Author Topic: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?  (Read 2035 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline galbatronix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Video sam da svake godine par ljude pogine toom ovog drilla jer je opasno spustati se i dizati u Lifeboatu iz nekih razloga....negde pise da samo teoretski objasnjavaju a negde moraju da sednu spuste se i opet zakace i dignu....

https://www.youtube.com/watch?v=Ftx18oYtevU

Moze li neko sa iskustvom na brodu da odgovori na ovo ?

Hvala Unapred

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #1 on: 29/April/2017 »
Ja uskoro 5 godina kako radim na brodovima (offtopic: u, jbt! :pad: kad pre...), a nikad nisam učestvovao u nekom od tih drill-ova. To je odgovor na pitanje koliko su obavezni za hotel department crew member-a. ;D

Offline galbatronix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #2 on: 30/April/2017 »
Ja uskoro 5 godina kako radim na brodovima (offtopic: u, jbt! :pad: kad pre...), a nikad nisam učestvovao u nekom od tih drill-ova. To je odgovor na pitanje koliko su obavezni za hotel department crew member-a. ;D

Procitao sam da se to radi 30min pred polazak...negde pise radi se svaki mesec pa reko nisu valjda toliko ludi...radis Lifeboat dril a rizikujes zivot -_-

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #3 on: 30/April/2017 »
Ja uskoro 5 godina kako radim na brodovima (offtopic: u, jbt! :pad: kad pre...), a nikad nisam učestvovao u nekom od tih drill-ova.


Ja se barem jednom mesecno njakam sa tim...  Nije u sustini bitan departman nego tvoj Emergency Duty. Ovo spustanje je obavezno za Life Boat operating crew, sto retko ukljucuje HOTEL departman, uglavnom je Deck i Tech, al mozda ima neki brod gde je i neko iz hotela ukljucen. Ako i bude, bice to neki oficir verovatno. Sanse da bar, restoran ili kuhinja budu operating crew su minimalne...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #4 on: 30/April/2017 »
Quote from: galbatronix
negde pise da samo teoretski objasnjavaju a negde moraju da sednu spuste se i opet zakace i dignu

Quote from: galbatronix
Procitao sam da se to radi 30min pred polazak...negde pise radi se svaki mesec pa reko nisu valjda toliko ludi...

Eh, pomešao si različite vrste drill-ova, safety briefing, vessel familiarization training itd. Sve si stavio u isti koš...  ;D Ima vremena, naučićeš. :giggle:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #5 on: 30/April/2017 »
 :pop:
Procitao sam da se to radi 30min pred polazak...negde pise radi se svaki mesec pa reko nisu valjda toliko ludi...radis Lifeboat dril a rizikujes zivot -_-

Pobrkao si loncice decko. Svaki kruz pred polazak se radi passenger drill koji ne ukljucuje lifeboats uopste, samo je informativnog karaktera za putnike. Dva puta mesecno uglavnom se radi crew drill gde se takodje pripremaju i lifeboats ali to opet ukljucuje kao sto sam rekao samo operating crew, dok ces ti na tom drilu raditi sta god je vec tvoj emergency duty.

Postoji sansa da ces ici u lifeboat kada se radi drill gde se puni pun kapacitet camca, al on se tada dovede na pontun i sve se bezbedno radi, nemas nista rizicno ti tu, vec je isto kao da ukrcavas tender, samo malo vise guzve.

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #6 on: 30/April/2017 »

Ja se barem jednom mesecno njakam sa tim...  Nije u sustini bitan departman nego tvoj Emergency Duty. Ovo spustanje je obavezno za Life Boat operating crew, sto retko ukljucuje HOTEL departman, uglavnom je Deck i Tech, al mozda ima neki brod gde je i neko iz hotela ukljucen. Ako i bude, bice to neki oficir verovatno. Sanse da bar, restoran ili kuhinja budu operating crew su minimalne...

Ja uskoro 5 godina kako radim na brodovima (offtopic: u, jbt! :pad: kad pre...), a nikad nisam učestvovao u nekom od tih drill-ova. To je odgovor na pitanje koliko su obavezni za hotel department crew member-a. ;D

Sreca pa HAL u LB trpa samo hotel, D&E idu u zadnja 4 rafta.
 

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
Re: Da li svako mora raditi Lifeboat Drill ?
« Reply #7 on: 11/May/2017 »
Na NCl-u vecinom deck i engine imaju safety duty vezano za lifeboat, nisam jos nikoga iz hotel dept. vidio. E da i eemergency/boat drill je svake sedmice + pax drill :smack: