Author Topic: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se  (Read 3219 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Sedim ja tako pre mesecak dana u crewbaru i pijuckam pivo sa kolegama. Isplovili iz Singapura, pa da se nazdravi.
U stvari mi nazdravljamo skoro svako vece  :uzdravlje: Kad stize meni poruka na Linkedinu, ako ste zainteresovani za IT Officer poziciju na Crystalu, posaljite CV bla bla. . .
Iskreno, trenutno sam IT na Aidi i ovde mi je super, nisam ni pomisljao da menjam firmu. Al posaljem ja CV, rek'o da ispostujem coveka, da ne bude kako smo mi Balkanci neklturni jelte.

Sledeci dan dobijem odgovor da mu se svidja moj CV i pita me jesam li slobodan i kad bih mogao da se ukrcam? Ej stani malo, milsim ja. Gde da se ukrcam, sta, kako, ne znam nista a on pita za ukrcaj. Ja pomoslih ovaj neki neozbiljan. Nakon sto smo razmenili par mailova, objasni on meni ukratko da se radi o novom recnom brodu, pa pita kad sam slobodan da zna ima li smisla nastaviti sa mnom ili ne. Ok, ajde da nastavimo. Zakazali mi intervju za sutradan, a isti dan mi se javila njegova koleginica i poslala mi job offer, job description i sl.

E sad, moje prvo pravilo kod rada na brodu je da necu share kabinu. Znaci singl i to je to, ako nema, necu na brod, ne interesuje me.
 Kad sam procitao job offer (a tri puta sam citao), momentalno sam izbrisao moje prvo pravilo iz pravilnika.
Ponudili full permanent ugovor, 5weeks on/off rotaciju, parica vrhunska, osiguranje, socijalno ma sve i naravno share kabina.
U medjuvremenu se ja malo raspitam za firmu, nadjem neke ljude sto tamo rade na Linkedinu, neke ovde - pri tome veliko hvala. I cekam ja taj intervju.

Doslo vreme intervjua, internet nikakav, nema sanse skype da radi.
On pokusao da nazove, ali nece. Uzmem ja moj telefon, izletim na open deck, aktiviram karticu u romingu, sta cu druge nema.
Pocne intervju, malo mi on pricao o firmi, poziciji, sta kako, nista zanimljivo za mene.
Onda je dosao trenutak da ja pricam, a on mi rekao aj pricaj mi sve sto znas da radis. To najvise volim :)
Ja opletem i pocnem sve redom. Posle 7-8 min zaustavi on mene i kaze to je to, zelim te u mom timu, primljen si. :)))

Ja presrecan, vec sledeci dan mi se opet javila koleginica iz HRa, poslala mi da popunim aplikaciju, brdo nekih papira.
Sve sam to poslao i samo je ostalo kad odem kuci (18.04 se iskrcavam) da uradim medical i potvrdu da nisam osudjivan.
E sad, nisam siguran da cu proci taj medical, jel oni traze BMI da bude 30. A ja ceo zivot buca, visi je od 30, nadam se da nisu rigorozni toliko :(

Ako sve bude ok, trebalo bi u aprilu u Nemacku da idem u shipyard jedno mesecak dana da zavrsimo brod pa polecemo.

Toliko od mene, javicu da li sam prosao medical. Ako predjem, ovo bi i bila treca firma. Pozdrav sa AIDAbella  :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #1 on: 25/March/2017 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #2 on: 27/March/2017 »
Cestitke jos jednom.  :party:
If you want something - go and get it.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #3 on: 27/March/2017 »
Hvala, hvala.. Mada jos uvek nisam siguran zbog tog medicala, ali bice valjda sve ok 🍺

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #4 on: 27/March/2017 »
nista ne prodajem, samo se hvalim. xD

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #5 on: 28/March/2017 »
nista ne prodajem, samo se hvalim. xD
Xaxa ne hvalim se, nego vidim svi pisu kako je tekao proces apliciranja I razgovori, pa da objavim I ja moj slucaj. Mozda nekome I pomogne, ko zna..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline .ps1

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: IT Systems Engineer
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #6 on: 04/June/2018 »
I kakvi su dojmovi raditi kao IT na crystalu?
Tko ti je radio intervju, da nije mozda grk?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Moj (kratki) put do trece firme.. nadam se
« Reply #7 on: 10/June/2018 »
I kakvi su dojmovi raditi kao IT na crystalu?
Tko ti je radio intervju, da nije mozda grk?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Jeste grk.. Ali sam odustao, nisam oresao. Dobio sam bio ugovor, datum ukrcaja, brod i sve.. Ali sam odlucio da ostanem na aidi, ne znam ni ja zasto. Mozda sam pogresio, mozda ne, ko ce ga znati...

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk