Author Topic: Rijecni brod, otvaranje racuna!?  (Read 4358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« on: 02/March/2017 »
Pozdrav svima, zanima me jedna vrlo važna stvar, nadam se da neko ima iskustva...
Uglavnom, da li Viking i ostale riječne kompanije otvaraju račun svojim radnicima negdje u Švicarskoj ili gdje već? Kad sam bio na Carnivalu oni su sve riješili sa JP Morgan tako da nisam uopće morao razmišljati o tome...
Znam da mi mogu uplaćivati lovu na moj račun u HR, ali to ne dolazi u obzir pošto su mi računi ovdje blokirani.
Šta bi mi bilo najbolje napraviti? Otvoriti sam nekako račun negdje vani ili dal postoji mogućnost da mi isplacuju lovu u kešu?

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #1 on: 02/March/2017 »
Ja ne znam za Viking, ali npr za A-rosu (isto swiss ugovor) ti otvaras devizni racun u svojoj zemlji, posaljes im IBAN kod i tu ti uplacuju platu, a koliko sam shvatio dobijes i on board account pa tu mogu da ti uplate gosti tips npr, ne znam jos sve detalje znacu vise za  par dana pa cu napisati :)

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #2 on: 02/March/2017 »
Ja ne znam za Viking, ali npr za A-rosu (isto swiss ugovor) ti otvaras devizni racun u svojoj zemlji, posaljes im IBAN kod i tu ti uplacuju platu, a koliko sam shvatio dobijes i on board account pa tu mogu da ti uplate gosti tips npr, ne znam jos sve detalje znacu vise za  par dana pa cu napisati :)

Hvala na odgovoru :) ajde javi ako će ti se dat kad saznaš nešto više...

Offline stefan2511

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Recruitment Agency: N/A
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #3 on: 02/March/2017 »
Zaboravih da napisem, posto su ti racuni blokirani iz nekog razloga, moze neki tvoj clan porodice da otvori devizni racun eto onako, i samo da uradite punomoc da ti imas potpuni pristup racunu, i eto nit je na tvoje ime nit ista a pare lezu, razmisli i o tome nije losa solucija

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #4 on: 02/March/2017 »
Po novom zakonu u hrvatskoj od ove godine svi računi su podložni inspekciji od porezne pa ako primjete neke lipe pare odma pitaju odakle i naplate porez
nabijem te...

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #5 on: 02/March/2017 »
Po novom zakonu u hrvatskoj od ove godine svi računi su podložni inspekciji od porezne pa ako primjete neke lipe pare odma pitaju odakle i naplate porez

Hvala na odgovoru, ali nema veze sa temom... Stvarno su mi nebitni zakoni o računima... Pitanje je bilo da li oni otvaraju račun, da li plačaju u kešu i da li da sam otvorim račun negdje vani!

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #6 on: 02/March/2017 »
Za Viking sam otvaras racun doma, za Fleet Pro oni ti otvore racun
Sailing...

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #7 on: 02/March/2017 »
Hvala na odgovoru, ali nema veze sa temom... Stvarno su mi nebitni zakoni o računima... Pitanje je bilo da li oni otvaraju račun, da li plačaju u kešu i da li da sam otvorim račun negdje vani!

Kako nema veze, fino ti covjek kaze o zakonima, a tebi ne dolazi u obzir da otvaras novi racun u Hrvatskoj...?!

Ne znam da li iko ima praksu od Cruise kompanija da isplacuje platu na ruke...


Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #8 on: 02/March/2017 »
Zaboravih da napisem, posto su ti racuni blokirani iz nekog razloga, moze neki tvoj clan porodice da otvori devizni racun eto onako, i samo da uradite punomoc da ti imas potpuni pristup racunu, i eto nit je na tvoje ime nit ista a pare lezu, razmisli i o tome nije losa solucija

I tu se postavlja pitanje, podlijeze li to njihovim zakonima i politici te kompanije, kako ce oni slati novac na neciji tudji racun, trebaju oni sebe opravdat u slucaju nekih komplikacija?!

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #9 on: 02/March/2017 »
Za Viking racun mora biti na tvoje ime i ne mora biti otvoren u tvojoj drzavi ( zaboravila sam to da napisem )
Sailing...

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #10 on: 02/March/2017 »
Pa nema veze jel prvo nisam pitao o zakonu, niti sam pisao da bi otvarao račun u Hrvatskoj, napisao sam da ga imam i da je blokiran... i da provjeravam za drugi način isplate. ništa o zakonu, tko će me i da li će me provjeravati..., to je totalno nebitno! a na kraju priče država tj. Fina je oduvijek mogla tražiti neku provjeru računa u inozemnim bankama i pratit tvoje transakcije putem oib-a, ibana i neznam čega sve ne...
no nebitno, sve ok!

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #11 on: 02/March/2017 »
Za Viking racun mora biti na tvoje ime i ne mora biti otvoren u tvojoj drzavi ( zaboravila sam to da napisem )

Hvala Juli :) to me zanimalo! znaći mogu sutra teoretski otić do Graza i tamo otvorit račun i to je ok što se tiće Vikinga!? Super

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #12 on: 02/March/2017 »
Da samo mora biti na tvoje ime
Sailing...

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #13 on: 02/March/2017 »
Da samo mora biti na tvoje ime

Super, hvala ;)

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #14 on: 02/March/2017 »
Evo link pa sebi napravi payoneer racun onda poslije prebacuj novac gdje hoces, 25$ godisnje ti je odrzavanje racuna, odma dobijes tih 25$ tj mora ti prva transakcija biti 100 dolara da dobijes tih 25$ odnosno dodje ti prva godina besplatna tako reci...

https://share.payoneer.com/nav/bnIQ0t-gu9qBASvIX9FLYY6jER0pirpzjqeQja2mH5YoPydAJ67lroVmxdfvmUnNFCb8Ncsrh7oDP_-_Rpvtww2