Author Topic: Pocetak je najtezi :)  (Read 4496 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tashke89

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffet Steward
Pocetak je najtezi :)
« on: 28/February/2017 »
Zdravo drugari i (nadam se uskoro) buduce kolege moreplovci  :yahoo:

Necu da lazem, nisam bas detaljno citala forum, letimice sam preletela par temica koje smatram korisnim i manje vise, nema nekih 'svezijih' iskustava.
Postavila sam temu da bih dobila malo detaljnija i konkretnija uputstva, posto sam tek napravila prvi korak, a to je slanje CV-a agencijama Safecruise i EP.

Safecruise sam kontaktirala da bih se raspitala oko obuke, posto bih konkurisala za Junior Waitter-a ili Buffet Steward-a (ili za neku poziciju ispod, nisam jos upucena kako ide to hijerarhijski), a nemam nekog preteranog iskustva u konobarisanju ili ugostiteljstvu (kladionicu, kuvanje kfe i nosenje beybroj casa vode da ne racunam :D).
Odgovorili su mi da im posaljem CV i za koju bih poziciju konkurisala. Done that, sad cekam dalja uputstva od njih.
U vezi njih me zanimaju troskovi, koliko ce me izaci ako preko njih odem na kruz?

Za EP sam aplicirala preko sajta, nakon par minuta stize mejl od Sinise koji mi trazi CV, sliku i kopiju pasosa. Poslah i to brzinom munje, i od njega cekam dalja uputstva :)
Generalno gledano, zakljucujem da su mi oni nekako najozbiljniji i najazurniji, opet ostaje to pitanje cene njihovih usluga? :D

Nadam se da ce neko odgovoriti, pada nastavimo dalje ka ostvarenju cilja  :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #1 on: 28/February/2017 »
Ne znam koliko su svježe informacije ovdje: Troškovi odlaska na brod ...
Kad bi ljudi bili ažurniji, svi bi profitirali, ali izgleda da kako se dočepaju broda, briga ih više ...

Ponešto o troškovima možeš doznati i u dijelu foruma pod nazivom Priče Veterana, gdje im se svima postavlja pitanje koliko ih je koštao odlazak, a priče su složene po nazivima pozicija, tako da ćeš lako naći onaj info koji se odnosi na tvoju poziciju.

Na tvom mjestu, ja bih pričekao Safe Cruise, jer baš je neki dan djevojka pisala, Princess plaća kartu i za prvi odlazak, što nije tako čest slučaj.

Sretno  :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tashke89

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #2 on: 28/February/2017 »
Hvala puno na odgovoru, bacam se na prelistavanje, mada bi značile neke svežije informacije :) Upravo mi se javio Siniša iz EP, sa ponudom da sutra dođem na dogovor pred intervju, pošto imaju neki kao OD sad u četvrtak u Beogradu. Nažalost, morala sam da ga odbijem pošto radim, a kasno mi je javljeno da bih našla zamenu za sutra :( Nadam se da mi neće uzeti za zlo, ponudila sam se da dođem 13og i 14og kada budu imali intervjue za NCL u Beogradu, mislim da je to za sve pozicije.

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #3 on: 28/February/2017 »
Koliko sam ja skapirao nemozes znati troskove dok ne saznas za koju kompaniju i koju poziciju konkretno konkurises. Razlicite kompanije za razlicite pozicije pokrivaju troskove. Meni konkretno kao tehnicaru rasvete Carbival placa kartu i refundira vizu. EP nije trazio nikakvu proviziju osim marlyns testa koji kosta 25€. Posto sam bio na preliminarnom intervjuu sa ugostiteljima video sam da uglavnom postavljaju pitanja tipa „napravi mi makiato„ ili recepturu napitaka. Naravno nesto na engleskom nesto na srpskom. Predlazem ti da u svakom slucaju precesljas forum, sve od 2010 naovamo ce ti itekako znaciti. Meni jeste, a veruj mi bez obzira na moju poziciju citao sam sve, od kuvara do oficira. U krajnjem slucaju shvatices da li je sve to uopste za tebe. Eto npr za pocetak iscitaj pozicije i juri najvisu mogucu, ne prihvataj svakave poslove jer sve ovo izgleda u pocetku konfuzno ali kako resavas korak po korak bice ti lakse.

