Author Topic: Rijecni brod, otvaranje racuna!?  (Read 4359 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #15 on: 02/March/2017 »
Evo link pa sebi napravi payoneer racun onda poslije prebacuj novac gdje hoces, 25$ godisnje ti je odrzavanje racuna, odma dobijes tih 25$ tj mora ti prva transakcija biti 100 dolara da dobijes tih 25$ odnosno dodje ti prva godina besplatna tako reci...

https://share.payoneer.com/nav/bnIQ0t-gu9qBASvIX9FLYY6jER0pirpzjqeQja2mH5YoPydAJ67lroVmxdfvmUnNFCb8Ncsrh7oDP_-_Rpvtww2

Hvala!! Zanimljivo, budem pogledao malo o tome kasnije..

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #16 on: 02/March/2017 »
Eto ko hoce nek napravi sebi taj racun preko ovog linka, dobijaju obe strane po 25$...

https://share.payoneer.com/nav/R-mfLpRJQ7vpJmKJbcFveJQNNRp51uIZyy-4m5wlKZJ0xm3L16XxBLgECegqmvCQKvirSz0ODGnAwEMYKxB5gA2

Ajde ucinite me bogatim...  ::bin-laden::  :rolleyes:

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Rijecni brod, otvaranje racuna!?
« Reply #17 on: 22/March/2017 »
Eto, riješio sam sve vezano za otvaranje računa u inozemstvu!

Uglavnom, ako netko ima sličnu situaciju evo kratkog opisa...
Viking kompaniji je nebitno gdje imaš račun,može biti bilo koja država, bitno da je na tvoje ime i da je u valuti u kojoj će se obavljati transakcije(Euro).
U Austriji se trenutno ne može otvoriti račun za ne-rezidente, tj. može se otvoriti ako imaš bilo kakve veze sa austrijom tipa neku rodbinu, neki dodatni posao, hobi ili nešto slično sa čime se može dokazati da si u kontaktu sa Austrijom. U Sloveniji je slična situacija, zapravo tamo treba otići tražiti njihov porezni broj i to je malo duža procedura.
Ali zato u Mađarskoj otvorite račun bez ikakvog problema, procedura doslovno traje sat vremena u njihovoj banci, treba vam putovnica i osobna iskaznica(adresa, oib) i to je to. Malo je nezgodno jel u mađarskim bankama ne pričaju svi baš strane jezike pa može potrajati dok vas ne primi djelatnik koji priča engleski...
Banke koje sam ja kontaktirao su OTP, Raiffeisen, Erste, K&H i Sberbanke i sve imaju mogućnost otvaranja računa za nerezidente.
Svi imaju poslovnice u gradu Nagykanizsa, koji je najbliži Zagrebu, povratna karta Flixbusom iz Zagreba je 150kn i u jednom danu se sve uspije obaviti, stigne se čak pojesti i dobar, jeftini, ljuti mađarski gulaš dok se čeka bus za nazad :)
to je to ukratko, ako treba možda nekome više informacija slobodno pišite ;)