Author Topic: ponovno nazad ali gdje?  (Read 2282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
ponovno nazad ali gdje?
« on: 01/March/2017 »
pred par godina sam odradio ugovor za image.
8mj, zavrsio kao fotog 2, bio bi odmak i fotog 3 ali sam im 2 mjeseca ranije kad su mi ponudili produzenje odbio, pa mi nisu dali 3 iako sam polozio sve sto je trebalo i zasluzio radom.

vratio bih se nazad i o tome sam pisao u drugom postu
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=11737.0

poslati cu direktno kompaniji zahtjev ali neznam kome.
tko je na trzistu najbolji trenutno?
uvjeti i slicno? pare?
u biti gdje bih lako mogao upasti odmah na jacu poziciju. jer me ne zanima opet startati 1-2 ugovora kao foto...
odgovara mi video ili neki ass man ;)

kakvo je trenutno stanje sto se tice kompanija i svega u ovom departmentu????

molim, svaka informacija mi moze pomoci.


hvala!  :moli:
nabijem te...

Offline remaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: ponovno nazad ali gdje?
« Reply #1 on: 24/March/2017 »
Vidi hrga, siguran sam da ako budes aplicirao za bilo koju drugu kompaniju neces biti assistant manager, supruga i ja bili VPS/PSP u image-u ali nam je muka vise bilo neradnika koji samo gledaju da neko drugi radi njihov posao (cast izuzecima). Posle godinu dana pauze upravo planiramo da idemo kao fotografi za kompaniju Holland America. Od skoro su se prebacili na inhouse i to mi ne zvuci lose. Prijatelj mi je trenutno tamo i na njegov nagovor mi cemo probati opet. Kaze da je atnosfera lagana, oficir si po ranku sto dosta znaci, ljudi su stariji i nema toliko smudging-a (cimas ljude za rukav da se slikaju). Plata je fixna oko 660 ali on kaze da izlazi 1400-1500, sad iako mi je prijatelj ja odbijam da verujem u to. Isto tako rekao mi je da je setup 15-20min i da gangvaj slikas sat vremena, osim ako nisi neka zivotinja.  Sutra imamo interview sa operation manager-om pa cemo videti sta i kako. Ako ima nekog trenutno na HA mogao bi da podeli iskustva.

Online pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: ponovno nazad ali gdje?
« Reply #2 on: 24/March/2017 »
O  HA se jako slabo zna...  ja sam davne 2014 aplicirao za njih,prosao Skype intervju, sve za 10 min.

Kada sam posle dva dana dobio listu stvari koju treba da nabavim pre ukrcaja, samo sam im se zahvalio i cao... prvo,trazili su da se ukrcam u roku od 7 dana ,tacno dana posle Uskrsa 2014. Drugo, trazili su od mene da sam nabavim uniformu: bele polo majice, khaki shorts x2, crne cipele, pantalone... od foto opreme,oni ti daju.

Naravno odbio sam jer sa tadasnjih ustedjenih 1000$, koje sam poneo sa prvog ugovora na Princessu, nije mi padalo napamet da sve to potrosim samo na uniformu, plus treba nesto poneti i ostaviti svojima.

Sledeca stvar, plata je bila od oko 800$ plus tips,gde je rekao da oko 1200 se moze max uzeti mesecno i ugovor je na 8 meseci bio...

Samo sam se lepo zahvalio i pozeleo mu srecu u daljem radu))) vratio se ja na Princess i presao lepo u fotografe)))) i sad uzivam

Offline remaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: ponovno nazad ali gdje?
« Reply #3 on: 24/March/2017 »
Nama je receno da je ugovor sada 6 meseci, i oni placaju kartu u oba smera. Od uniforme jedino sto treba da uzmemo je crno odelo za muskarce i za devojke crna haljina ili kako oni to vec zovu, ostalo ti oni tamo daju koliko sam skontao. Imacemo interview za 10min pa cu napisati sta i kako. Znaci oni vise nisu sa ocean image-om nego inhouse kao princess, a mislim da to otvara vrata ka nekoj boljoj poziciji.

EDIT

Evo upravo zavrsili interview , u principu svi imaju 670 dolara platu, cak i menadzeri a moze se izaci i do 1700 kako kaze, kada sam pitao najmanje moguce reko nam je oko 1200. Kod njih su cene fotografija dosta skuplje i pokusavaju da pruze kvalitetnu  uslugu fotografije (portreti etc...) znaci ne popcorn fotografija kao kod image-a. Ista je fora oko studija, takodje formal night radis 10 sati, slikas restoran,portrait itd... Kaze da se dosta razlikuju od image-a i da je prioritet kvalitet a ne milion slika. Takodje moras imati svoju opremu, kamera zoom lens i flash, receno nam je da moramo kupiti zoom lens. Ne znam sta bih vise mogao da kazem, ukoliko sam propustio nesto pitajte. Bilo bi super kada bi se neko sa HA javio da nam kaze kako je zaista tamo, da li je vredno ici. Puno pozdrava! :D

Online pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: ponovno nazad ali gdje?
« Reply #4 on: 24/March/2017 »
Hvala na informaciji.... pa daopet moras svoju opremu nabaviti i slicno.. .sta ce neko ko nema uopste nista od toga,a ima zelju da radi, a prvi je ugovor? Ja sam cuo da su foto paketi (all inclusive) na HA preko 450$ ... da ljudi slabo kupuju,nisu ludi dadaju pare za to.... Dok je na Princessu 199$ to.... Za portrete kazu dasu oko 40-45$

Offline remaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: ponovno nazad ali gdje?
« Reply #5 on: 24/March/2017 »
Pojma nemam sto se cena tice, u fazonu rekao nam je da oni imaju totalno drugaciju filozofiju od image-a i da pokusavaju da prodaju tu neku ozbiljnu fotografiju. Nema pozadina kao sto su titanik, brod, palme itd... Dok ne odem i vidim stvarno sta je i kako je ne mogu nista da pricam. Sto se opreme tice , moras imati svoje, srecom mi imamo sve duplo od opreme osim zoom lensa tako da nama to nije problem, ali jeste ljudima koji hoce da pocnu...