Author Topic: MSC Preziosa - Gift Shop department  (Read 7238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #15 on: 04/September/2017 »
pozdrav
ako neko moze od vas da potvrdi da li je istina da mora drugi jezik za MSC ili iz kouzona to traze iz nekog razloga,posto u januaru kad sam pricao sa njima to nisu pominjali. Da znam da li da apliciram online ili ne?

Koliko sam upucena sve vise traze obavezan drugi jezik najcesce je to italijanski.. Ali npr sada za Norvesku i tu sezonu obavezna je bio nemacki jezik. Ovo se ne vazi i ne odnosi na stare radnike samo za nove koji apliciraju za posao

Offline vecitisanjar

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #16 on: 05/September/2017 »
Slozio bih se sa koleginicom, traze da poznajes drugi jezik, cak ako radis aplikaciju preko sajta moras odgovoriti na pitanja na drugim jezicima. U principu, ja, kao i nekoliko mojih kolega smo znali samo engleski i uspesno smo prosli aplikaciju i evo nas na brodu. Upravo pijemo pivo u crew baru, znci moguce je. Naravno, svakog dana ucim jezike sa putnicima, pomalo, a npr italijanski sam poceo i van posla da ucim uz neku knjizicu sa kojom sam bas zadovoljan. Probaj. Uspeces.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

An arrow can only be shot by pulling it backward. So when life is dragging you back with difficulties, it means that it’s going to launch you into something great. So just focus, and keep aiming!

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #17 on: 05/September/2017 »
Koliko sam upucena sve vise traze obavezan drugi jezik najcesce je to italijanski.. Ali npr sada za Norvesku i tu sezonu obavezna je bio nemacki jezik. Ovo se ne vazi i ne odnosi na stare radnike samo za nove koji apliciraju za posao

Jel ti još uvijek radiš za njih? Jesi zadovoljna?

@vecitisanjar- jel može ukratko tvoje iskustvo "od apliciranja do dobivanja posla"?
Možda pomogneš nekom ko tek kreće sa svime..

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #18 on: 22/September/2017 »
Posaljes CV agenciji, oni uglavnom prihvate jer MSC-u treba puno radnika uvek, odrze ti nekakav trening za koji ti uzmu neke pare (150$ je bilo valjda), onda ti objasne kako da zbudzis CV, posalju ti sta da ucis, pozovu te na intervju koji se sastoji iz vise delova - neke "kreativne" radionice, izmisljanje prica nekih, valjda da bi videli koliko je ko timski igrac i da li si iole kreativna u resavanju svakodnevnih problema kreiranih od strane neretko polusposobnog mendzmenta i cesto jeftinih i prenabedjenih gostiju, i na kraju face to face intervju sa nekim iz kompanije gde u sustini treba da im se dopadnes i eventualno da znas po nesto o poslu ako te pitaju, uglavnom ono tipa reci nam nesto osebi, zasto napustas trenutni posao, kako bi se ponasao kada bi se desilo to i to, tehnike prodaje, bla bla bla.
To je od prilike to.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #19 on: 04/October/2017 »
Jel na MSC imaju jos neke pozicije sem shop,ja sam radio bio te testove za shop poziciju,jako dugo traju i bas su komplikovani na sajtu,sad bi konkurisao za neku housekeeping poziciju ali ne bi opet da popunjavam te testove...

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #20 on: 04/October/2017 »
Postoje manje - vise iste pozicije ko i na svim kompanijama. Ja se stvarno ne secam da sam video nekog s ovih prostora u tom departmentu, izuzimajuci razne menadzment pozicije. Iskreno cisto sumnjam da bi oni previse paznje obratili na tebe ako bi se prijavio direktno na sajtu, osim u slucaju da imas nekog da te preporucio, to i za shop vazi a kamoli za HK i slicno.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #21 on: 02/April/2018 »
Jel ti još uvijek radiš za njih? Jesi zadovoljna?

da ..radim od 2014 godine za MSC.. e sad ne znam sta bih ti rekla ..verovatno jesam zadovoljna cim i dalje radim  :rolleyes: :rofl: msm jedino sto je razlika jeste da novac nije isti ko sto je bio kada sam pocela da radim.. tada smo uzimali u shopovima po 3000$ svaki mesec pa kad dobijemo 2000 mi se kao smorimo necemo da radimo i to.. a sada nemam reci da kazem.. desava se to da otvaraju 7 novih brodova do kraja 2019 do sada su napravili 4 nova.. targete su digli do maximuma do besvesti da ne postoji sila da ih ostvaris.. cak i ono da ti je kruz pun kineza, budzovana nema sanse. a ipak nama plata zavisi od te provizije..tako da plata nije ista sada u 2018 god i moje predvidjanje , nazalost, mislim da ce biti sve manje i manje.. :(
opet dalje vasa plata zavisi na koji brod ide (mala-srednja-velika klasa_) na maloj klasi ne mozes da uzmes preko 1.500 $ nema sile. ja sam samo radila veliku klasu tu je ok lova.
dalje za te pare radite dosta .. pogotovo sad ovi novi brodovi sa 6.000 putnika i 2.000 crew, to je da radis ako konj-magarac dodje mu na isto  ;D za tipa 2 -2.500$ .. nema sedenja nema ladovine itd.. ne znam ko se kako snadje.. ako nekog nesto zanima nek pita  ;)

Offline Dragance

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #22 on: 03/April/2018 »
Koliko si najmanje uzela para  za mesec dana?

Na kom si brodu sada i da li moze da se uzme 2000 za mesec dana na preciozi?

Hvala

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #23 on: 03/April/2018 »
Koliko si najmanje uzela para  za mesec dana?

Na kom si brodu sada i da li moze da se uzme 2000 za mesec dana na preciozi?

Hvala

najmanje sto sam ikad uzela to je bilo 1200$ sto je uglavnom bio crossign koji traje 20-25 dana kruz. do sad sam radila 4 crossinga.. najvise sto sam uzela je bilo 3100 evra ne dolara..ne mogu da ti kazem e ovo moze ovo ne moze.. to je jedna lutrija i zaista nemas pravila. Vazi jedno pravilo da na vecim klasa uzimas vise para sto bi znacilo da na Preciozi Da ti bi trebao da budes zadovoljan al opet sve zavisi od targeta koji daju

Offline Dragance

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #24 on: 04/April/2018 »
Hvala ti, ako bude bilo 2000 ja cu biti prezadovoljan.

Reci mi jos, da li da kupujem odelo ovde ili cu tamo dobiti?


Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #25 on: 04/April/2018 »
Hvala ti, ako bude bilo 2000 ja cu biti prezadovoljan.

Reci mi jos, da li da kupujem odelo ovde ili cu tamo dobiti?

tesko da nesto "dobijas" hahhaha salim se
znas kako mislim  da ne moras da nosis. Sta se desava dobili smo nove uniforme ali NE na svim brodovima. Na ovim novim i na nekim velikim klasama- ne svim uniform store je dobio nove uniforme koje placas jedan komplet oko 60$ ako ces puta 2 Posto ti ipak treba dva seta plus jedan jacket koji se nosi preko dana kada se ne nosi uniforma recimo dva kompleta ce te kostatai 150 $. TO se ne vraca zadrzavas uniformu
Cipele kupi kuci koje tebi odgovaraju moraju da budu crne a za preko dana crne patike. (mozes biti i u cipelama ali veruje da je udobnije da budes u patika pola dana)
ee sad nisam sigurn ada je PRecioza dobila nove uniforme mogu da se raspitam da vidim nekog kolegu koji je tamo pa cu pitati a mozes i ti da se raspitas ili prosto pitaj agenciju. Ako nisu dobili moraces da nosis svoju ( mada sam 90% sigurna da imaju - provericu za tebe)

Offline Dragance

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: MSC Preziosa - Gift Shop department
« Reply #26 on: 05/April/2018 »
Hvala ti puno,

Iz agencije su mi rekli da he blne da kupim crno odelo ovde, zbog broja...

Kada kazes uniforma, mislis i na sako i pantalone ili samo na majice, sta podrazumevas pod uniformom, jer ako to mogu kupiti na brodu najlakse ce mi biti?