Offline Tashke89

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #4 on: 28/February/2017 »
Hvala puno na odgovoru. Ipak ću prekosutra otići da se vidim sa Sinišom. Taj dan je valjda neka vrsta Open Day-a za Assistant Waitter-a, pa mi je rekao da dođem da se dogovorimo. Šta to dogovaranje podrazumeva? Pošto se nisam baš spremala za intervju, pogotovo za AW jer nemam toliko iskustva u konobarisanju, nadam se da će me ispitati nešto opšte iz CV-a i proveriti engleski, pa tek onda da mi zakaže intervju?

Offline Anto90

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #5 on: 28/February/2017 »
ja za par dana se ukrcavam na ncl i prihvati i idi na njihov interviju
placeno ti je sve, placaju kartu u oba smjera, refundaju vizu i medical

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #6 on: 01/March/2017 »
Stoo se tice Princessa, dosta ljudi ima u restoranu sto se tice buffeta,ne pamtim kada je neko nov od buffefa sa nasih prostora dosao u poslednjih godinu daaña,prvi ugovor, tacnije znam dvoje njih... Razlika u Junior waitress i buffet stewardess je  u plati i poslu,naravno . Vidi sta ti je cilj,da dodjes kao junior prvi,bacaju te odmah u restoran,jer kal junior smatraju da imas vise iskustva i znanja,sto moze da priodnese brzoj promociji na Asst Waitress.

Buffet ,ko buffetm: crew mess,easy life,room service,mozd budes  i nocna,sta  znas,,, plata naravno je seme razdora medj' ove dve pozicije. Dok buffet uzima i do 2000 mesecno ,na boljim brodovima, Junior vise od 1600 nema sanse da uzme,1800 plafon da se trudi i to bas bas. Jer pooling za ove pozicij nije isti...

Tako da vidi sta ti odgovara i gde ces brze otici. Asst buffet i buffet  u pocetku su pravi potrcci. Od crew messa,do officer messa,Horajzonrta itd... slobodan dan jednom do 2 put u mesecu,ili vise ako se,khm, prodas nekom supervizoru za %££eni day off i sl... ako te jos nesto zanimaj pitaj

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #7 on: 06/March/2017 »
Kakav ti je Engleski? Da li si razmisljala o nekoj malo boljoj poziciji? Mozda shop ili photo? Recepcija???

Razmisli dobro, pre nego sto krenes. Razmisli da li je to posao koji zelis da radis?
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline Tashke89

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #8 on: 04/May/2017 »
Pa da aktiviram i ovaj front ovde :) Mada su ovde malo manje azurni, izgleda cim se docepaju broda, informacije se ne prosledjuju vise. Javise mi se pre par sati iz Safecruise, traze restoranske pozicije, da im se sto pre javim. Eh sad, ja bih sacekala dok dobijem neki odgovor, pa cu lako da pustim poruku Emiliji na Viber :) Kakav trening oni organizuju, ispati li se ici na to, ako pucam na Buffet Stewardess ili Jr Waitress? I aman zaman, tajna bolje cuvana od svetog grala, da li Princess placa kartu za prvi ugovor i koji su mi troskovi pre odlaska?  :yahoo:

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #9 on: 04/May/2017 »
Pa da aktiviram i ovaj front ovde :) Mada su ovde malo manje azurni, izgleda cim se docepaju broda, informacije se ne prosledjuju vise. Javise mi se pre par sati iz Safecruise, traze restoranske pozicije, da im se sto pre javim. Eh sad, ja bih sacekala dok dobijem neki odgovor, pa cu lako da pustim poruku Emiliji na Viber :) Kakav trening oni organizuju, ispati li se ici na to, ako pucam na Buffet Stewardess ili Jr Waitress? I aman zaman, tajna bolje cuvana od svetog grala, da li Princess placa kartu za prvi ugovor i koji su mi troskovi pre odlaska?  :yahoo:
Princess placa kartu i kod prvog odlaska i kod svakog sledeceg odlaska i dolaska. Ti placas vizu 160dolara i lekarski zavisi sta imas od vakcina i dal ces nesto da uradis u nekoj drzavnoj ustanovi za dzabe ali oko 20000din. I imas u agenciji administrativne troskove da preuzmes LOE 4000din, prvi put kad dodjes u agenciju 50eur za prevod dokumenta, 25eur marlins test, trening nznm kolko jer ga ja nisam radio jer sam isao po nekom hitnom postupku ali msm da je 50eur nemoj me drzati za rec. I ostalo zavisi od tebe sta ces da kupis i koliko ces para da poneses.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Offline Tashke89

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #10 on: 04/May/2017 »
Hvala puno na brzom odgovoru  :yahoo: Pa verovatno ce trebati kosulje, crne pantalone, suknje, obuca... Ok, to je vec relativno. Ovo sto si naveo mi je bilo bitno. Znam da je drugarica pre dve godine isla na tu obuku kod njih, par dana, ali ne mogu da se setim koliko je platila, a ona je trenutno u drugoj vremenskoj zoni, pa ne odgovara :) Znaci, da rezimiram:

Viza  160$, znaci oko 130e
Medical, 170e
LOE 4000din, znaci 35e
Prevod 50e
Marilins 25e

Suma sumarum, plafon 500e

Plus mozda ta obuka, ali rece mi drugarica da je jako korisna za restoransko osoblje, tako da bih isla ako mogu da stignem, jos dodatnih 50ak e

Na koliko se isplacuje plata na brodu, i koliko je dovoljno poneti za jedno skromno, zensko celjade, da prezivi do prve plate?

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #11 on: 04/May/2017 »
Plata je jdnom mesecno svakog 5-og u mesecu za prethodni mesec. Na primer ako dodjes na brod 25-og juna 5-og jula ces da primis za tih 5 dana u junu koliko si zaradila, zavisi kolika ti je plata. Trening je obavezan par dana pred intervju, osim ako nije nesto hitno kao kod mene pa nema treninga. Para poneses koliko imas. Bar 200dolara da imas kod sebe minimum u slucaju nekih nepredvidjenih situacija da moras platis hotel itd . Pise ti sve na forumu pa trazi i citaj. A o tome razmisljaj kad prodjes intervju itd.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока


Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #12 on: 21/June/2017 »
Procitaj forum prvo. Ne zato sto je to pristojno i sto tako obicaji nalazu, nego zbog sebe, znacice ti mnogo. Jer sva ova pitanja koja si postavila su prepricana jedno 2000 puta, al bukvalno, i nisu nikakve svete tajne u pitanju...I jos je sve lepo rasporedjeno i pregledno, tako da mozes da citas samo ono sto te zanima bez da preturas po temama koje nemaju veze sa tobom.

Princess placa kartu inace. Vise ne naplacuju onu lopovsku proviziju od 350e sto su uzimali jer su im zavrnuli usi ovi iz kompanije.

Offline Teovuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Pantry assistent
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #13 on: 23/June/2017 »
Bio sam prvo u EP, trening koji drži onajćelavi je odličan, bolji nego Safe C. Ali kako sam dobio TUI gde je ugovor na 8 meseci plus moram u Bijelu da polažem pomorski, a plata 765 dolara plus tips za Ass W, otišao sam u Safe za Princess, bolje je... Mada... Ali ajde

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Pocetak je najtezi :)
« Reply #14 on: 24/June/2017 »
Bio sam prvo u EP, trening koji drži onajćelavi je odličan, bolji nego Safe C. Ali kako sam dobio TUI gde je ugovor na 8 meseci plus moram u Bijelu da polažem pomorski, a plata 765 dolara plus tips za Ass W, otišao sam u Safe za Princess, bolje je... Mada... Ali ajde
Na Princessu toliko možeš zarađivati kao utility cleaner ili pool boy, a da ne pričam o F&B departmentu. Plus 6 meseci ugovor. Nije sjajno ni ovamo, ali u poređenju sa TUI, definitivno bolji uslovi. Sad, svako ima svoje prioritete i planove. Uglavnom, srećno gde god!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока