destinacije gde smo pristajali…

Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Omiljeno mesto za izlazak…??? Pa ne znam… Imali smo par overnighta pa se izlazilo uvece, ali ni jedan grad nije ostavio neki super utisak na mene…Do treceg ugvoroa kada sam posetila San Francisco..e to je grad za mene…I naravno, predivna Aljaska…..


Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobre strane…hm… To sto shvatite, ako vec ne znate od pre, da mozete sami i da vam niko nije potreban… Destinacije koje su nekada bile samo san… i ako ste stedisa, sve sto zaradite bukvalno mozete da ustedite…

Opišite loše strane posla na kruzerima.
Joj…Zavist kolega je najveca i najgora, pocevsi od istog ranka pa do onih najvisih… i ljubomora… i alavost… Sto vise para, sto vise smicalica da se smisli…

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno, uvek!!!! i ja jedva cekam da se vratim. Zasto? Zbog svega gore navedenog…Samostalnosti, destinacija, para…

Vraćate li se opet na brod?
Da, da .. Jedva cekam…Ocigledno sam jedna od onih koja stvarno voli taj zivot i voli brod…

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Samo svima preporucujem da ne veruju nikom. Ni sebi samima. Iz iskustva ;)

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)