Author Topic: Prijatelj na Princess Cruises??  (Read 1983 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Prijatelj na Princess Cruises??
« on: 19/March/2017 »
Pozdrav drustvo,da li neko moze da mi kaze ili uputi na nekog ko bi mi pomogao oko sledeceg: Dovodjenje prijatelja na brod ,u svojstvu putnika?

Znaci, moj prijatelj bi hteo da bude jedan do dva kruza samnom na brodu, kao putnik naravno,pa evo za sve ove 3 i po godine koliko krstarim,vidjao sam da cak neko i sa prvim ugovorm dovodi prijatelje i porodicu,iako su STAFF, pa sam se zapitao kako to da se izvede,koje bi bile cene kruza za tu osobu i slicno?


Hvala unapred..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prijatelj na Princess Cruises??
« Reply #1 on: 20/March/2017 »
Trebaš naći nekoga sa svježim ugovorom, i to baš na tvojoj poziciji, pa ga pitaj da ti pošalje kopiju ugovora, unutra piše sve oko toga.
Ima na forumu kopija jednog ugovora, ali je stara, i mislim da je za staff, pa potraži i možda se možeš ravnati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Prijatelj na Princess Cruises??
« Reply #2 on: 20/March/2017 »
Pozdrav. Mislim da u vecini ugovora nisu specificirani detalji, vec se oni nalaze u HR manualu.

Zavisi da li govoris o svojstvu putnika ili o svojstvu relative/partner travel. Da pojasnim. Princess ima tri programa beneficija da neko dodje na brod. Putnik preko friends and family sistema, relative/partner travel with seastaff on duty ili crew on vacation.

Putnik dobija svoju kabinu i placa kruz po ceni odredjenoj za Friends and Family koja je dosta jeftinija, ali opet kosta. Na to ima pravo svako i lako se organizuje ili preko HR menadzera ili preko onih sto rade Cruise booking ili preko crew office...  Ne znam tacno za Princess ko je zaduzen, posto je za P&O brodove druga osoba. Mogu pogledati u HR manualu tacno. Putnik preko ovog programa nema pristup crew area niti pravo socijalizacije sa crew. U sustini, ima standardni status putnika. Pristup nekim delovima broda moze biti odobren od kapetana jedino, al tesko...

Za relative/partner travel vaze druga pravila. Uslov je da si jednu godinu u firmi i da imas svoju kabinu. Ovaj program ne kosta nista prvih odredjen broj dana zavisno od ranka. U ovom slucaju, gost ostaje kod tebe u kabini i ima sav priatup crew delovima ukljucujuci i pristup svim uslugama za goste. Ako nemas svoju kabinu, mozes da trazis kabinu ali ce onda da te kosta nesto i teze biva odobreno.

Za crew vacation program svaki off sa godinu dana ili crew sa 5 rada u firmi ima pravo na besplatnu kabinu na bilo kom kruzu Princess, P&O ili Cunard broda za maksimum 4 osobe. Ovo nije dok radis na brodu vec tokomodmora. Kada se koristi ovaj program, crew mwmber mora da ide na taj kruz sa svojim gostima ili moze bracni partner +3 osobe ako crew recimo radi... U ovom slucaju se tretira kompletno kao gost, bez ikakvog pristupa crew delovima.

Ako hoces neke detalje, posalji mi mejl adresu na pvt pa cu ti izvuci iz pravilnika sva ova pravila detaljno. Svako ko ima pristup Lotus Notes na brodu moze ih naci u Princess HR manual-u u Workspace..
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Prijatelj na Princess Cruises??
« Reply #3 on: 21/March/2017 »
hvala na info wolf poslao sam ti PP pa vidi ))))  :-*