Author Topic: Prava pomoraca na rijecnim brodovima sa svicarskim ugovorom?  (Read 2388 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Dobar dan svima
Ono sto mene zanima su prava koji svi koji rade, prvenstveno na rijecnim brodovima sa svicarskim ugovorom, imaju ili mogu da ostvare sa ili bez EU pasosa?
Nedavno sam saznao za taj unemployment benefit koji moze da se iskoristi i ja sam na osnovu svog dvojnog drzavljanstva (BiH, HR) uspio da dobijem unazad 5 godina 60% plate od svicarske drzave, da li ima jos kakvih zakona ili prava koji mi kao pomorci mozemo da ostvarimo?
Hvala unaprijed, veselim se odgovorima
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline dragon73

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav,mozes li mi detaljnije objasniti kako si uspeo da izvuces unemployment benefit.J imam informaciju da non-eu gradjani ne mogu da ostvare to pravo.unapred hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Cek,cek ... zasto bi tebi Svicarska isplacivala pomoc za nezaposlene, kad nemas njihovo drzavljanstvo?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Cuo sam glasine da Svajcarci ukidaju deciji dodatak 200chf  za Srb i CG od ove godine, pa da proverim ima li istine u tome, ako neko zna? 

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ukinuli su dj. dodatak za SRB/CG

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Mislim da se deo doprinosa odvaja za slucaj nezaposlenosti, a i naveo je da ima HR pasos pa je EU nacionalnosti.

Mene zanima druga stvar, posto nisam vise pod njihovim ugovorom, presao sam na Seabourn, da li mogu da nastavim da uplacujem doprinose na socijalni broj koji imam kod njih?