Author Topic: Pantry assistent  (Read 2035 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Teovuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Pantry assistent
Pantry assistent
« on: 29/April/2017 »
 :smack: Da li je neko bio na ovoj poziciji.?  Bio bih zahvalan i sa kratkim opisom..  :clapping:

Offline The Power of Nature

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
Re: Pantry assistent
« Reply #1 on: 30/April/2017 »
Slučajno sam pogledao obaveštenje u mailu, inače baš retko ulazim na ovaj sajt nakon što sam odradio jedan ugovor na brodu baš na toj poziciji.

 Savetujem ti da nikako ne ideš na ovu poziciju, jer ćeš se osećati kao poslednji slepac kada budeš došao na brod.
Bolje ganjaj neku jaču poziciju, koliko god ti vremena bude trebalo za to, jer ćeš se pokajati prvog dana ukoliko upadneš u brodsku kuhinju, gde radiš svaki dan, 6 meseci, 13 sati, bez slobodnog dana. Na brodu nema pravila što se tiče galley departmenta, zapravo, niko ti ne može sa preciznošću reći šta ćeš konkretno raditi tamo, zato što ti zamenjuješ onoga ko se iskrcava taj dan kada se ti ukrcavaš, a to može biti od food preparation-a, preko main galley-a do horizon-a.
Mogu te lako baciti u food preparation kada dođeš na brod, kao što se i meni desilo, ali sam uspeo da izdejstvujem transfer na drugu poziciju, pošto sam imao dobrog executive chefa.
Konkretno, mene su bacili na obradu krompira, gde radiš posao za 3 čoveka.
Dan ti počinje ovako. Ujutru ideš u kambusu (koja je sprat ispod) sa najvećim kolicima (trolijem) koji se koristi tamo, potom onaj koji je provision master (a to je obično neko italijansko nadmeno djubre kome predaješ listu što je naručio tvoj "kapo") treba da ti odobri naručenu robu sa papira koji mu daš (često bude neka rasprava oko dozvoljene količine o čemu ti uopšte nisi odlučivao). Sam utovaruješ bar 500 kila krompira svakoga dana na troli, a meni se dešavalo i 700 i potom voziš sve to u food preparation (ideš ponovo liftom na sprat iznad) gde jedva ulaziš na vrata.
 Imaš 2 mašine iza svog radnog mesta koje ljušte krompir i treba sav krompir oljuštiti. Moje mašine su bile obe pokvarene, vrata nisu bila dobra pa sam morao da ih držim da krompir ne bi ispadao. Oni zahtevaju od tebe da znaš sve od prvog dana kada dođeš, a ti zapravo ne znaš ni gde se nalaziš, ne znaš gde ti je kabina.
 Od tebe se očekuje da seckaš krompir sa malim nožićem dok iza tebe mašina radi, što je meni bilo nemoguće sa pokvarenom mašinom. Potom treba i ručno ljuštiti sweet potato koji se ne može ljuštiti u mašini. Meni su prvog dana fikusi ukrali taj mali nožić, pa sam posle imao samo veliki nož.
Očekuj da ćeš raditi sa najvećim ološima kakve u životu nisi sreo, a takođe ima i jako puno pedera. Srećom, na toj poziciji sam se zadržao samo tri dana, posle sam na odobrenje executive chefa (nakon što sam se obratio nekom našem liku) prebačen u main galley, što je bila velika sreća i olakšanje za mene ali opet i dalje teško.
Prešao sam potom na salate, a tu se šetaš od food preparation-a ujutru, pa kada završiš sa pranjem i sečenjem salata prelaziš u main galley. Gde moraš pripremati dressinge, odnosno prelive, gde koristiš neki veliki mikser, a to opet teško možeš raditi sam prvi put bez nečije pomoći, tako da opet moraš učiti šta i kako.
Posle uveče se radi na liniji gde služiš konobarima salate (ej, bre, služiš konobarima, pa ti vidi na kojem si dnu!), a u međuvremenu takođe moraš nešto da radiš za pripremu za sutra.
Najčešće ljuštiš avokado i odvajaš koštice avokada, koji potom melješ (zaboravio sam kako se zove to što se sprema, gde se takođe stavlja i iseckani čili) i spremaš 2 velike plastične "baje" (posude). Kada dođeš, nalaziš se na najnižoj poziciji u kuhinji i moraš da budeš ponižen od strane raznog nepismenog ološa.

Dok radiš sve to svaki dan, osećaćeš se kao poslednji bednik, a potom ćeš videti mnoge ljude na boljim pozicijama, koji ništa nisu bolji od tebe i shvatiš da si mogao raditi lakši i bolje plaćen posao da si mislio na to pre nego što si došao na brod. Ovo ti govori neko ko je jedva izdržao ugovor na ovoj poziciji i više se nikada nije vratio na brod, jer mu se sve smučilo.
Biraj bilo šta sem rada u kuhinji, čak je i čistačima opušteniji posao, pa ti vidi (iako je plata bedna). Ako si spreman da budeš na nogama, biraj poziciju junior waiter-a, gde je plata veća (1500 dolara) a plus imaš bakšiš. Ako hoćeš lakši posao, završi kurs za fotografa i za to apliciraj, ako hoćeš još lakši posao, izaberi poziciju prodavca u šopu.
Ukoliko izabereš staff poziciju (a to su i fotograf i pozicije u šopu), dobijaš veću kabinu koja je na deku 4, dok su niže pozicije obično na drugom ili trećem deku, tj. bliže motoru.
Takođe, hrana u crew messu je užasna, nekada nećeš imati ni šta da jedeš, jer će ti se sve smučiti od ponuđenog, (a ponuda je slaba), a ako izabereš staff poziciju imaćeš pravo da jedeš u staff messu i na horizonu gde je hrana bolja. Ti sada razmisli, pa javi šta si odlučio.

Offline Teovuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Pantry assistent
Re: Pantry assistent
« Reply #2 on: 01/May/2017 »
Kasno je da sad odustajem...  Pokušaću da se snađem,  nekako.  Hvala na odgovoru.  Pozdrav

Offline The Power of Nature

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
Re: Pantry assistent
« Reply #3 on: 01/May/2017 »
Neka ti je Bog u pomoći brate! Ako uspeš da završiš ugovor imaš pravo da menjaš poziciju na sledećem. Pozdrav!