Author Topic: Spisak stvari za prvi ugovor sa Rancem i Carry on  (Read 4300 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Poštovani Forume,
došao je i taj D-Dan. Početak pakovanja i poslednjih priprema za moj prvi ugovor na Carnivalu.
Zamolio bih Vas sve za zavet, mišljenje i predlog oko mog spiska stvari.
Planirao sam nositi ranac i carry on samo samnom u avion, bez velikog kofera za kargo. KLM dozvoljava 12 kg ličnog prtljaga.
Unapred veoma zahvalan!


Dokumentacija:

Pasoš
Ugovor (LoE)
Marlins test
Medical  (Sve što sam dobio u dr.Ristić)
Avio karta

napomena:
Pod sve što sam dobio u dr.Ristić mislim na:
Izveštaji svakog lekara na srpskom
Seafarer Medical Certificate,
Authorization to Obtain and Release Medical Information
Karton imunizacije da sam primio MMR i Varičele vakcinu tog dana. Hepatitis A nisam
Disk sa snimkom pluća



Higijena:

Četkica za zube
Mini pasta za zube
Brijač + 4 patrone za birač
Mini pasta za brijanje
Mini šampion
Mini gel za kupanje
Prašak (puder) za stopala
Štapići za uši


Medicina:

20-30 kesica Fervex ili Coldrex
1x tabla vitamina C (500mg)
Presing
Kutija Brufena (600mg)


Odeća/Obuća:

Gornji deo pamučne trenerke (na meni)
Donji deo pamučne trenerke (na meni)
Prsluk ( na meni) - moguće i ne nositi
Patike crne (na meni)
3x majca kratkih rukava (na meni 1)
1x Polo majca crna Bez oznaka
15x čarapa (10 dugih i 5 kratkih) - Pamuk
10x bokserica - Pamuk
1x šorts do kolena (ujedno kupaći)
1x crne cipele (za rad)
1x crne pantalone (za formal)
1x crna košulja dugih rukava (za formal)
1x kravata siva (za formal)

Elektronika:

Mobilni telefon ( Bez Sim kartice)
Punjač za mobilni (220)
Slušalice za mobilni

Finansije:

300 $ ( apoeni po 10$ i 20$)


Ako je neko upoznat sa pravilnom procedurom pakovanja istih higijena/medicina da ne bih imao problema, jer ih sve pakujem u Ranac ili Carry on kofer.

Zahvalio bih se svima Vama na velikoj pomoći i znanju koje ste preneli na mene od kada sam se prvi put priključio na forum.
Vaše iskustvo i saveti su mi pomogli da danas se pakujem i krećem u nešto bolje.

Puno sreće, mirno more i puno para!
Mićun
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Micune ne zaboravi uplatnicu za vizu, osim ako ne zelis da im oprostis pare  :deda:
Ja jos cekam, a ko ceka doceka. Nadam se da se vidimo uskoro...

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Da obavezno uplatnicu, al' rekoh da je ne stavljam nije kao "dokument" ali je na spisku 😁
Mogli bi na kafu pre nego sto krenem u subotu 🍻
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Ne znam kakvu ces uniformu nositi, ali ja imam 15 belih majica kratkih rukava koje nosim ispod kosulje ili kombinezona kad radim. Znaci majica, carapa I vesa ti treba najvise ako ne mislis da tricis da peres odecu svakih par dana.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Da obavezno uplatnicu, al' rekoh da je ne stavljam nije kao "dokument" ali je na spisku 😁
Mogli bi na kafu pre nego sto krenem u subotu 🍻

Kafa pod obavezno, od ponedeljka se vidjamo. Vidim da nisi stavio na spisak sat sa budilnikom, mozda neki usb, naocare za sunce... To su mi sve stavili u recomandation. Doduse to sve mozes kupiti i kad stignes tamo.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
moje iskustvo mi govori da sto manje poneses bolje prodjes posle po povratku kuci))) To znaci, da ces na ugovoru za manje od 100$ kupiti brod stvari (primera radi), gde su stvari jeftinijenego kod nas,veci je i izbor... tako da neces imati potrebu dakupujes dodatni kofer... Ne zaboravi i kacket za drill,osim ako ne dobijas MUSTER ili STAIRWAY GUIDE kacekete od njih.... Ne znam gde ces ici koje destinacije,ali ja sam u Walmartu za 21$ kupio 20 pari gaca, i za te iste pare 20 pari belih/crnih carapa. Znaci jeftino je... HANES firma,moja preporuka ako ikad naletis na njih!

Znam ljude koji za ceo ugovor ponesu 4 majice neke obicne da imaju u slobodno vreme... jedna za teretanu ostalo za crew bar,izlazak i slicno...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Idealno bi bilo otići u šljapama i sa četkicom i pastom za zube. Nevjerovatno je koliko se toga nakupi za vrijeme ugovora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Pozicija na koju idem je entertainment video tech na Carnival Pride.
Ne znam jel ovo premalo stvari ili kako treba. Gledao sam sta su drugi pisali pa otprilike sam nesto tako sklopio. Gledam da izbegnem kofer nego sam gledao da u ranac i carry stavim sta moze stati. KLM letim i moze do 12kg rucni prtljag.
Eventualno sam gledao papuce na primer u taj spisak da sodam i u principu mislim da bi to bilo dovoljno zato rekoh da pitam ovde iskusnije cisto da imam predstavu oko svega za poneti.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Kafa pod obavezno, od ponedeljka se vidjamo. Vidim da nisi stavio na spisak sat sa budilnikom, mozda neki usb, naocare za sunce... To su mi sve stavili u recomandation. Doduse to sve mozes kupiti i kad stignes tamo.
Pozdrav svima, izvinjavam se zbog upada u post, ali kada si vec pomenuo USB da se nadovezem sa pitanjem. Mozda je glupo, ali sta znam, bolje da proverim. Da li bi bio problem na USBu imati par sezona serija/filmova, normalno rec je o piratskom sadrzaju skinutom pomocu torrenta? Cisto za slobodno vreme kada i ukolilo ga bude bilo. Hvala!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Pozdrav svima, izvinjavam se zbog upada u post, ali kada si vec pomenuo USB da se nadovezem sa pitanjem. Mozda je glupo, ali sta znam, bolje da proverim. Da li bi bio problem na USBu imati par sezona serija/filmova, normalno rec je o piratskom sadrzaju skinutom pomocu torrenta? Cisto za slobodno vreme kada i ukolilo ga bude bilo. Hvala!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Druze ja nosim uvek eksterni HDD od 1TB, pun do cepa sa piratskim sadrzajem. A I kako neko moze da zna sta imas na njemu, to je tvoja stvar.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Spisak stvari za prvi ugovor sa Rancem i Carry on
« Reply #10 on: 09/April/2017 »
Druze ja nosim uvek eksterni HDD od 1TB, pun do cepa sa piratskim sadrzajem. A I kako neko moze da zna sta imas na njemu, to je tvoja stvar.

Sent from my PLK-L01 using Tapatal

Super. Hvala ti. Znam da su dosta rigorozniji od nas po pitanju piratskih sadrzaja, tek treba da idem na prvi ugovor, pa nemam predstavu da li i to podleze proveri pri ulasku na njihovu (USA) teritoriju.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Spisak stvari za prvi ugovor sa Rancem i Carry on
« Reply #11 on: 09/April/2017 »
Dosta su rigorozniji i po pitanju ljudskih prava. Ne smiju te niti legitimirati bez razloga. Nisu to ove naše banana demokracije. Todorić pokrade državu za 30ak milijardi kuna i nikom ništa, a babu vode u zatvor ako ne plati neku bezveznu "pričuvu" od 50kn.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Username

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Recruitment Agency: Zagreb Employment
  • Job Title: Waiter, interested in Bartender
Sto se tice ugovora nisam mogao skontati log in podatke pa ga nisam istampao,a njega dobijam takodje tamo ne moram ja nositi sa sobom,a ovo sto nosim od dokuenata :

*LoE
*Devizni racun papiri
*Podatci o Vizi
*Pasos
*Ljekarski
*Info o Hotelu i prevozu
*Kartu
*Dok. o povratu novca od vize

Inace ima let sutra ujutru

 oT oT oT