Author Topic: Crystal river vs cruser  (Read 2171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Crystal river vs cruser
« on: 07/March/2017 »
Pozdrav svima,

Trenutno radim kao IT na Aidi. U nekim sam pregovorima sa Crystalom da predjem kod njih. Sad, oni su mi ponudili recni brod. Do sada sam bio samo na kruzerima. Sta je bolje recni ili kruzer? Uopste nemam predstavu.

I vidim da dosta ljudi hvali Crystal. Interesuje me kakvi su kao firma generalno? Kako se odnose prema posadi, da li su fleksibilni za neki dogovor I slicno.

Svako iskustvo od bilo koga ko je na ovoj firmi bi mi dobro doslo dok ne donesem konacnu odlku.

Hvala I mirno more 🍺

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Crystal river vs cruser
« Reply #1 on: 08/March/2017 »
Nisam bio na Crystalu ali mogu reći da na moru u Top 5,  a na rijekama možda čak i najboji. Što se usporedbe između riječnih brodova i onih koji plove morem, tu mogu reći puno više i to iz prve ruke.
Glavne prednosti rijećnih su veća zarada za većinu pozicija, brodovi pristaju puno bliže gradskim centrima i ne gubiš vrijeme na gangwayu. na menjem brodu radi i manje ljudi, a manji broj ljudi se uvijek lakše dogovori. Neke kompanije nude atraktivne švicarske ugovore što znači njihova mirovina nakon 5 godina rada i svi brodovi u francuskoj moraju nuditi fancuske ugovore. Mislim da je slično za onih nekoliko brodova koji plove rijekom Douro u Portugalu. Eh da, imaš i prozor u kabini.
Glavni nedostaci su kao prvo manji broj destinacija koje takvi brodovi mogu posjetiti, općenito daleko siromašniji i dosadniji društveni život na brodu, manje sadržaja za posadu i manjak nekih malih privilegija koje bi možda imao na moru. Isto tako, nitko ispod 4 stripea (Kapetan i Hotel Manager) nema single kabinu. Neke pozicije na riječnima više rade.
Mislim da dosta ovisi o tebi samome kakav si tip, hoćeš li biti sretniji na morskom ioli riječnom, najbolje probati pa vidi mogu li te prebaciti na more ako ne budeš zadovoljan.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Crystal river vs cruser
« Reply #2 on: 08/March/2017 »

Mogu da prezivim dosadan drustveni zivot, I da se ne obilaze neke egzoticne destinacije kao na kruzeru. Prvo sto si mi rekli je da je shared kabina jer je brod mali. U principu, moje prvo pravilo je da zelim da budem sam u kabini tako da sam bio spreman da im se zahvalim na ponudi.

Ali.... Onda su mi poslali ponudu I uslove rada. Tako da sam odmah izbrisao prvo pravilo iz mog pravilnika I vise mi ne smeta sto cu deliti kabinu sa nekim 😉
Naravno ako me prime..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk