Author Topic: Srpski pasoš - plavi ili crveni?  (Read 8755 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« on: 26/January/2010 »
  
Dobio sam posao za bar waiter-a na Carnival-u , e sad zackoljica, cekam da stigne LoE , ali vidim ovde , ja imam plavi srpski pasos vazi mi do 2016.
Koji fazon, jel cu trebati da vadim crveni ili ne ?!?!
Recite mi da znam , da ne bude kada mi LoE stigne, e jbg ne moze taj pasos ?!?!   :pop:  

 Unapred hv(f)ala  
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #1 on: 26/January/2010 »
Prvo je bio donet zakon da "plavi pasos" vazi do 31.12.2009. godine,  a onda http://www.mup.sr.gov.yu/cms_lat/dokumenta.nsf/putne-isprave.h

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #2 on: 27/January/2010 »
Ja sam sad 5. januara podnela zahtev za americku vizu sa plavim pasosem i dobila na 3 godine!!
Rekli su mi da nece biti problema, ako se vracam kuci ove godine, sto je po mom ugovoru krajem oktobra!!
Tako da nemas sta da se brines ako dolazis kuci pre 2011. godine!!

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #3 on: 27/January/2010 »
@aiitje
Moj savet ti je da izvadiš novi pasoš bez obzira što ti stari važi do kraja ove godine.
S obzirom na to kakvo je stanje po policijskim stanicima gde se čekaju redovi od ranog jutra kako bi predao potrebne dokumente ili ti pak zakažu termin par meseci unapred, vrlo kako ti se može dogoditi da nemaš važeći pasoš ukoliko se ponovo želiš vratiti na brod.
Bolje reguliši sad to na vreme da posle ne budeš imao problema.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #4 on: 27/January/2010 »

Bolje reguliši sad to na vreme da posle ne budeš imao problema.

Mudro  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #5 on: 27/January/2010 »
@aiitje
Moj savet ti je da izvadiš novi pasoš bez obzira što ti stari važi do kraja ove godine.
S obzirom na to kakvo je stanje po policijskim stanicima gde se čekaju redovi od ranog jutra kako bi predao potrebne dokumente ili ti pak zakažu termin par meseci unapred, vrlo kako ti se može dogoditi da nemaš važeći pasoš ukoliko se ponovo želiš vratiti na brod.
Bolje reguliši sad to na vreme da posle ne budeš imao problema.


Pazi brajko, on ima duplu zackoljicu, prvo da bi dobio novi pasos moraju da mu ukinu stari tj. da ga secnu preko trecine  :D , a on je prilikom prijave u agenciju dao kopiju starog pasosa...  Pa se on pita isto da li ce mu praviti probleme ako krene sa starim pasosem koliko sam ja shvatio, a verovatno ga interesuje i ovo oko novog      ;)

@aiitje

....  pozovi agenciju i raspitaj se za to, da se ne bi desilo da imas  nekih problema sa tim,  sad kad si prosao interview to je poslednje sto ti treba   :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #6 on: 27/January/2010 »

Pazi brajko, on ima duplu zackoljicu, prvo da bi dobio novi pasos moraju da mu ukinu stari tj. da ga secnu preko trecine  :D , a on je prilikom prijave u agenciju dao kopiju starog pasosa...  Pa se on pita isto da li ce mu praviti probleme ako krene sa starim pasosem koliko sam ja shvatio, a verovatno ga interesuje i ovo oko novog      ;)

@aiitje

....  pozovi agenciju i raspitaj se za to, da se ne bi desilo da imas  nekih problema sa tim,  sad kad si prosao interview to je poslednje sto ti treba   :uzdravlje:

Nema to veze, jer kako god, bitno je da se broj pasosa poklapa sa brojem pasosa navedenog u LOE, sto u Carnivalovom LOE-u nije slucaj, jer ga ne stavljaju. A i moze se putovati sa 2 pasosa bez problema, i ako je stari pasos na primjer ponisten, a jos je vazeca viza u njemu, i naravno uz to i novi pasos. Putujes bez brige.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #7 on: 27/January/2010 »
Točno, u poništenom pasošu viza još uvijek važi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #8 on: 27/January/2010 »
Točno, u poništenom pasošu viza još uvijek važi.

E to me je zanimalo .... Excalibur bravo to sam bas mislio, znaci ako izvadim novi sada nece mi praviti probleme kada mi stigne LoE ?!  ;D  da da ...
A sta bi bilo npr,stigne mi LoE lupam za mesec ddana,a ja stari pasos i jel bih mogao da odem na brod sa njim ?!??! Fala
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Srpski pasoš - plavi ili crveni?
« Reply #9 on: 27/January/2010 »
E to me je zanimalo .... Excalibur bravo to sam bas mislio, znaci ako izvadim novi sada nece mi praviti probleme kada mi stigne LoE ?!  ;D  da da ...
A sta bi bilo npr,stigne mi LoE lupam za mesec ddana,a ja stari pasos i jel bih mogao da odem na brod sa njim ?!??! Fala

Koliko sam ja informisan, bar kod nas u BiH je situacija takva da ako imas nov pasos, a kojim slucajem nije biometrijski, nisi u obavezi da ga mijenjas dok ne istekne.
Bar su meni tako rekli, a ja sam svakako radio novi pasos, stari mi je jos vazio, al' pun, nema mjesta vise  :D
When it comes to money, nobody can be trusted !